Jump to content
FAS Goran
Augzburg

''Nemački'' Stilo 1.6 :)

Recommended Posts

Pozdrav svima clanovima, Stila sam uvezao iz Nemacke, grad sam iskoristio za nick name :smoke:  s obzirom da je moje ime vec zauzeto...

 

Evo nekoliko slika:
 
cxca16160.jpg  cxca16162.jpg  cxca16163.jpg

 

Motor 1,6 benzinac, presao malo preko 168.000. 2002 godiste, kupljen od vlasnika a ne na auto placu, ocuvan i redovno servisiran. Vrlo sam zadovoljan sa automobilom za prvih dve nedelje voznje ako to moze biti neki parametar. Ranije sam vozio golf3 tako da mi ovo sa silnom elektronikom deluje malo komplikovano ali navikavam se. Prvi problemcic (sto mislim da je hronican problem sa Stilovima iz vasih ranijih upisa) jeste sa lampicom za airbag, pali se s vremena na vreme, bude cool dva dana pa treci ako naletim na neku rupu odmah malo svetli sto sam regulisao iskljucivanjem i ukljucivanjem istog pa posle tokom voznje bude ok. Planiram ovih dana ici na dijagnostiku pa prenecu vam utiske. Danas mi se palila i lampica za ASR pa bas me zanima sta ce mi reci...  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš pristojan primerak :thumbup:

 

Ne vidim najbolje, možda se i varam da na zadnjem levom krilu ima neku ubivotinicu?

Uglavnom imaš ovde objašnjeno kako da središ probleme sa air bagovima, a moj savet je i izmeštanje kompjutera na kućište akumulatora, pošto je na njemu vezano direktno na motor, pa često dolazi do pregrevanja, a bogami i do crkavanja kompjutera..

 

Daj neku sliku unutrašnjosti.

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti, zaista ocuvan primerak, bas su komentarisali momci i na tehnickom pregledu. Jeste, tu ima malo ostecenje ali mi to ne predstavlja problem niti je to prioritet, sada mi je bitno da odradim mali servis, dopunim klimu i uradim dijagnostku. Za sada sam stavio slike koje su bile na mobile de portalu, imam na telefonu dosta pa ubacicu neku sliku unutrasnjosti uskoro.  Registrovao sam se na ovaj forum iz zahvalnosti prema svim ljudima koji su da lipregrst korisnih informacija za ovaj model, a u buducnosti voleo bih da doprinesem kvalitetu istog svojim pisanjem i  iskustvima zbog nekih drugih ljudi koji ce voziti ovaj model.



Zanimljiv naslov teme :smoke: , pošto sam u nedoumici, pitao bih admina dal su Nemci sklapali ovaj model Stila ili je to uvezeno iz Italije u Nemačku? U servisnoj knjižici i pratećim dokumentima najviše što mogu da vidim jeste da je kupljen u Nemačkoj 2002. Svi dileri koji ih dovoze tvrde da su "Nemački" Stilovi bolji pa mene zanima da čujem koji je glavni razlog te teze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek je sa srecom, da te dobro sluzi !

Welcome to the club ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan komsija :) Dobro dosao i da te dobro sluzi auto, naravno sto pre postavi jos slika. Koliko ja znam svaki stilo sa troje vrata je sklopljen u italiji, cini mi se samo da neki od tih 1.6 imaju fiatov motor a neki opelov, a da li je tako nisam siguran, ali sigurno to ima na forumu pa proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv naslov teme :smoke: , pošto sam u nedoumici, pitao bih admina dal su Nemci sklapali ovaj model Stila ili je to uvezeno iz Italije u Nemačku? U servisnoj knjižici i pratećim dokumentima najviše što mogu da vidim jeste da je kupljen u Nemačkoj 2002. Svi dileri koji ih dovoze tvrde da su "Nemački" Stilovi bolji pa mene zanima da čujem koji je glavni razlog te teze?

 

Pošto je ova tema nastala razdvajanjem iz druge teme, ja sam joj onda morao staviti naslov. ;) Ako hoćeš da se menja, nije problem...samo pošalji šta želiš da piše. :thumbup:

Stavio sam ''nemački'' jer je uvoz odande, nema drugog razloga. Fiat Stilo u Evropi se nije pravio van Italije.

Generalno se priča da su polovnjaci iz Nemačke bolji jer tamo (kao novi) dolaze sa malo jačim paketim opreme, Nemci su po pravilu revnosniji u održavanju automobila i bolji su uslovi za vožnju (kvalitet putne infrastrukture) što će onda uticati i da je polovnjak u boljem stanju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na dobrodošlici.

Neka ostane taj naslov, taman da pratimo polovnjake iz Nemačke u odnosu na Italijane kako će se pokazati. To mi je i ćale rekao isto, da Nemci mnogo više pažnje posvećuju održavanju i da im je infrastruktura bolja. Videćemo, vreme će pokazati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim ako auto u Nemačkoj nije vozio neki Turčin, Arapin ili neki drugi pripadnik brojne gastarbajterske populacije :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sta sam pomislio kada sam procitao nemacki stilo je da ima nemacki motor. Koliko se secam jedan je od 103 a drugi od 105 KS. Ne znam da li je italijanski sa 103 ili 105 KS? Sve u svemu bolji je od G3 sto si imao a kosta koliko i G3 sada a mnogo je bolji. :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm da, bas ta prica o nemackim automobilima i bakama koje ih voze nedeljom do pijace . . .

Kad ono debeli brkati turcin sa sve 7 zena i 18 decA! Srbe , bosance i cigane svrstavam u 2% pozeljniju grupu prethodnih vlasnika.

