Jump to content
FAS Goran
dbugarinovic

Fiat 500L - blokada motora posle udesa

Recommended Posts

Pozz svima na forumu, zaista ovde ima divnih ljudi.

Moj problem je sto sam verovatno prvi do sada imao udes sa ovim autom.Posle pada kamena u klisuri i otvaranja airbagova, doslo je do blokade motora, tj.vise nece da se upali.Na displayu pise " FUEL CUT-OFF" sto verovatno znaci da je dovod goriva prekinut  i pali jos po neke lampice za airbag i sl.Pitao sam ovlascene servisere kazu da ima neka fora sa migavcima da bi se skinula blokada i da pogledam knjigu,gde nista slicno nisam nasao.Znam da kod Puntica postoji ona fora sa reset dugmetom ispod sedista,ali sta ovde uraditi.Hvala unapred!!!

Dexi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj ovo: 

 

- okreneš ključ u položaj MAR

- uključi desni migavac

- isključi desni migavac

- uključi levi migavac

- isključi levi migavac

- uključi desni migavac

- isključi desni migavac

- uključi levi migavac

- isključi levi migavac

- okreni ključ u položaj STOP 

 

Ovo bi trebalo da radi. Inače, ako ne radi, pogledaj u uputstvu koje si dobio uz auto, tamo piše kako se isključuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, ipak moram u servis,ne vredi.Ulje ima,ali nece da upali.


Vec sam se dogovorio za petak u AK Stojanov, da lisu mi najblju ponudu delova od svih AK, pa cu vam javiti kako sam prosao.Siguran sam da ce jos biti ovakvih slucajeva.Hvala jos jednom na brzom odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzas... :( Ako zelis opisi nam kako je izgledao udarac, jacina? Sta se desilo sa autom i koji airbag-ovi su se aktivirali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propast.Prvo je pao kemen precnika oko 10-15cm na soferku koja je momentalno naprsla i otvorili se prednji jastuci.Zatim zbog jastuka u lice gubim kontrolu nad vozilom i ispravljam krivinu pa udaram u drugi mnogo veci kamen koji je bio smesten na ivici kolovoza, odnosno samoj  bankini koga su putari verovatno samo sklonili.On se nekako provlaci spod baranika gurajucu sinu  prema hladnjacima koji su totalno probijeni i prolazi sa leve strane cepajuci gume i alu felne.Mislim da motor nije ostecen, jedino je su nosacu izbili zavrtnjevi.Zvao sam sve ovlascene servise, najbolju ponudu delova su mi da liiz AK Stojanov, pa cu najverovatnije ujutru za NS.Eto,ovo ce verovatno svakome od vas biti dobra opomena i meni sigurno skola za sva vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisliti i o informisanju o naplati štete od Fiat-a... automobili ne bi smeli da izazivaju veću štetu. Ako je sve bilo ovako kako je napisano, svakako bih se konsultovao i sa Fiat-om i sa advokatom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto je strasno za sve vlasnike 500l je da kamen moze udariti u soferku i na auto putu pri brzini od 120kmh. Ukoliko bi se i tada otvorili jastuci to bi moglo da ima zastrasujuce posledice po sve ucesnike. Ovo je zaista neophodno istraziti dublje, ne samo zbog odstete u ovom slucaju nego zbog opoziva svih proizvedenih i ispravke u tom delu. Necu se osecati tako sigurno u mom fiatu posle ovog saznanja. A ta sigurnost koju sam osecao u njemu je bila jedna od velikih prednosti za taj auto u mojim ocima.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran, ali cini mi se da jastuci ne bi smeli da se otvore zbog razbijanja sofersajbne vec samo kod prevelikog usporenja vozila (izazvanog udarcem)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako,ako senzori prepoznaju neko nemoguce smanjenje brzine,otvore se air bagovi. ima milion primera udaranja tockovima u ivicnjak ili prednjim mostom u prepreku,air bagovi su se otvorili,a na kolima nema vidljive stete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel negde oko Boljetinskih tunela te stigo kamen?

 

@kubura, moze li negde da se zali sto mu se otvorili jastuci a nisu trebali ili ce da kazu da su se otvorili kada je udario branikom u kamen??!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima neki dokaz da nisu trebali,onda moze da se zali,ali to ce tesko ici jer je izgubio kontrolu i ceo prednji kraj je stradao. Da se nije to desilo,vec da je samo na soferku pao kamen onda bi mogao da radi sta hoce,u pravu je milion posto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strašno kakva nesreca. Hvala Bogu pa niko nije povređen. Baš mi je krivo... :no

Jel bila policija, zapisnik, imaš li kasko? Da li imaš neku sliku sa lica mesta, ili oštećenog auta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasko nemam,bilo je nekih problema sa Dunav osiguranjem,pa se cekao covek koji radi kasko.Malo mesto pa covek dolazi jednom mesecno.Sliku ce naknadno staviti,sada trenutno cekam AK Stojanov da mi jave cene delova i ruke,pa cu vam sve javiti.Spremio sam secer i vodu kada krene prica o ceni...sve se skupilo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce mu bog sada.Bog mu je pomogao u udesu.

Sada mu treba debeo novcanik...

 

Jel postoji mogucnost tuziti putare zbog tog kamena u koji si udario?

Mozes slobodno da napises kolika je ponuda za opravku....

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakve putare, treba videti kako dokazati da se otvorio air bag na lomljenje sofersajbne a ne na udarac kamena u branik/tocak/.....i juriti FIAT

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju da bi bilo sta dokazao trebace ti neki sudski vestak... tarifa za vestacenja su od 100 eura navise. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo potegnuti advokata, i to obavezno, bez toga ce ici jako tesko i sporo. (imam kontakt, ekipa radi sve komplet dzabe, tek uzima procenat kad se steta naplati, javi ako treba da te povezem, bar da dobijes neki savet)

Drugo, poci od kamena, sta ce on tu, pa da si samo gumu ili felnu pocepao, zvao bi panure pa bi dobio odstetu kad-tad ali sigurno. ali kamen je uzrok svemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...