Jump to content
FAS Goran
Madra

Još jedan nacionale 500L 1.4 - potpuno subjektivno

Recommended Posts

Nije to tako strasna potrosnja,nego je nama preskupo gorivo za nase plate,pa nam se tako cini. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tačno mesec dana: Meni žena reče danas, da se još nije navikla na nova kola, bolje joj "ležao" stari auto %28.gif  , a vozi ga već mesec dana.  Verovatno je u pravu, sličnije je  osećaju kao da vozi Doblo, nego da vozi corsu ili fiestu. Jedva čekam neko "žensko" predstavljanje na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da ti kazem, moja zena nece ni da sedne na vozacko mesto od kada smo kupili 500l a kamo li da vozi!

Kaze, nije se navikla ni na suvozacko mesto! :blink:

tapatok 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa ja nemam. ja imam drugaciji problem, da nisam otisao za vikend sa decom kod ojih (bez zene) bilo bi punih dve nedelje da nisam seo u 500L

vozim sluzbeni H1 2.4 TDI :-)

zena ne da

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sve više viđam ženske po gradu da voze 500L. Nego mi smešno kad vidim da je sedište pomereno skroz napred a samo glava viri iznad vrata na prozoru. Hahahha

Share this post


Link to post
Share on other sites

:-)

ja na nekom engleskom forumu o 500L posavetovao jednu zensku , valjda je visoka  (ili niska) oko 160cm pa je zeza visok volan i papucice, ne moze da stiska papucice a da joj volan ne zasmeta. Rekoh joj da spusti volan sto nize i sto "dublje" (i kako se to radi)

Zahvalna , kaze da joj sada nema boljeg auta za vozenje xaxaxaxaxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ga i dalje zagledaju, zapitkuju kakav je iz prve ruke, svima odgovaram da je super autić. Jednom prilikom "lik" pitao a koliko ga dugo voziš, ja mu kažem dva meseca, a on meni, i možeš već da tvrdiš da je super? To me je malo zamislilo te reših da sumiram utiske i vidim kako bih mogao da odgovorim na to pitanje u jednoj rečenici ili brojčano.

 

- Nešto malo preko dva meseca, prešao oko 3000km, što se mene tiče, razrađivanje je gotovo, prosečna potrošnja 7.1l, prosečna brzina 37km/h, trećina puta na otvorenom, ostalo Beograd. Čist Beograd između 8.5 i 9l prosečna brzina oko 32,33km/h. Uvek točim pun rezervoar i resetujem trip B. NIsam merio nikada čep-čep, više volim da me malo laže ;). Ekonomičnost, ocena, 3.5 (od 5): subjektivno, potrošnjom nisam ni zadovoljna ni nezadovoljan, očekivao sam tako nešto.

 

- Na auto-putu ne volim da se smaram, lepo može da se vozi 150km/h, broj obrtaja 4000, potrošnja je tada 10l, ali to je cena brzine. Nije bučan i ne deluje nesigurno na toj brzini, ali ja više od 160 nisam mogao da ga nateram, ni 6tom ni 5tom, pun putnika i sa klimom, naravno, dosta mu treba da dostigne tu brzinu, prilikom preticanja treba biti posebno obazriv jer nema višak snage  a kada naiđe na uzbrdicu, brzo posustaje. Na zadnjem sedištu je neudoban, svi odrasli putnici su se žalili posle par sati vožnje. Ako poredim komfor vožnje, otprilike kao u škodi yeti a za klasu ispod škode octavije. ocena: 3.5 (od 5), subjektivno, zadovoljan sam ali očekivao sam više.

 

- Gradska vožnja, lagano se vozi, pregledan, doduše, malčice se teže parkira zbog preglednostu unazad, ali nije neki problem, u 2. i 3. brzini vrlo lepo može da povuče kada se navrti na 4000 obrtaja, Ocena: 4 (od 5), subjektivno, vrlo zadovoljan, sreću kvari potrošnja. 

 

- Što se tiče izgleda, opreme, praktičnosti, kvaliteta izrade (odaje takav utisak), zadovoljstva u vožnji i naravno cene i uslova kupovine, Ocena: 5, subjektivno i objektivno, mislim da se oko ovoga skoro svi slažu.

