Jump to content
FAS Goran
jasko__

Audi A4 B6 1.9 TDI - problem prilikom jačeg gasa?

Recommended Posts

Ma sigurno izjutra nagazi neko klizavo parče asfalta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sigurno izjutra nagazi neko klizavo parče asfalta.

Blicao bi mu ESP da proklizavaju tockovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoćeš da kažeš asr? 

 

Loše gume i mokra podloga mogu lako da zavaraju. Moja Astra je sa svojih 130ak Nm  i potpuno skamenjnim i ćelavim Dunlop gumama potpisivala u 2. brzini po kiši bez problema. Štaviše bio je problem i krenuti da ne prokliza. Sa Tigar gumama npr nema šanse u 2. brzini da potpiše.

 

Treba sve lepo istestirati i ne brinui unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blica sijalica ESP-a...inace ASR sprecava proklizavanje ili bolje receno ''Blica lampica ESP/ASR''. Ljudi, da mu tockovi proklizavaju lampica bi mu se upalila, na malecno proklizavanje ona blicka tako da mu proklizavanje tockova otpada odmah.

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne blica ESP nikako..

Bio danas kod majstora,sjeo on da provoza i da mi kaze sta je..presli smo 10-tak kilometara svakakve ceste,silovao ga kako je stigao..cak i ja sjeo za volan pa vozio..NIJEDNOM NIJE NI ZATRZAO NI PROKLIZAO..

Kaze lik sve ti je uredu..lamela ok,ne cuje se zamajac..da ne povjerujes..

Nakon toga sam presao nekih 120 km,testirao ga ja usput dok sam isao kod punice :-)

U dva navrata se desilo..ali ne mogu nikakav zakljucak da donesem,ni kad,ni u kakvoj voznji..

Najvise mi naginje na to da se desi ako ga potusim,tj slab gas za tu brzinu, ili ne znam kako da vam objasnim..

Al ni to nije pravilo.usporavao do 15-ak na sat u trecoj i patosiram-nit trese nit klize..

Al kad se desi,ljudi ja nemam vuce..sekund ima,sekund nema..i naravno to dovodi do treskanja u autu...ne smijem se usuditi da preticem,bojim se da se ne desi...al inace Audi vuce pravo..

Sve vise mislim da je do ljetnih guma..da mozda proklizu na glatkom asfaltu na momente..ali me buni onda sto se ne pali lampica ESP..jbg

Edited by jasko__

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mani da ga ubijas vise, auto ti ide, majstor ti je rekao da mu nije nista tako da samo teraj. Nemoj to u III i pun gas sa manje od 1500obrt. ubices zamajac :)

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bio jučer kod majstora, testirali ga 10-tak kilometara po svakakvim cestama, NIŠTA NIT TRZA NIT PROKLIZUJE...kaže lik lamela OK, zamajac OK...kako, zašto, ne znam

 

 

Krenem prvom, na 2000 obrtaja prebacim u drugu..ako vozim drugom preko 2200 obrtaja desi se...tad prebacim u treću, ista stvar...u četvrtoj i petoj ništa, sve normalno...mada nije pravilo, nekad da nekad ne...nekad sve normala...u čemu je fazon, ne znam...da se bar jučer desilo kad ga je on vozio...

 

Uglavnom neću više testirati, prebacivaću do 2000 uvijek i tad nema zime..al mi nekako glupo što ne znam šta mu je...vidjeću kad zimske gume zbavim, da nije do loše šare ljetnih...al opet palio bi se ESP... :D

 

Kakogod hvala Vam svima na savjetima...što reče majstor, ćeraj ba, kad krene stalno zaje.. onda ćemo rješavat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provozaj ti tako majstora pa neka on to vidi.

Ili menjaj mastora,neka proveri jos neko.

Ali obavezno ti vozi,posto znas sta se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vozao sam i ja njega jučer na taj isti način...nije se ništa dešavalo...kao da mi se igra sa glavom, da popizdim skroz :D

Kažem vam, nema pravila..nekad da, nekad ne  :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče proklizavanja gotovo sam siguran da je ESP. ESP pali lampicu samo ako dugo proklizavaš, a ako onako malo "klizne" na momenat onda je ne pali. Možda ti stvarno kliza, a možda je neki senzor na nekom točku malo "olabavio" pa daje lažni signal. Meni se to gotovo redovno dešava kada dajem jak gas na nekoj uzbrdici... pokušaj na nizbrdici više puta, više dana da vidiš da li se i tada oseti. Ako na nizbrdici ne štuca onda ti ili jednostavno prokliza ili imaš problem sa senzorom. 

