Jump to content
FAS Goran
ice_su

Punto mk2 1.2 8v - Kuckanje/kliktanje u motoru

Recommended Posts

Pozdrav svima , imam jedno pitanje .

Sta se to desava sa motorom punto 1.2 8v , cuje se nekakvo kuckanje i to samo kada motor pocinje da postize radnu temperaturu odnosno kada pocne da se zagreva , kad je hladan necuje se nista .

Takodje se cuje kada se dodaje gas , na leru nista . Ulje je Selenia 20k .

da lije lose ulje , retko ...

Hvala svima koji mogu dati resenje na ovaj problem .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je do retkog ulja, u taj motor bi po Fiat-ovim knjigama trebala ici Selenija Gold. 20k ide u viseventiske motore, 16v, 20v, idi kod nekog pouzdanog majstora, neka ti to pogleda....naravno neka me ispravi neko strucniji u koliko gresim.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ice_su imam isti motor i iste simptome. Evo sta se meni desava. Iako su simptomi isti opisacu i moj problem

cisto da vidim da li je i.kod tebe isto. Dakle to je pocelo da se cuje pre dva meseca. Ranije se nije culo nista. To se desava samo i iskljucivo ako je autto hladan (tek ga upalio i krenuo).

Kuckanje se ne cuje odmah. Nakon predjenih. 500 metara (okvirno), krece kuckanje. Kuckanje prati rad motora. Kad dam gas kuckanje je brze u ritmu raada motora. Nakon nekog vremena prestaje kuckanje. Kuckanje se cuje i neko vreme na radnoj temperaturi. Ne verujem da je u pitanju ulje. Ja sipak selenia 20k uvek. Bane jel moze malo detalja u vesi sa ovim sto si napisao i da li si.imao slicno iskustvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predpostavljam da je @Bane23 mislio na zazor bregaste osovine po duznoj osi ?! Siguran sam , da je tako mislio!

Sa druge strane moje sumnje idu ka podizacima i ulju u motoru. Eto! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj “cakće“, cvili, skiči po ovoj hladnoći kao kosilica dok se malo ne ugrije :D

«Tapatalk Desire»

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se istraumirao kad sam gledao kasnije snimak i vidio curenje :D Bila je mokra hauba i slijevala voda u onu rupu za odvod koja je tačno iznad tog crijeva :)

«Tapatalk Desire»

Share this post


Link to post
Share on other sites

to kuckanje se cuje na svim punticima 1.2 8v

fabrika ulja selenia preporucuje ulje K.P.E za ove motore a ne 20k kao sto pise u prospektu.

ja sutra menjam ulje sa 20k na K.P.E pa cu videti sta se desava.kod nekih je problem resen sa tim uljem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima , imam jedno pitanje i moram da ga postavim posto jos nemam dovoljno iskustva u vezi ovog automobila . Pre mesec dana sam pazario jednog Punta 1.2 8v 2006.god. u jako dobrom stanju motor je presao 95k km, odradjen je kompletan veliki servis , sve radi kako treba sem malih i povremenih problema sa servom , ali to sada nije tema . Ono sto me interesuje je rad motora u ovim zimskim uslovima . Tacnije , kada startujem motor dok se ne podigne radna temperatura pri niskim obrtajima tu negde izmedju 1400 i 2200rpm, cuje se nekakvo blago i konstantno kuckanje u kabini, sto dolazi iz motornog prostora,kada se ugreje to se i dalje cuje ali mnogo mnogo tise . Kada se otvori hauba to se ne cuje a ni nista sto nije normalno , dakle samo u voznji na niskim obrtajima . Zanima me da li je to normalno za ovaj motor u zimskom petiodu? Kada je bilo iznad 10-15 stepeni nisam primecivao nista slicno .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Detonacija baki, svaka zastava 10 tako radi, probaj da ga remapiraš, mada mislim da je slaba vajda. Pitao sam momke iz Novaspeed-a kada sam bio tamo, bio sam drugarom čija devojka ima Punta 1.2 8v, pa smo se raspitivali. Kažu svaki tako radi, i uz drugu mapu, al eto, rade i ne crkavaju :D

Ja sam bio u šoku kada sam prvi put vozio novu Z10, klikće po ravnom sa malim opterećenjem.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...