 

U jednoj reći ili brojci, jaka 4 (od 5), vrlo dobar, subjektivno, ja sam vrlo zadovoljan :coffee: a ako se pokaže vremenom i da je pouzdan kao što se nagoveštava,  onda ću biti prezadovoljan.

 

Ipak, priznajem da bi sa jačim motorom ocena bila i bolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ga i dalje zagledaju, zapitkuju kakav je iz prve ruke, svima odgovaram da je super autić. Jednom prilikom "lik" pitao a koliko ga dugo voziš, ja mu kažem dva meseca, a on meni, i možeš već da tvrdiš da je super? To me je malo zamislilo te reših da sumiram utiske i vidim kako bih mogao da odgovorim na to pitanje u jednoj rečenici ili brojčano.

 

Autic je atraktivan pogotovo sto je nov model, a tal lik ti je lepo rekao, tek nakon nekoliko godina se sumiraju utisci sluzio me odlicno bez iznenzdnih troskova i kvarova.

Ja imam punta starog dve ipo godine i za sad me sluzi dobro ali tek posle 5-6 godina mogu da potvrdim da je super auto tj da ga vozim bez ikakvih kvarova jos je rano, pa ni yugo se nije kvario u prvih 4 godine :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Madra, svaka cast za izuzetno realne ocene i komentare, kao i svaki put do sada (posto i sam imam prilike da vozim jedan sluzbeni 1.4).

A slusam raznorazne fantazije vlasnika koji u zanosu pricaju o 500L, pogotovo sa konkretno ovim motorom. Od kojih dosta njih i nema (ili retko ima) priliku da ga uporedi sa necim novijim, a postali su preko noci fanaticni ljubitelji italijanskih vozila zahvaljujuci subvenciji drzave i povoljnom kreditu. Ovo pricam nevezano za forum, posto ovde jos nisam licno upoznao ni jednog vlasnika.

Dizajn necu komentarisati - jedino se ne bih slozio sa kvalitetom izrade pojedinih stvari, pogotovo u enterijeru. Sedista, menjac, panel ispred suvozaca, komande klime, pomalo nepregledni instrumenti... Slicne stvari su tako karakteristicne za Fiat. Gledam kao i na Stilu ili nekim drugim modelima, sa nekim tupavim brljotinama, nepedantnoscu u izradi i manjkom kvaliteta (ponegde) nepotrebno kvare generalni utisak o autu, koji realno ima dosta dobrih strana. Verujem da se to i ciljano radi, kako bi se pozicionirao u okviru grupacije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što Ivan kaže, svaka čast na iskrenosti. Generalno sam stekao utisak da je 1.4 motor i napravljen za neko mirno krstarenje magistralom pri briznama 70-100km/h. Ovom motoru svakako 6a brzina daje još nekih 20ak km/h prostora da brže ide i da ne troši nenormalno, ali sve preko toga vodi enormnoj potrošnji, barem kod mene na kolima.

 

Inače, što se snage tiče, išli su mi roditelji pre neki dan na Zlatibor i nisu hteli Stila da uzmu. Kaže ćale da su muke Tantalove obići sve one kamione koji idu 50-60km/h i imaju po 2 prikolice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedista, menjac, panel ispred suvozaca, komande klime, pomalo nepregledni instrumenti... Slicne stvari su tako karakteristicne za Fiat. Gledam kao i na Stilu ili nekim drugim modelima, sa nekim tupavim brljotinama, nepedantnoscu u izradi i manjkom kvaliteta (ponegde) nepotrebno kvare generalni utisak o autu, koji realno ima dosta dobrih strana.

 

Hvala Ivane, slažem se da ima toga, opet poređenje, na primer nova octavia, za klasu sve izgleda solidnije i kvalitetnije ali u odnosu na fabiju a pogotovo grande punta i stila a čini mi se čak i Bravo, odskače kvalitetom.

