Jump to content
FAS Goran
DraganUS

Fiat PuntoHGT 1.8 16v by Gandralf :D

Recommended Posts

Pocastio sam puntica sa malim servisom. takodje sam mu podmazao poluosovinceX2...Pocasti ga sa sokicem jer je zasluzio. Ovako izgledam danas. :)

Fotografija2415.jpg

Fotografija2414.jpg

Sent from puntosaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo. 200Km/h a auto 13 godina star. Oduvek me je odusevljavalo kad je u Punta spakovana neka opasna masina, pa tamo neki selja misli sad cu da ga oduvam, kad ono medjutim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako sam se i ja ganjao sa jednim bmw-on e46 do NS,przio ga sigurno na nekoliko mesta nesto ispod 180,Mislim mogao je da pobegne kad je hteo,ali ja sam bio ponosan sto sam mu celo vreme bio u dupetu :D koje ulje si mu stavio? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shell 10W60,.

Sve vreme sam ja bio ispred njega, vozio sam se sa devojkom i drugaricom i kada ti strecaju moras da usporis pa me tu obisao.

Sent from puntosaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To si Alfine 15" sa starijih modela, ako se ne varam 145 ili tako nešto? U svakom slučaju legle su odličnoo.  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep HGT. Jesu to Alfine 16ke? Na original felnama si imao čini mi se distancere?

Jeste, Alfine 16`. Stare su bile 15ce klasicne sportingove sa distancerima. Morao sam da ih ostavim opet jer inace ove ne bi mogle da se montiraju zato sto bikacile.

To si Alfine 15" sa starijih modela, ako se ne varam 145 ili tako nešto? U svakom slučaju legle su odličnoo. :thumbsup:

Ove su 16ce. Sad na kojimmodel su isle tacno ne znam. Posto nisam mogao da stavim dijalke uzeo sam ove.

Sent from puntosaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da bi kačile bilo gde jer fabriče 16ke su obično 6.5J maksimalno 7J i imaju veći ET, najčešće oko ET35. Ja sam probao 7.5J i ET30 pa nisu kačile, i to je neka maksimala za punta. Koliko široke distancere imaš? Na mojim sporting felnama su 2cm

Edited by gzezelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da bi kačile bilo gde jer fabriče 16ke su obično 6.5J maksimalno 7J i imaju veći ET, najčešće oko ET35. Ja sam probao 7.5J i ET30 pa nisu kačile, i to je neka maksimala za punta. Koliko široke distancere imaš? Na mojim sporting felnama su 2cm

Ne znam koliko se vidi, krs je telefon. Prednje su bile ok, ali zadnje kace saraf koji me je mrzelo da skidam pa su taman distanceri lepo legli.

anumu6et.jpg

Sent from puntosaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam dugo nista pisao, ali evo u par linija...odradjen mali servis kod Gorana, sto se tice ulja sipano je shell 10w-60. Podmazane poluosovine.

Pre neki dan sam bio u Blackglass-u da se stakla zatamne. Iskoristio eko smile karticu i dobio popust. Velika pohvala za momke koji rade. Fer i korektno. Odradjeno centriranje trapa.

Skinuo sam katalazator, mada nije ni bio zapusen.

 

 

 

Ovako to izgleda danas.

 

Zunto.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opasan je, baš je tražio tamnija stakla ::thumbup:

 

Kako si zadovoljan njim sa obzirom da si prešao sa Stilo Abarth-a na HGT-a, a vozio si i Stila sa tim 1.8 motorom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opasan je, baš je tražio tamnija stakla : :thumbup:

 

Kako si zadovoljan njim sa obzirom da si prešao sa Stilo Abarth-a na HGT-a, a vozio si i Stila sa tim 1.8 motorom?

 

Zadovoljan jesam, Puntisa je prava bombica na tockovima, ka sam presao sa Abarth-a morao sam samo da se adaptiram na manju velicinu auto i to je to. Menjac mi je falio tak oda sam zbog toga i resio da prodam Stila, jer da sam to radio, plus registracija, odrzavanje kao i svaki drugi stilo mislim da se ne isplati. Sto se tice stila sa 1.8, isti motor kao u ovom puntu samo sa dosta kila manje. Sve u svemu jako sam zadovoljan ovim puntom, za BG mislim da mi ne treba nista vise. Potrosnja mi je skoro ista kao i na stilu sto sam imao tako da je super. Nema plin i nije u planu da se stavlja. 

 

Bice jos slika, mada sada sam u trazenju dobrih crvenih sedista od alfe 147ce.

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže kako stojiš sa češanjem o zadnji rub sa tim 16icama?

 

Na rubove ne cese zato su stanjeni inace bi cesali, gume su 205/40 i kad mi sede dva malo veca coveka nazad cese mi od branik malo kad predjem preko ulegnuca na putu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nedavno primetio da na mom češe kada je opterećen, ali ne o rub u gornjoj tački nego na sastavu limarije i branika. Jesi ti savijao rubove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, sekao. Meni malo nize od sastava cese. 

To bih možda i ja trebao da uradim. Jesi ga sekao celom dužinom ili samo u gornjem delu gde je inače tanji i fabrički?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne mu odlicno stoje :) koliko znam ovo je 6.5 jota et43 pa si zato morao distancere ostaviti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...