Jump to content
FAS Goran
Djole_M

Fiat Grande Punto by Djole

Recommended Posts

i meni je punto imao drugaciji zvuk kad sam nastavak stavio...ne znam zasto :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije rezonancija? Kod cetvorotaktnih motora auspuh nema veceg znacaja po snagu ili bilo koji drugi parametar rada motora, razlike izmedju najboljeg I prosecnog resenja su max 10%. Kod dvotaktnih motora razlika moze da bude I do 70% - tamo je proracun izduvnog sistema veoma vazan, a rezonancija je jedan od najznacajnijih parametara bitna. Duzinom cevi , njenom sirinom I sl. gleda se da se usaglasi da rezonancija nastane na onim obrtajima na kojima zelimo najvecu snagu. Kod cetvorotaktnog naravno nema tog znacaja, ali je ocigledno da produzenje cevi menja makar zvuk? Da li postoji razlika u zvuku u zavisnosti od obrtaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije to neki zvuk ne znam kakav ali je primetan pri turiranju e sad na koliko obrtaja nisam gledao ako nista lepo izgleda barem meni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da ti noga ostaje duze na gasu zbog zvuka koji dobijas na 3 ili vise hiljada obrtaja. :laughing:  Sve u svemu ispalo je mnogo dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad tek videh tvog gp-a.. lepo izgleda (kako i ne bi kad je bukvalno nov) :) jos tamna stakla i bice taman

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gp je prelep sam po sebi, ne treba tu puno modifikacija. Pragovi,felne,kacket,tamna stakla i to je to :) eventualno nesto u unutrasnjosti, tempomat, parking senzori, xenoni,za muziku mikrolink i to je to. Nego taj motor,ima 70ks? Jel to 1.2 8v..od koje godine ima 70ks (umesto 65)

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

tačnije ima 69,36 hp - 51 kw barem tako pise u specifikaciji sa euro 5 motorom koji se ugradjuje u Evo i Punto New ,Fiat 500 Panda u koliko se ne varam a od koje god moraću da izguglam

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep GP , nego kako se ponasa sa tim motorom da nije slab za njega.Ko mene u firmi portir ima 1.3mje i kaze da je dosta slabiji od punta 1.3 sto je ima a potrosnja veca za 1l. Inace meni se GP svidja sa troja vrata da nnisam ima kuci ulaganja isao bih na njega a ne opet da se vratim na Bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa 1.2 motorom se ponasa ok, doduse nije za neka potezanja ali sasvim ok za naše uslove

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesto razmisljam lepo greje ovaj prohrom, sta mislite da li je dovoljno po 5mm oko izduva lufta ,izduv nigde ne kaci branik ali mi nesto pade na pamet da ga ne istopi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam da ne moze da ga istopi,nije ta plastika valjda tako jadna..

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jednu dilemu ,pa najbolje u mojoj temi da postavim pitanje ,radio sam redovan mali servis na 14500 km sad sam na skoro 23000 km pa mi se veoma približio servis e sad auto je u garanciji jos nekih mesec i po dana dal da radim u ovlašćenom servisu ili ne ,pitam iz razloga što u ovlašćenom izadje skoro 3 puta skuplje , šta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa tako i ja razmšljam Vlado al ono kao knjižica puna pečata ovl.servisa lepo izgleda.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

odeš u neki drugi servis, nek oni stave svoj pečat.. Bitno je da se vidi da je redovno servisiran, ionako je raja provalila da su neki drugi servisi daleko kvalitetniji od ovlašćenih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da to ću i da uradim, pazi mali servis čini mi se oko 13000 i još nešto ,MNOGO bre

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf, mnogo. Pa delovi u ap sportu su manje od 5000din.. Za stila je 7-8000. Izeš garanciju, šta ima da crkne na novom autu, nije to televizor :)

Edited by VladaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi kod Boleta (boleabarth) koliko ti izadji originalni delovi kod njega.

U zadnje vreme sve sto mogu uzimam od njega, OEM delovi a cena vise nego povoljna, prezadovoljan sam sto je najbitnije sa kvalitetom.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako je vama kad vam je sve dostupno, ja moram da platim poštarinu i onda sam na istom kao da sam otišao u radnju i kupio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

AP sport je proveren mada kazu i da je Kit commerce isto dobar i povoljan sa cenama rezervnih delova. Iskreno 13.000 da das u ovlascenom servisu za mali servis je po meni previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...