Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
allenp

Fiat Tempra 1.9 TD - lampica akumulatora svjetli sve do stiskanja jačeg gasa

Recommended Posts

normalno mi puni kad stisnem gas, dotad ne puni.
znači upalim auto lampica svijetli, alternator ne puni, mrvicu je brži rad motora jer se manje napreže.

dok ne stisnem gas lampica će svijetliti, kad stisnem prvi put preko 1500rpm ugasi se, promijeni se zvuk motora, alternator normalno puni i dalje sve radi. kad sam nakon toga u leru i dalje puni. to se dešave nepogrješivo svaki put otkad sam auto kupio prije godinu dana. inače je sve ok s njim ali mi ide na živce. prije tjedan dana sam promijenio akumulator i oba remena od alternatora i servo pumpe volana (tek toliko jer sam i nju morao skidati da bih izvadio alternator).

 

alternator sam odnio na reparaturu i bio sam s likom dok ju je radio, promijenio je oba ležaja, četkice su odlične, iznutra sve izgleda ok, na diodnom mostu, ako je to ono što se vidi s unutrašnje strane, nema nikakve greške, ništa ne izgleda odlemljeno niti potrgano. za regler je lik rekao da je ok. on ima vanjski akumulator i žaruljicu na koje je spojio moj alternator kako bi ga ispitao, zavrtio ga je običnom bušilicom na nekih 500-600rpm i njemu tako odmah gasi lampicu, nema nikakvog problema vani.

 

problem je meni bio isti i sa starim i sa novim remenom i sa zategnutim jače i slabije, remen nije problem i ne proklizuje, sto posto.
što može biti?

alternator nije problem, remen nije problem, lampica mi radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam dovoljno strucan,ali mislim da je to tako normalno. Na mom fiatu je to tako od kad ga ja imam. 

1. Dam kontakt ( svetli akumulator i ulje)
2. Upalim (lampica za ulje se gasi)
3. Krecem ( nakon par sekundi lampica za akumulator se ugasi) [ Nemam obrtometar pa ne znam na koliko obrtaja se gasi lampica, ali cim krenem znaci da je preko 1500]

To je tako od kad ga ja imam ... 

Inace ja sad imam problem sa alternatorom. Meni se sad lampica za akumulator uopste ne gasi :)

Edited by tropfouziK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad motor radi (i na leru) niti jedna lampa ne bi trebalo da svetli. 

Proveri napone punjenja sa unimerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali dok je van auta, lampica se gasi odmah i na nižim okretajima od ovih 1500.

 

pročitajte post još jednom.

on ima vanjski akumulator i žaruljicu na koje je spojio moj alternator kako bi ga ispitao, zavrtio ga je običnom bušilicom na nekih 500-600rpm i njemu tako odmah gasi lampicu, nema nikakvog problema vani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj još jednom.

A ako već zeza lampica na tabli ugradi voltmetar.

Kad motor radi (i na leru) niti jedna lampa ne bi trebalo da svetli. 

Proveri napone punjenja sa unimerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav bi trebao biti?

i ako nije takav je li to onda do reglera?

 

i kako bi onda objasnio to da na stolu kad se alternator probava van auta, odmah gasi lampicu čim se zavrti remenica pomoću bušilice na 500-600rpm?

Edited by allenp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napiši napone punjenja na leru ,dalje  kad ugasi lampicu,  zatim pod opterećenjem sa  farovima , ventilatorom kabine, grejačem zadnjeg stakla, brisačima (kada je sve to popaljeno).

Pa da dalje pričamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nakon reparacije alternatora danas drugi put je pritezao jer se remenica otpustila i počela zvonit.
evo slike kako izgleda matica:

 

cxcb140430.jpg

 

treba li imati kakav štfit osigurač koji ide u ovu krunu i ako da kakav i po kojem principu funkcionira ide li kroz neku rupu u rotoru ili samo kroz krunu?
hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavis ukosnicu... ;) ide kroz rupu na rotoru ali skini remenicu vidi da li je klin na mestu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...