Jump to content
FAS Goran
Ticma

Punto mk.2 1.2 16v - zaleće se na leru

Recommended Posts

Desava mi se da dok auto radi na gas-u pocne da se zalece od nekih 500 do 1000rpm i postalo je iritirajuce. Bio sam u servisu, menjani su filteri a sve drugo je prekontrolisano i ok je. Na benzinu je sve savrseno. Leptir ociscen, kablovi novi. Ja sumnjam na onaj MAP sto ide uz plinski uredjaj ali ne znam kako da ga proverim pa ako neko ima neku ideju . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam ni video da si napisao da auto radi na benzinu ok,pa onda je nesto do plina nema sta idi negde neka ti provere..ja znam da bi ti voleo da to resis sam ali tesko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam danas u servisu, nakacili su komp i sve ok. Ici cu u sredu u drugi da pokusaju nesto i glavom da urade umesto sto odmah uzmu lap top i blenu u ekran . . .

Gusare, ovde na NBG toliko brije vetar da mi se ni gepek ne otvara a kamoli hauba :D

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj ni slucajno da ides u servis,ja verujem da bi ti to mogao da resis sam... :p

sad ozbiljno

ako ti auto radi na benzinu ok nema sta da trazis po servisima idi kod plinadzije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na plinski servis sam i mislio ;)

Ma samo da je malo toplije rasturio bi ga na komade al jbg :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naspricaj malo Sprej za ciscenje klapne pa ako to ne pomogne svecice , kablovi itd. Negde si pominjao da si menjao nesto od toga ali sam najbolje znas... Inace , sve ovo na plinu mora besprekorno da radi inace ...problemi.

Na benzinu se manje osete ovi nedostatci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ociscen komplet usis carb klinerom, kablovi novi, bombine proveravane na osciloskopu, ma sve je ok. Ovo zaletanje je tipa kao da mu ja dajem i oduzimam gas, nije ono cimkanje. Ja sumnjam samo na taj map/maf od plina ali aj videcu jos sutra. Ne desava se stalno, danas je pocelo kad sam ga opleo trecom do 110-120 a nekad pocne cim ga upalim . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce ali ne znam gde, jedino na nekom crevcetu posto je ceo sklop sa leptirom predihtovan diht masom od strane mene tako da tu nema sanse da vuce, usis je skidan i lepo je vracen i sve je stavljeno novo sto se moglo naci. Vrednosti motornog map-a su ok.

Moguce da je mapa losa, nije mi palo na pamet, hvala :D

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem sutra na stelovanje u svakom slucaju pa nek kuka onda! Dosta prelazim pa pop..dim kad nesto ne radi kako treba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da napisem :) trebalo je samo prestelovati uredjaj, nije imao dovoljno goriva tj gasa na tom rezimu rada pa je bilo potrebno korigovati mapu na odredjenim mestima. Za onoga ko zna sta treba da se uradi je to posao od 5-10 min max ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ee, dobro da je resenje lako. Dok je tako blesavio, da li ti se culo iz motora kao da da je dizel. od 1000 do 2000 obrtaja dok radi na plinu? Na benzinu radi kao sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...