Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
pajke011

Fiat Punto mk.2b / Zastava 10 - zamena maglenki

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Pre oko 3 meseca kupio sam Z10 i sada je polako prilagođavam sebi :-) Počeo sam da sređujem neke stvarčice koje kod prethodnog vlasnika nisu radile i sada sam došao do zamene maglenki. Prednja desna maglenka nije radila - pretpostavio sam da je u pitanju sijalica. Kupio H3, podigao auto na dizalicu, i skinuo poklopac maglenke kad ono silacija ispravna, a kao što se može videti na slici - fali jedna žica (crna). Naravno nije mi problem da stavim novu i povežem je u ovaj džek odakle izlazi i ova bela žica, ali gde se kači drugi kraj? Da li neko može da pomogne?

 

1535719_395670160576893_118391931_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na odgovoru i što si postavio sliku još. Samo da li možeš da pogledaš pa da mi kažeš na ovoj slici  - da li treba da se poveže na br 1 ili br 2. Ne znam da li sam te dobro razumeo.

 

20131215_153444.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamena sijalica na maglenki?

U pitanju je Punto II 2002. godište. Video sam da mogu da se kupe LED H3 sijalice, pa bih ih iskoristio kao dnevna svetla. I da li će mi biti potreban i poništivač greške?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zastitnim poklopcima ima zaptivna guma koja obicno se sabije od konstantnog pritiska zicanih zabica ... Skinite je, malo je razvucete da dobije ponovo elasticnost i vratite je na isti poklopac ali tako da je ne utisnete u kanal nego da bude ravna sa ivicom kanala tako da kada ponovo postavite zastitni poklopac ona ce ponovo poceti da dihtuje kao kada je bila nova .. inace mislim da tih gumica posebno nema da se kupe u prodavnici ( kada kupite nov far naravno dobijete i nove zaptivne gumice sa njim )vec mora da se budzi nesto slicno ali nikad nece biti kao original ...

Sto se tice majstora naravno da ce da kukaju da mora da se skida i branik .... kako bi inace zaradili 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zamenu sijalice maglenke u mk2a, dakle uski farovi, mora da se skida branik jer mora da se skine ceo far. Jednostavno je nemoguce prici poklopcima u krilu. Ostale sijalice mogu sa manje ili vise gimnastike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na obicnom dizelu nije mnogo bolja situacija, ali mi je covek iz prodavnice bez mnogo muka zamenio, cak nije ni odvijao far da izvuce malo napred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alal mu ćufte, ja kada menjam sijalicu oborenog svetla moram da odvijem far, da ga malo izvučem, a imam tanke prste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom menjao sam za kratko, odvijao srafove i izvlacio farove napred, onda sam jednom otisao kod njega i on mi je zamenio ispred prodavnice, pitao jel znas, ja kazem nisam nikad menjao maglenku sam, on kaze daj meni ... i od tad sam uvek isao kod njega, do prosle godine kad sam ugradio ksenone :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ti pitas smesna pitanja, naravno da jesam, covek me upamtio, uvek mi se javi na ulici i ja njemu ... iako nekih godinu dana nisam cackao nista oko farova :D

 

inace cascavanje je postalo deo nase kulture, mnogi vozaci cascavaju i policajce koji im pisu kaznu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...