 

Što se tiče mrtve prve brzine, na svakom je tako. Valjda čuvaju lamelu ili šta znam... mada ako nagaziš po gasu može on i u prvoj da ideeee... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nešto kontam, meni se to dešava na glatkom asfaltu...a jučer smo ja i majstor testirali na sporednim putevima, gdje je i neravno i nije novi asfalt..sve više mislim da je do toga...još ako je istina ovo da ESP ne pali uvijek, onda i ima smisla...pokušaću na nizbrdici to što kažeš, pa da vidimo...

 

Al majku mu kako je ružan osjećaj, zatrza pravo..nešto preskače pa hajd...ako su točkovi kao što veliš, super... :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sigurno izjutra nagazi neko klizavo parče asfalta.

 

Da li ima ASR / ESP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam dugme ESP...kad ga ugasim, veliki trokut upozorenja...inače mi je uvijek upaljen...al nisam nijednom primjetio da se upalila lampica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esp/asr treba da blicne i na najmanje proklizavanje, cak i kad ne osetis da prokliza.

Sto se "mrtve" prve brzine tice to me cudi jer taj stari tdi treba da pokida u prvoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije to sad mrtva prva,mozda sam se pogresno izrazio..samo mi je lijeniji od Stila na kojeg sam bio navikao..

Al na stranu to,mene ovo drugo prca u mozak...:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da te ne zeza onaj ventil za turbinu ili neki vakum pa da joj ne daje da puni na momente preko tih obrtaja? Neki konektor na diznama, pumpi, necemu :) egr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://26.media.tumblr.com/tumblr_lmc32gDjff1qhr6lmo1_400.gif evo sta se desava u stvarnosti :D

 

Ne postoji nista startnije od Stila u istoj karoseriji i istom motoru. Nema EGR nikakvih veza sa time...bitno da ti on ide..vremenom ce se pokazati samo sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li kada je hladan i radi u leru nekad isto tako secne? Kao da obrtaji padnu 50-100rpm?

Nisam primjetio, pokušaću

 

Da te ne zeza onaj ventil za turbinu ili neki vakum pa da joj ne daje da puni na momente preko tih obrtaja? Neki konektor na diznama, pumpi, necemu :) egr?

Sve te svari se mogu samo na dijagnostici primjetiti i otkriti, jel tako????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam reci da kad se ne desi ovaj belaj,a pritisnem ga..imam osjecaj da pravo povuce tek iznad 2500 obrtaja..vuce on i na nizim obrtajima,ali me nekako ispali na 2500...sad dal to znaci nesto,vi mi recite..

Al zanimljivo je to...na 2500 il ce zastekat il potegnut...mistery :-)

Edited by jasko__

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to mi vise lici na vakume ili onaj ventil za turbinu. Mozda nesto zeza pa zakasni na momenat ili zaglavi egr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to mi vise lici na vakume ili onaj ventil za turbinu. Mozda nesto zeza pa zakasni na momenat ili zaglavi egr

Kako to provjeriti, testirati, saznati...dal to što nabrajaš onesposobljava turbo?? Ali opet bi trebao ići, samo bez turba zar ne...kao da je crkla turbina...a ne da trza i nema vuču

 

Izvinite ljudi što stalno objašnjavam simptome,ali šta da drugo radim...kad odem majstoru, sve normala...ne mogu ništa sa dijagnostikom uraditi...jedino mogu tražiti savjete i mišljenja i nadati se da neko naleti sa sličnim iskustvom...  
 
Jer evo jutros gledam...nema šanse da je ovo do guma ili proklizavanja...dođe druga do 2000 i jednostavno kao da na momente vuče, na momente prestane...obrtaji stoje u tom momentu u mjestu,ne povećavaju se, iako ja gas pritisnem...onda se malo probudi pa opet neće...gas skoro do kraja u drugoj brzini a on se popeo samo na 2500 obrtaja...trza tako i ja onda prebacim u treću...i ide normalno u trećoj skroz...al što je najgore samo ponekad tako...da se rokneš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...