Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Armend

Lancia Thesis/Lancia Kappa - Automatski Menjac

Recommended Posts

Jel ima neko broj od majstora iz Veternika ?

Imam neku ponudu za thesisa bas sa tim automatskim menjacem i 2.4 mjt motorom pa da se raspitam oko servisa sta i kako i naravno koliko :)

Generalno auto nije presao mnogo (120.000) ponuda je od prijatelja iz inostranstva koji ga vozi, stanje je tip-top ali ...da se ja jos malo raspitam oko tog menjaca.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prolazim tuda stalno, živim malo dalje ako nisi našao broj mogu ja da probam da nađem!? Ako hoćeš naraavno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Ne znam koliko je tema jos uvek aktuelna, ali mi je savet ljudi koiji su imali problema sa automatskim menjacem od lancie thesis 2.4 prekopotreban. Ovaj auto imam vec tri ipo godine, kada sam ga uzvezao sve je bilo odlicno, dok ga nisam dao prijatelju da se sluzi, nekih dvadesetak dana. Kada ga je vratio, problemi su poceli. Dok je auto hladan, sve funkcionise normalno, desetak minuta savrsene voznje, kako se postepeno greje tako i problemi pocinju, samo na prelazu iz druge u trecu brzinu, i obrnuto (iz trece u drugu), osete se prvo trzaji, a zatim sve jace i jace, dok na kraju ne pocne da udara strasno (puca). Isao sam sa njim takvim i u Italiju, gde su ga kacili na dijagnostiku u ovlascenom servisu u Trstu, i na dijagnostici je sve normalno, sa menjacem sve uredu. Znaci problem je samo na prelazu te dve brzine, kada ga izvezem na autoput, mogu ga voziti 24 sata, nece trznuti ni jednom. Auto mi stoji vec dve pune godine, (propada). Pa ako je neko imao slicno ili isto iskustvo molim za pomoc, ili savet. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozvao sam ja i pitao. Na keca mi je ispucao cenu 2300 evra. Ali za te pare ja mogu da kupim drugog u Italiji sa manuelnim menjacom, dovezem i prepakujem menjac, posto sam mehanicar po struci. Jos mi i ostane para. Imam u ponudi i menjac sa krome 2006 god, isti je, 600 evra. Samo mi je to macka u dzaku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja odlican od Thesisa 2,4 mJTD ako ti bas zapne. To sa prepakivanjem manuelnog je izvodljivo, ali vise nikad takvog auta, posto prestaje da radi ESP, ostaje da sija lampa od motora,menjaca, ESP-a, sve osim ako ne nadjes identican mJTD sa rucnim menjacem koji je jako redak.

Napomena je da Croma 2,4 ima 6 brzina, a thesis 5 tako da ti se nece slagati elektronika. Kat.br. od Crome 2,4 je 55196488 a tip menjaca je TF80SCAF40, a Thesis MJTD je 46757804 i tip TF55-50SN a oba radi Aisin.

Edited by Martini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusan, jel si probao da menjas ulje. Ako nisi, nista te nece kostati da mu menjas ulje 3-4 puta u roku od 100 km dok se menjac ne cisti, pa vidi. 3.5 litra ulja ti ide uz jednu zamenu a u parama ti je oko 2800 dinci+ ruka. Menjaj ulje, vozi 20 km, pa opet to radi, itd. To bi moglo da ti ocisti rdju koja pravi taj j..... problem sa tim menjacem. Ali ovo sve vazi samo ako menjac nije nikada otvoren, ako jeste onda druga prica. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako 2300e a nije ni pogledao menjac??? Mislim da nije nista krupno u pitanju (laicki naravno, ali puno audija a6 multitronic je proslo kroz moje ruke, tako da...eto ti iskustva koliko hoces :laughing: )

Imam ja br od majstora iz Jagodine, radi automatske menjace, pa zovni ako hoces i raspitaj se..Meni je za A6 trazio 900e i davao je garanciju 2godine, a otisle su bile lamele i vandler.

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...