Jump to content
FAS Goran
Gusar

Fiat Uno - gubi varnicu (struju) na radnoj temp.

Recommended Posts

Naime dosao sam do teske glavolomke u kojoj logika ne pomaze a i slaba vajda je od pozivanja visih sila....

 

tako da sam prinudjen da trazim pomoc ako neko ima nekog auto elektricara koji radi samo fiate I po mogucstvu da je majstor starog kova sa poznavanjem

okultnog neka se javi u ovu temu ili nek pise na pm... pa nek sve ide u pm*

 

ajde I da opisem problem pa neka se ne javlja za dzabe ako ne zna

 

 

auto pali radi normalno kad postigne radnu temperaturu da upali ventilator on izgubi varnicu a za to vreme komutator se ugreje da ne mozes da ga pipnes

 

do sad sam iskljucio promenljive

 

1. bobina ispravna

2. komutator ispravan

3. kontakt brava ispravna

I zadnji deo koji je naj vise sumnjiv

4. halo davac u razvodniku mada po nekoj logici stvari on ili radi ili ne radi tj da ne radi ne bi auto imao varnicu uopste....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazes kad upali ventilator?

Ako se ugasi u trenutku kada se upali ventilator  onda bi  stvar trebala da je prosta!

Testiraj sam ventilator i ako je on potpuno ispravan (verovatno da jeste) onda te muci neki spoj od + kleme preko kljuca, osiguraca ,relea do razvodnika palenja odnosno napajanja istog.

Dakle verovatno neki los spoj ili kontakt u bravi, releu...

 

Po tvom opisu sam zakljucio da bi mogao biti UNO-auto bez previse elektronike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ventilator nema nikakve veze sa gore pomenutom instalacijom u pitanju je vozilo koje mi stoji u avataru  ventilator sam naveo samo kao meru temperature u analognom obliku ...

zato sto moj auto nije digitalan... I ako ga prebacite u tehnicka pitanja onda mogu slobodno da zaboravim da sam u opste pitao bilo sta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kod mene dobar elektricar,pa mozda ako hoces da oteras auto tamo. Nije ti blizu,ali je odlican majstor.

Share this post


Link to post
Share on other sites
auto pali radi normalno kad postigne radnu temperaturu da upali ventilator on izgubi varnicu a za to vreme komutator se ugreje da ne mozes da ga pipnes

 

trebao bi sa unimerom prekontrolisati masu ventilatora. Verujem da nije dobra ( imas veliki otpor ), pa ti preko drugih aktivnih uredjaja ( u ovom slucaju sistema paljenja - komutatora ) gde je masa bolja povezuje se i pravi problem. To ti le slicno, kad pritisnes kocnicu, a svetle ti i zmigavci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

resen problem... odavno bio problem u davacu impulsa...

Samo da se nadovezem kratko,nisam bio tu,on inace ima problema sa razvodnikom i njegovim sklopom,to mu i jeste najveca mana,modeli posle kao sto je bio moj reseni su bolje tako sto su imali kalem elektronsku bobinu,ali su imali problema sa potenciometrom leptira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...