Jump to content
FAS Goran
Caba

Stilo - skidanje stakla vanjskog retrovizora, ali bez problema...

Recommended Posts

Poštovani,

mučio me problem zašto mi ne radi grejač levog, vanjskog retrovizora, tu, kako već ima na našem forumu postoje navedeni razlozi i kako da se to reši, pa da ponovim:

1. Proveriti osigurač namenjen za grejače (retrovizora, zadnjeg stakla)

2. Proveriti sam grejač na retrovizoru

3. Ukoliko nije ništa od to dvoje onda pregledati instalaciju i naći prekid linije.

Međutim, najviše me mučilo pitanje kako da skinem, ili bolje rečeno odvojim staklo retrovizora od kućišta a da ga pri tom ne oštetim ili polomim jer bi stoga odmah mogao da preskočim 2. tačku i krenem u kupovinu novog, a to baš i nije jeftino.

Čitao sam na forumima razne načine, ali bili su mi veoma rizični, a i slučaj mog kolege me je odbio da radim sa odvijačem jer je on na taj način oštetio staklo retrovizora (samo napuklo) a nije uspeo da ga skine.

Kako sam radio:

1. Ogledalo-staklo retrovizora doveo sam u položaj da maksimalno "gleda" dole,

2. Uzeo "ruku" od navigacije,

3. Prislonio uz staklo i "vakumirao",

4. Lagano, povlačio ka dole pri tome pomalo "cimajući"

5. I čulo se samo klik, bez oštećenja stakla i "žabica"

Meni je ovako to uspelo, i mislim da svakom tko je strpljiv neće imati problema, jer pre će popustiti vakum nego li pući ogledalo-staklo.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime, mora li bas ovakva, ja imam crvenu?

i krenem u kupovinu novog, a to baš i nije jeftino.

Imas novo zamensko staklo sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta sa grejacem za 700 kinti, ipak vozimo Stilo nazionale (info za ne daj Boze).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crna se bolje lepi za staklo. Drška je po volji.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani,

mučio me problem zašto mi ne radi grejač levog, vanjskog retrovizora, tu, kako već ima na našem forumu postoje navedeni razlozi i kako da se to reši, pa da ponovim:

1. Proveriti osigurač namenjen za grejače (retrovizora, zadnjeg stakla)

2. Proveriti sam grejač na retrovizoru

3. Ukoliko nije ništa od to dvoje onda pregledati instalaciju i naći prekid linije.

Međutim, najviše me mučilo pitanje kako da skinem, ili bolje rečeno odvojim staklo retrovizora od kućišta a da ga pri tom ne oštetim ili polomim jer bi stoga odmah mogao da preskočim 2. tačku i krenem u kupovinu novog, a to baš i nije jeftino.

Čitao sam na forumima razne načine, ali bili su mi veoma rizični, a i slučaj mog kolege me je odbio da radim sa odvijačem jer je on na taj način oštetio staklo retrovizora (samo napuklo) a nije uspeo da ga skine.

Kako sam radio:

1. Ogledalo-staklo retrovizora doveo sam u položaj da maksimalno "gleda" dole,

2. Uzeo "ruku" od navigacije,

3. Prislonio uz staklo i "vakumirao",

4. Lagano, povlačio ka dole pri tome pomalo "cimajući"

5. I čulo se samo klik, bez oštećenja stakla i "žabica"

Meni je ovako to uspelo, i mislim da svakom tko je strpljiv neće imati problema, jer pre će popustiti vakum nego li pući ogledalo-staklo.

Pozdrav!

Svaka cast kolegi na improvizaciji ;)

IMG_20121019_185249.jpgIMG_20121019_184511.jpg

IMG_20121019_185302.jpgIMG_20121019_184455.jpgIMG_20121019_185230.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...