Jump to content
FAS Goran
freemen

Tipo 1.6 - vuče u jednu stranu

Recommended Posts

Sinoc kada sam se vracao iz beograda negde posle Batocine na 130 kmh volan je odjednom poceo da vuce u levo kao da ga neko cima u prvom trenutku sam pomislio ode guma stanem u zaustavnu traku gume OK krenem polako volan i dalje trza u levo imam osecaj da ce tocak da se otkaci.

Tako stignem do Jagodine parkiram ispod svetla na naplatnoj rampi vizuelno sve uredu krenem kuci volan naomalno ne vuce nigde.

Dignem ruke sa volana ono sve ok ide pravo reaguje odlicno na svaki pokret volanom. Danas ceo dan uredu, jedino je volan dosta tvrd kad motam u mestu. Nemam servo vec obicnu letvu.

Da li je moguce da je homokineticki zglob jer cujem da nesto kvrcne kad namotam pun volan desno? Inace u sredu sam stavio sva cetiri nova amortizera i auto se ponasa vise nego dobro preko rupa nista ne lupa. Svaka pomoc dobrodosla pogotovo ako je neko imao slicno iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gume su ok ovo dodje vise ka trzaji u jednu stranu i ti intezivni a nestanu prilikom dodavanja gasa. Prilicno nezgodno u voznji, ne vuce polako kao kad su gume nego nagli uzastopni trzaji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je labav ne bi danas bilo sve u redu sa autom, dakle danas ne vuce u stranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolotrazi... To je ono sto te mucilo...

Al ipak proveri komplet trapove mozda je covek zaboravio nesto da stegne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra ide kod majstora da pretresemo ceo trap i javljam sta je u pitanju ponavljm da nije blago vukao u levo nego je trzao volan prikicno strasno na 130 kmh inace taj deo puta nema kolotraga to je isto radio i na puno manjoj brzini posto sam ga do iskljucenja vozio zaustavnom trakom posle naplatne rampe i motanjna pun levo i desno zbog uparkiravanja pod svetlo da vidim sta moze da bude sve se vratilo u normalu osim sto je volan malo tezi vise ne trza .To se trzanje smanjivalo dodavanjem gasa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrdjeno kod majstora kineticki zglob je u pitanju Problem resen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kineticki!?

Aaa pa ja sam zaboravio da stegnem kineticki! Rece majstor...

Ne vidim drugi razlog takvih simptoma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krckanje se nije culo nego povremeno neki tup zvuk kada se namota pun volan prvo sam mislio da je u pitanju nesta oko trapa ili letve ali je ipak bio homokineticki zglob iako nije bilo uobicajenog krckanja nego se desila situacija opisana na pocetku posta .Sad je sve ok .Pronasao sam na drugim forumima par indenticnih situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolotrazi... To je ono sto te mucilo...

Al ipak proveri komplet trapove mozda je covek zaboravio nesto da stegne...

veoma moguce,proveri sve dobro ne treba se igrati,na dizalicu,kanal,da se sve ispregleda!

sada sam video,dobro je sto si resio!

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...