Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Srpko

Lancia Lybra 2.0 VIS 5.20 - gubi snagu

Recommended Posts

Od pre par dana sam vlasnik Lancia Lybre, 2.0 VIS 5.20 koja ima ugradjen plinski uredjaj ZAVOLI u Italiji.

OdUsevljen sam kvalitetom kola, udobnoscu, brzinom, a ni potrosnja nije alarmantna...

 

Problem koji mi se desava, a koji mi je prethodni vlasnik predocio, je sledeci:

Juce popodne, nakon startovanja motora i kad sam krenuo da pojacam gas i prebacim u drugu brzinu upalio mi je lampicu kao za pumpu za gorivo i auto je izgubio na snazi, nebitno da li ga vozio na plin ili benzin. Izgubio je oko 30-35% snage i jednostavno nije vukao kao ranije. Nije bilo nemirnog rada, palio je bez ikakvih problema...

Kasnije je na tren ugasio lampicu da bi se opet vratila....

Jutros sam morao tako da predjem nekih 35 km do posla, i kada sam malopre doveo coveka sa dijagnostikom, startovao sam motor i ta lampica vise nije gorela i auto je ponovo bio azdaja. Nasli smo nekoliko gresaka koje cu vam predstaviti i sacekati kvalitetan odgovor, jer ne bih da odem kod majstOra koji ce mi izmenjati pola motora da bi na kraju utvrdili da se radi o nekoj gluposti.

 

cxcb111081.jpg  cxcb111082.jpg
 
cxcb111083.jpg  cxcb111084.jpg
 
cxcb111085.jpg
 
Ostala je jedna greska pod kodom P 1314 za koju nismo nasli objasnjenje... Ako neko ima na umu sta moze biti, hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje, ove dve greske su se nakon brisanja ostalih, pokazale kao stalne...

 

cxcb111086.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greske koje si dao odnose se na kontrolu rada usisne klapne gasa. Dogodio se prekid na senzoru njenog polozaja. Kako auto nema sajlu gasa tako da sve greske vezane za papucicu i kalpnu uzrokuju odlazak u sigunosni rezim rada motora kako ne bi bila ugrozena bezbednost. Zato si imao ogranicenu snagu. Ukoliko se greska ponovi trebalo bi paznju usmeriti na klapnu gasa. Senzor je integrisan u nju i ne menja se posebno.

P1314 se odnosi na bukvalno receno prepoznavanje lose deonice puta.  To moze da  prouzrokuje i neispravnim senzorom klapne jer osim signala papucice, klapne i detonacija u motoru nista drugo ne utice na nju.

Dve poslednje se odnose na klimu. Prva je kvar senzora polozaja klapne usmerenja duvanja, a druga za senzor zagadjenja vazduha. Ne bih mnogo obracao paznju na to ukoliko radi usmerenje duvanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretan i verujem veoma tacan odgovor! Hvala, otici cu u servis vec ujutru i reci im da prekontrolisu klapnu i pedalu gasa, pa cu se javiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem, resenje je bilo u ciscenju klapne gasa i promeni pedale. Od tada funkcionise sve kako treba.

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam problem.Naime kad ujutru upalim auto nece da mi prima gas dok je hladan i hoce ponekad da se ugasi jer mu padnu obrtaji...e sad ima ugradjen sekvent plin i na plinu nemam problema....znaci problem se javlja samo kad je auto hladan kad se zagreje do radne temperature radi bez problema...Sta moze biti u pitanju?

 

Libra 2.0 sekvent plin. Imam skoro isti problem, a prvi put mi se pojavio kada sam presao preko vece rupe i dobro protresao auto i odjednom se smanjio gas. Posle toga, ponekad uopste ne reaguje papucica gasa, pa kada ga ugasim i nekoliko puta upalim proradi normalno. Ciscena je usisna grana nedavno, i dalje sve isto. Danas sam radio mali servis i na dijagnostici kazu ''greska potenciometra gasa". Ako je do toga, da li pokusati ciscenje ili uzeti nov potenciometar?

Da li je moguce da je u pitanju dzek kabla koji ide u potenciometar?

Gde se uopste nalazi taj potenciometar, jel ima neko sliku?

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam veoma zauzet, a u medjuvremenu resio svoj problem, pa se napokon udostojavam da to i napisem. Problem je bio u tome sto je na kucistu filtera vazduha od tri srafa za stezanje, samo jedan drzao, posto su ostale rupe za srafove popucale, pa je to dovodilo do problema. Kad god bi naisao na vecu rupu auto pobrljavi i desava se gore navedeni problem. Resio sam to i sad vise nemam problema. Nije bila klapna gasa, papucica i ostalo, verovatno sam imao srece :) Hvala na podrsci i pomaganju. 

Edited by Srpko

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ljudi imam problem.Naime kad ujutru upalim auto nece da mi prima gas dok je hladan i hoce ponekad da se ugasi jer mu padnu obrtaji...e sad ima ugradjen sekvent plin i na plinu nemam problema....znaci problem se javlja samo kad je auto hladan kad se zagreje do radne temperature radi bez problema...Sta moze biti u pitanju?

 

Libra 2.0 sekvent plin. Imam skoro isti problem, a prvi put mi se pojavio kada sam presao preko vece rupe i dobro protresao auto i odjednom se smanjio gas. Posle toga, ponekad uopste ne reaguje papucica gasa, pa kada ga ugasim i nekoliko puta upalim proradi normalno. Ciscena je usisna grana nedavno, i dalje sve isto. Danas sam radio mali servis i na dijagnostici kazu ''greska potenciometra gasa". Ako je do toga, da li pokusati ciscenje ili uzeti nov potenciometar?

Da li je moguce da je u pitanju dzek kabla koji ide u potenciometar?

Gde se uopste nalazi taj potenciometar, jel ima neko sliku?

hvala

 

treba da je otprilike iznad kočnice(pedale)

Bio sam veoma zauzet, a u medjuvremenu resio svoj problem, pa se napokon udostojavam da to i napisem. Problem je bio u tome sto je na kucistu filtera vazduha od tri srafa za stezanje, samo jedan drzao, posto su ostale rupe za srafove popucale, pa je to dovodilo do problema. Kad god bi naisao na vecu rupu auto pobrljavi i desava se gore navedeni problem. Resio sam to i sad vise nemam problema. Nije bila klapna gasa, papucica i ostalo, verovatno sam imao srece :) Hvala na podrsci i pomaganju. 

loše kućište i uvalči više vazduha!!!!mislim da nije do toga......ako je plin sekvent to nema veze.šta bi bilo kad bi stavio kn filter???

 

Edited by mario

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...