Jump to content
FAS Goran
-Jovan-FF-

Fiat Ulysse 2002 2.0 JTD (HDI) Plava Šerpa

Recommended Posts

E ljudi moji drugari prijatelji tema se malo promenila, morao sam uzeti veće vozilo(Imao dvoje dece pa žena mi rodila blizance :guitar: ) Dugo sam razmišljao šta? A da nije puno novaca da je Fiat naravno ili Lanchia ali eto naleteo je ovaj Fiat ustvari Pežo ili Citroen bem li ga uglavnom pozadi piše Fiat a na delovima Peugeot Citroen. No dobro  svi znamo koliko su hvaljeni JTD motori (mislim s razlogom ogromnim) toliko su hvaljeni i ovi HDI motori. Malo sam se upoznavao sa njihovm motorom i svašta sam saznao da su boljka usled prevelike kilometraže produva na dihtung glave, dizne su kritične(SImens) i naravno kao kod svih kvačilo zamajac. Ostalo je tu i tamo jako dobro.

 

U prvu ruku kad sam krenu da ga vozim sve sam gledao jel sam spustio ručnu jer ne vuče ni približno ko Marea, al ajde mogu to da progutam nije to ne rešivo. A o udobnosti neću puno da pričam auto jednostavno ne oseća rupe što bi rekli pliva. Kod mene je tek 4 dana nisam još ništa radio sem dubinskog pranja entrerijera, koje mi je odradio čovek po fenomenalnoj ceni zbog veličine vozila. Inače sam mislio da je entreijer krem boje međutim kad sam došao sinoć po vozilo zaprepastio sam se enterijer je sive boje. Pitam ovog čoveka kako šta? On kaže pušilo se pa sedišta požutela od dima reko juju. Nebo čova kao da ga je okrečio!Jednom rečju auto je sinuo. Čeka me puno posla oko njega sve servise moram odraditi i sve po redu! Biće novih slika i informacija!

 

DSC00195.jpg  DSC00196.jpg
 
DSC00197.jpg  DSC00198.jpg  DSC00200.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoću Beli hoću nego tek je kod mene 4 dana! :smoke: Inače je motor 2000 kubika 80 kw mislim da je sa 2 ventila po cilindru. Oprema je neka EL . Težak je 1595 kg 

Edited by -Jovan-FF-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si Jovane brate.   :guitar:

Ti kako si krenuo opasno ćeš da ga pretovariš, moraćemo MS PK i Bucu da angažujemo da nađemo neki sa >10 sedišta.

Ova tvoja šerpa ko čaša, gde ga nađe novog ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ljudi da je para pao bi onaj novi Scudo to mi je preteran auto ali su mu vratili čini mi se mjtd motor. Kod moje šerpe piše ono JTD ali kad znaš da je HDI onda hehe šta ćeš.

Mada mora se priznati da Francuz na leru baš šapuće onako fino gentlmenski, mada ni blizu da zareži kao Marein JTD . Koliko vidim potrošnja je između 7-8 lokala laganeze vožnje povremeno sa klimom.

 

Ivane šta da ti kažem samo sam ga oprao spolja i sinoć mi ga drugar završio unutra. Mislio sam da su sedišta oker žućkasta , kad sam došao sinoć zino  ko prazna pljeskavica reko jebo te šta je ovo kaže on šta? _Ja reko pa siva sedišta ja mislio žuta!? Ma jok kaže to od duvana međutim sve se opralo nebo ko da je okrečio ekstra!

Auto sam naša u Novom Sadu sasvim slučajno išao da gledam nekog WV Šarana a iza njega je stajao ovaj moj! Pitam šta je ovo on meni tako i tako! I dođem posle mesec dana on ga nije prodao malo popustio u pregovorima i ispalo mi super što sam mu dao moj auto koji mi je računao 2200 eura i dao sam mu 800 eura keša. Stim da su mi ostale zimske gume evo i ovde sam ih šutnuo u oglas pa videćemo!Inače auto nije poliran i kompletan je u prvoj boji vide se oni tragovi pranja po celom autu nema nigde razlike u nijansama. Samo da sine sunce slikaću ga unutra i postavljam slike! Odradio sam onu navlaku oko ručice menjača sa prirodnom kožom kod tog što mi je prao to njegova žena šije da neveruješ 500 dinara sa rukama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje dobro očuvano na slikama, nadam se da će da te služi dobro kao i Marea i da ćeš da budeš zadovoljan... A to što slabije vuče je do mase, a i imaš dva putnika više :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad odradim sve servise ići  ću da ga čipnem da vidim razliku ako ne bude dimio ostaviću tako, nisam ja neki divlji nego čisto da ako nekad treba neko preticanje i to!Mada meni ovo laganeze odgovara!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ima položeno za tu kategoriju.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega :D mada moj je mk2. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj mi je bio skup mada je jako lep a i ta kubikaža je malo hebitačna po dzep na reigstraciji može se puno pametnijih stvari uraditi od tog poreza na nazovi luksuz! Šešelja su strpali u zatvor a sviđa im se njegov izum, porez na luksuz ma divota od Srbije. I kakav je to luksuz??? Naša vozila su porodična a ne za luksuziranje! Sad sam svraćao na jedan otpad kad tako takav jedan Uliz isto 2.2 hdi zvekno mu motor indijanac dugo terao sa pokvarenom jednom diznom i sjebo motor!

Edited by -Jovan-FF-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj zivota ti reci mi na koji otpad? Imam nekoliko stvari da upotpunim kao sto su zavesica gepeka, rucica tempomata (posto imam izvod, sami da ne zakacim)...bio je jedan isto sa zveknutim motorom na placu na Miljakovcu za neke smesne pare (1000-1500€) dizne su samo trebale da se promene a da bi se to njemu trebalo promeniti mora se izvaditi ceo motor :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Samo necu da je ona starija (sipka) nego kao sto je kod tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa skini iz tottijev pug. On ce nadje posle po nabavnoj ;)

Uzecu mu ceo auto onda ;)

Pa da, takva. Starija mislim i da ne može...

Neki lik nabudzio u Citroenu C5 tu sipku, a komande za volan kao nase. Imas i onu verziju sa rucicom kao kod Stila, Pug 607 ima takve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ona za otpad(otpad je u Veterniku )nego su su je gurnuli tamo gde su otpadna vozila da je poprave lik je naručio motor komplet bez agregata 600 eura, nije mu se isplatilo da radi ovaj postojeći! Mislim da je to super cena za taj motor. Kaže mi čovek da kod Katančevića ima 3 nova 2.0 hdi motora kuka kako nije prodao ni jedan za 6 godina! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad pogledas i nije mnogo, pre skoro mesec-dva na oglasu bio menjas za 2.2 6brzina za 250€. Sklopis sam auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...