Jump to content
FAS Goran
Djole_M

Fiat Grande Punto by Djole

Recommended Posts

Nisam siguran ali mislim da treba atest za zatamnjena stakla preko 30%, bolje da se raspitas u policiji da te ne bi negde peglali bezveze. Ja planiram kod mene 25%, mislim da je i to dovoljno.



https://sites.google.com/site/svikamajstor/zakon

Evo kako stoji na sajtu onog Svike koji si ti postavio. Ipak ce biti da je 25% max. zatamnjenost za vozacko i suvozacko staklo a da iza ipak moze biti i tamnije. E sad ako npr. hoces 35% da zatamnis ne znam koliko kosta atest i koliko dugo traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da i ja sam.mislio 25% ali i napred i pozadi,mada su stakla već fabrički osenčena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ujak ima u 307-ci sve sem soferke na 25% zatamnjena i veruj mi nista vise ti i ne treba. Ti extra vidis i preko dana i preko noci sto mislim da bi bilo problem ako je preko 30-ak % zatamnjeno staklo pogotovo za voznju unazad. Ako ti taj trazi 50 evrica mislim da nije puno za zatamnjivanje stakala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo teme gde je pričano o tome http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=46923 Postoji zakon koji kaže da je atest potreban za svako zatamnjeno staklo, napred sme do 30%, a pozadi možeš i 100% s tim što su na svim novijim automobilima stakla fabrički zatamnjena oko 25% i kakvu god foliju osim providne koja štiti od UV zraka, ne možeš da prođeš atest, jer na merenjima pokazuje preko 30% ja sam zbog tog zakona (koji inače još uvek nije počeo da se primenjuje, a na snazi je već više od godinu dana) skinuo Llumar folije, jer u krugu od 150km od Kg-a nema gde da se uradi atest, najbliži je Bg ili Niš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A je l' znas komso koliko kosta taj atest ? Nadam se da mu nije cena kao ovaj koji se placa za TNG uredjaj . :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da "kaže zatamnio sam 25%" a gde je fabrički procenat koji je već odradjen.....

videću ne znam majstor ima gužvu pa kako bude možda se predomislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atest je 2.400 dinara... Postoji fora da zatamniš tim providnim, uradiš atest i kad dođeš kući odlepiš providnu i zalepiš kao i pozadi npr 25% i uživaš, pošto u atestu ne piše procenat zatamnjenja, plus policajac kod sebe nema uređaj kojim se meri propusnost i ne može ti niko ništa... nego da ne trujemo čoveku temu, može o tome i na ovoj temi o tamnim staklima :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:  Kako izgleda napred kao maserati, zbog toga obozavam GP. Nego kazi mi imas li fabricke maglenke ili one ipak idu u donjim krajevima branika  gde je tebi plastika ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam maglenke to ću naknadno da ugradim čekam da izadje iz garancije :)

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuu blago tebi kad ti je auto jos uvek u garanciji. :laughing:  Sipas i ne mislis. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20130620_085700.jpg

jedna nova malo obradjena u Instagramu

Planovi za blisku budućnost:

prohromski nastavak auspuha

(po mogućstvu kvalitetniji),

zatamnjivanje stakala 25%,

kačket -kasnije,

malo škripe finansije ali polako jedno po jedno

pa onda mali servis......

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo da osvezim temu evo jedan novitet na autu nije lose ispalo :smoke:

 

IMG_20130713_123945.jpg

nastavak auspuha- hrom,slikano telefonom pa kvalitet slika nije bas.....

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekstra je ispalo, baš deluje onako masivno, ovo će da ti traje koliko i auto koliko ja vidim :thumbup: jesi li ovo radio kod tog prijatelja kog si mi pominjao da se bavi prohromom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekstra je ispalo, baš deluje onako masivno, ovo će da ti traje koliko i auto koliko ja vidim :thumbup: jesi li ovo radio kod tog prijatelja kog si mi pominjao da se bavi prohromom?

nisam,kupio,on je u guzvi sve danas sutra spremio mi elemente ali nikako da mi uradi i ja odem kod lika kupim i u Pivari mi likovi nabudze

IMG_20130713_114608.jpg

a za stakla se jurim sa majstorom da mi uradi vec mesec dana,kad god nekog znas i treba da ti nesto uradi vecito cekas pa ga molis ... nakraju skuplja dara nego mera :turned:

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzeo ga od jednog lika sto radi sa autodelovima a kostao me ispod cene 25 evra i 5 evra ugradnja kod likova u Pivari kod pruge ,sve pohvale lepo rade , @Djomla 85 hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzeo ga od jednog lika sto radi sa autodelovima a kostao me ispod cene 25 evra i 5 evra ugradnja kod likova u Pivari kod pruge ,sve pohvale lepo rade , @Djomla 85 hvala

a pazi sad svi ce reci da ke..am ali ima malo drugaciji zvuk nego pre ,nastavak je zavaren direkt na lonac tj,iz lonca viri 5mm stare cevi pa ovaj nastavak ,branik secnut malo jbg mora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...