Jump to content
FAS Goran
cileee

Fiat Ulysse 2.2 HDI

Recommended Posts

Pa 250D obični, u teškoj C klasi, onoj prvoj, u gradu potroši 10 litara, na otvorenoj 7-8,... autoput 150 km/h oko 10ak. Čak ni to mi nije bilo previše, bilo mi je onako, tako da mi je sad ovaj plin u Puntu ko da platim pivu u kafiću. :)

Edited by rocker87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Identicna. S' tim što meni do 160 trosi 9.0. Of naplatne rampe do izlaza Mali Pozarevca bord pokaže 9.0 a ne idem ispod 140 i ne preko 160. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad uzmi da je tvoj auto teži 300 kg i da je noviji motor i dođe ti da je to normalno. U međuvremenu sam pogledao i tvorničke podatke potrošnje i kaže da je grad 10.1 litar, a otvorena 7.4 litra, znači upravo kako si ti rekao. :)

 

Inače, fini auto kad treba na skijanje, verovatno u njega stane i jedan Smart. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i ispod 6L, ali samo nizbrdo do 1500 obrtaja. :harhar:

Kacio sam negde sliku ali je bilo 70% nizbrdo i nisam presao 80 sa jedva do 30% gasa. Tek toliko da drzi brzinu. Francuzi su poznati po tacnoj potrosnji....koliko god to surovo izgledalo. A ne ono pise mi 3.4 a trosi 5.4.

Meni je rekord bio Bgd-Majdanpek-Bgd 7,7L. TO je najmanje sto sam do sada uspeo sa njim da dovozam ali ja ga na auto-putu derem, em zbog FAP-a em zato sto mi na 120 izgleda kao da idem 70. Cale kada nije presao 120 pisalo je 6,5 ili 6,76 (ne secam se tacno ali znam da je bilo ispod 7L) tako da ipak moze ispod 7. Evo sta kaze fabrika: 

Fuel consumption (economy) - urban 10.1 l/100 km.edit.png Fuel consumption (economy) - extra urban 5.9 l/100 km.spacer.gif Fuel consumption (economy) - combined 7.4 l/100 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trosi koliko stisnes gas. Ja mojom voznjom kojom mi Punto trosi 5L Uliz trosi 7,8. Za moj pojam trosi mnogo, ali kada se pogleda udobnost u odnosu na Punta, komfor, klima i sve ostalo ispada da tih priblizno 3L to toliko kosta. Ne patim za klimom niti za udobnoscu. Bar ne jos. Moze i Punto da trosi 3,5L na 80, bas kao cipovan dizel :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da će tvoj Punto da mu troši manje od Stila :)


Evo za Stila mjet 120KS podataka:

Urbana potrošnja: 6,7 l/100km

Vangradska potrošnja: 4,5 l/100km

Prosečna potrošnja: 5,3 l/100km

 

Punto 1.2 8v troši više od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Punto po Bg-u trosi tačno 7,2L. I da trosi isto benzin je 138din a jeftiniji je :)
Meni odgovara mala promena za sada.
1.3 mjtd 4,5 po bordu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mu izađe cirka 25 dinara uštede na Puntu :)

 

Mada da se ne lažemo jeste Punto daleko jeftiniji za održavanje i vožnju od Stila.

Uzmi samo gume, registraciju i veliki servis i znaš kako stoje stvari.

 

Inače, pitaj teču ako ima još neki Stilo mjet, rado ću mu naći Punta za zamenu.

Ili ako treba mogu i 1700e da mu dam pa da sam kupi PUnta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tih 25 din kada računaš na 30 km u jednom smeru tj. 60 km na dan izadje i više. Ja sam prestao da vozim Punta svaki dan a hteo bih malo mjet mašinu da teram :D

Samo je problem što on prelazi 60 km na dan. Po gradu je Punto dZverka. Racunaj da se Stilo vozi sa klimom i da sigurno više trosi....sta znam. Rekao da je da hoce da mi da Stila na korišćenje a ja njemu Punta pa cemo videti koliko će to biti. Treba da dobije službena pa dok mu ne stignu terace Punta. Kad stignu najverovatnije i Punto i Stilo dolaze kod mene. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva Punta i da mi i službeni?

 

Cile 25din uštede na 100km je isto prešao ti njih za 2h ili 15 dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...