Salu na stranu, super auto, da se navozas i nauzivas! I da svima kazes kako VW nije ni blizu Fiatu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako od posla da se sastavim pa da napisem koji red...

 

Uradio sam mali servis za svaki slucaj i dijagnostiku, sve je u savrsenom redu hvala Bogu. Iz servisne knjizice od prethodnog vlasnika vidim da je covek redovno sredjivao kola, za nase uslove i previse sto rece jedan saljivdzija :laughing:  Ulje sam sipao Seleniu 20k prateci iskustva ljudi sa foruma ali i sugestije majstora. Posto nemacka prva pomoc ne vredi ovde kupio sam i to, dizalicu, komplet sijalica, ugradio Zeder i skoro bankrotirao u prvih mesec dana ali sad sam glavnicu odradio. :smoke:  Planiram i alarm za svaki slucaj da ugradim. Ne znam koliko se kradu Fiatova vozila, zaista nikad nisam cuo da je nekom maznut Fiat dok o Golfovima i Pasatima moze krimi serija da se snima koliko se kradu. Ja sam zeleo golf 4 da uvezem ali sam zbog lopova odustao i uzeo Stila koji mi je bio druga opcija, posebno sto mi je drugar koji radi u policiji sugerisao kako stvari stoje po tom pitanju... Potrosnja veoma zadovoljavajuca, isao sam prosli vikend na svadbu gde sam prvi put pravio preko 100km i bio sam iznenadjen koliko malo trosi kada se vozi npr oko 80km/h. 

Moze li neko da mi kaze koliko se povecava potrosnja kada se pali klima? Planiram ovih dana da je dopunim jer od 17. juna krecu vreliji dani koliko sam uspeo da vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pozdrav svima clanovima, Stila sam uvezao iz Nemacke, grad sam iskoristio za nick name :smoke:  s obzirom da je moje ime vec zauzeto...

 

Evo nekoliko slika:
 
cxca16160.jpg  cxca16162.jpg  cxca16163.jpg

 

Motor 1,6 benzinac, presao malo preko 168.000. 2002 godiste, kupljen od vlasnika a ne na auto placu, ocuvan i redovno servisiran. Vrlo sam zadovoljan sa automobilom za prvih dve nedelje voznje ako to moze biti neki parametar. Ranije sam vozio golf3 tako da mi ovo sa silnom elektronikom deluje malo komplikovano ali navikavam se. Prvi problemcic (sto mislim da je hronican problem sa Stilovima iz vasih ranijih upisa) jeste sa lampicom za airbag, pali se s vremena na vreme, bude cool dva dana pa treci ako naletim na neku rupu odmah malo svetli sto sam regulisao iskljucivanjem i ukljucivanjem istog pa posle tokom voznje bude ok. Planiram ovih dana ici na dijagnostiku pa prenecu vam utiske. Danas mi se palila i lampica za ASR pa bas me zanima sta ce mi reci...  

 

imas dzek ispod suvozacevog sedista meni nije lepo bio udzekan :D zalepis ga cvrsce i resen prodbel ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pisao sam negde vec, kad nije grad, tj po otvorenom skoro da nema razlike u potrosnji sa i bez klime tj meni je na proputovanju od oko 1500km bila razlika manja od pola litra.

to zavisi kako od stanja motora tako i od stanja klima kompresora i stanja klime uopste. mada opet, razlika sa ili bez klime van grada je uvek manja od litra....

Share this post


Link to post
Share on other sites
 ugradio Zeder i skoro bankrotirao u prvih mesec dana ali sad sam glavnicu odradio. :smoke:  Planiram i alarm za svaki slucaj da ugradim. Ne znam koliko se kradu Fiatova vozila, zaista nikad nisam cuo da je nekom maznut Fiat

Mislim da ti je taj Zeder cist visak i bacanje para, tj. da je za Stilo dovoljan neki solidan alarm i to je to...

Pricam ti ovo iz iskustva jer ga imam od 2007. a i alarm i Zeder na njemu svo vreme. Samo sto me je tada Stilo kostao skoro 8500 evropejaca, a nisam bas bio siguran kako se kotira vezano za kradje posto ga nije ni bilo na ulicama. Pa sam mu bukvalno odmah po kupovini stavio kandzu, a ubrzo i alarm. Naravno da me je kandza smorila posle mesec dana, pa sam je menjao za Zeder uz doplatu. Tako da je vec godinama, uz moju dodatnu zvrcku, obezbedjen kao neki Nemac :) .

Naravno da od viska zastite glava ne boli, ali iz licnog iskustva smatram da je Zeder nepotreban. Stilo se maltene ne krade, cena mu je vec smesna. Mislim da je alarm sasvim dovoljan, uz opasku da treba strogo voditi racuna kome se i gde ostavljaju kljucevi i privesci. Idem kod proverenih majstora, ali sam u pocetku uvek po ostavljanju kod majstora deaktivirao alarm i ostavljao daljinac i kljuc od Zedera kod sebe.

 

Mnogo je veca verovatnoca da ti pilicari negde ocerupaju auto, s obzirom na to koliko se omasovio kod nas i koliko je krseva uvezeno, tako da fali delova (antene, resetke branika, poklopci kuka, retrovizora, alufelni, ratkapne... sve sto moze lako i brzo da se skine). Tako da neki alarm eventualno moze biti od pomoci da ti eventualno ne razbiju auto (npr. zbog CD, navigacije...) i "redirektuju" ih na neki drugi bez zastite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...