@igor0511, lapsus, hteo si da kažeš da nisu hteli astru ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neee, nisu hteli Stila da uzmu pa su sa Astrom pratili 2 kamiona sa 2 prikolice jedno sat i po jer nisu mogli da ih obiđu  :laughing: Mada i ćale dosta laganije vozi, a u takvim situacijama nema drugog rešenja nego u 2. brzinu pa do 6500rpm razvući da bi se obišli kamioni. Jedino je dobra stvar to što, koliko sam video, uopšte ne smeta kolima ako se nekad vozi u visokim obrtajima. Moja Astra se pri svakom preticanju tera barem do 5500 i već 46000km radi kao sat :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

igor0511, aaa logično, kod fiata je to treća brzina, pošto ima 6 brzina, treća mu je jako lepo proračunata baš za takve situacije a poznato je i da se fiatovi motori rado zavrte na 4,5 hiljada i tu zabava počinje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivane, slažem se da ima toga, opet poređenje, na primer nova octavia, za klasu sve izgleda solidnije i kvalitetnije ali u odnosu na fabiju a pogotovo grande punta i stila a čini mi se čak i Bravo, odskače kvalitetom.

Nemoj samo da poredis sa npr. Stilovim tapacirima na vratima :laughing: , vozim ga, ali iskreno kazem da od onoga ne moze gore. A opet instrument tabla odlicno i kvalitetno odradjena, to ti je Fiat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A taj veliki znalac sto te je pitao kako si zadovoljan sa 500l zna da ga ne vozis duze od par meseci. Zasto te pametnjakovic pita kako si zadovoljan?? Naravno da si prezadovoljan. Za sada. I naravno da cu da pisem hvalospeve kada je to tako. Za sada. Otkud ja znam sta ce biti za 6 godina?? Da pocnemo svi sa 500l da pisemo na forumu za 6 godina il sta? il kad me neko pita kako sam zadovoljan da kazem ne znam, pitaj me za 6 godina. :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

igor0511, aaa logično, kod fiata je to treća brzina, pošto ima 6 brzina, treća mu je jako lepo proračunata baš za takve situacije a poznato je i da se fiatovi motori rado zavrte na 4,5 hiljada i tu zabava počinje.

 

Slažem se, a i nema šanse da mu zasmeta takva vožnja. Teča je uzeo novu Thaliu 1.4 8v i već 118 000km i 12god se tera barem do 3500 obrtaja pri svakom šaltanju,a neretko ode i do 6000 i ništa joj ne fali. I to teča vozi pun gas ili bez gasa i čak ni kvačilo nije još promenio! Tako da računam da tek ovim našim 16v takva vožnja ni malo ne može da smeta ukoliko su zagrejani :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikola0406, ma da, samo me pecnuo malo s tim, ima raznih ljudi ... činjenica da su ljudi vrlo zadovoljni, naravno, svi mu nalazimo po neku manu ali još nigde ni od koga nisam čuo da je nezadovoljan. Možda neko ko je navikao na premijum brendove ali ti verovatno i ne kupuju ovaj auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam auto kupio u junu i do sada sam prezadovoljan.citam o potrosnji koja je veca od ocekivane (kod mnogih) ,medjutim kod mene je situacija sasvim drugacija.benzinac,1.4 za sada ..po kompu..trosi 6.5. uvek resetujem pri tocenju goriva (trip B)  i poslednje merenje je 6,0. izuzetno sam zadovoljan i ostalim performansama,mada mi nedostaje naslon za desnu ruku. ali u odnosu na sve ostalo(preglednost,potrosnju,komfor i lakocu upravljanja) to je zanemarljivo.sve u svemu ,meni voznja ovog auta predstavlja pravo uzivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aramis011, svaka čast za potrošnju, kod mene je sve veća i veća kako raste procenat gradske vožnje u ukupnoj kilometraži ... mislim da će do zime siugrno biti min. 8l kao što fabrika i "obećava". Ako te ne mrzi, hajde otvori temu i predstavi svoj auto, sličnih smo godina pa možda iz tvog iskustva promenim u načinu vožnje  :smoke:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da su mi ukrali originalne ratkapne, ovo je zamena od 700 dinara.

 

felna2.jpg



felna.jpg



Originalne su oko 4000, a od lopova ne otkupljujem iz principa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...