Jump to content
FAS Goran
Milosnis18

Pukao zupčanik na DVD plejeru

Recommended Posts

Pozz drugari pukao mi je jedan od zupcanika da dvd plejeru e sad gde to naci ili lepiti necim... fale 5 od 12 zuba. evo slika plejera ja trazim i nista nema nigde...

znaci FLIP radi normalno ali OUT preskace tj. tu je jedan stradao... gde da iskopam to ne pitam za cenu? vezan sam za njega vec 5 god. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraj u neki servis sa video rekorderima, mora da ima tonu zupčanika. Naravno uvek nema ali probaj.

Stavi sliku zupčanika, onaj na you tube lepo radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si nasao delove zalepi sa loctite power gel. Imas slicnih zupcanika u raznim igrackama,najbolje daj sliku,precnik i debljinu zupcanika pa da vidimo sta dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema delova smeljano je a fale pola zupca a probao sam da lepim i oblikujem nove ali nije drzalo znaci treba mi isti ne mogu nista da nabudzim. ko ga nadje ne pitam koliko kosta evo par slika zupcanika...

424784_10200145851751103_1778853651_n.jpg 702220_10200145852671126_1799249221_n.jpg 702869_10200145852631125_48376489_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma trazim ga na netu bar da ga nadjem kao sliku ili kad bi nasao podatke neke o njemu a ovako ja da merim kako cu. sublerom a nemam ga trenutno. jednoredni sam nasao ali vecu stranu a ovaj manji niko ne moze ni da napravi a ni nema ga nikakav a ovaj vidis da je 2-redni spojeni. ma glupost mala a zbog nje mi ne radi odlican dvd. vec pola godine pizdim ali ne odustajem. kad bi nasao neki polomljeni plejer kupio bih ga celog zbog ovog malog govanca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tebi je ostecen ovaj manji? Jedan predlog pa da probas, posto si nasao vec taj veci, da nadjes i manji ako ti je on ostecen pa da probas da ih spojis nekim dobrim lepkom, samo da se poklope sve dimenzije, dobro ocistis i malo osmirglas pa onda lepak i za kraj ako ima prostora na njima, uzmes spajalicu i ispravis je pa zagrejes i proteras kroz oba dela, i tako sa dve strane, pa onda odesces visak spajalice, to sa spajalicama doradis da ne bi sila bukvalno ih odlepila kao da odvrces ako me razumes a lepak drzi da se ne razdvoji u tom pravcu u kom ih lepis. Mozda sam ti ovo malo konfuzno objasnio valjda ces me razumeti. Uzmi sublerom izmeri precnik i manjeg i veceg i njihovu debljinu i broj zubaca i jednog i drugog, pa napisi to sve ovde, pa cu videti da raskopusam neke stare kasetase i videorekordere mozda nadjem isti a mozda i dva koja mogu da se sklope pa cu ti ih ja sklopiti pa poslati pa probaj da li vrsi funkciju. Ali dimenzije su veoma bitne i br zuba, bez toga nema nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem te skroz palo mi je to na pamet ali mali ne mogu da napravim. a veci mogu da napravim a manji je toliko mali 9mm da nece niko da ga napravi tj. ne mogu nemaju kalup. a sublerom cu izmeriti za neki dan pa javljam sve tacno. ako ga nadjem negde bice :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ti izmeri i jedan i drugi da tako kazem i napisi mi tacan broj zubaca pa da potrazim, ne obecavam nista ali postoji neka mogucnost, otac mi se bavio ranije rtv mehanikom pa ima dosta njegovih stvari po podrumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a debljina manjeg zupcanika je isto 1,6? sutra cu pretraziti

Share this post


Link to post
Share on other sites

secam se kao klinac sam imao brdo autica na ,,zatezanje,, (povuces ih unazad i onda sami idu unapred) i u tom mehanizmu ima brdo nekih zupcanika, pa vidi ako imas tako neku igracku mozda bude od koristi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma rado bih se upustio u kupusanje igracaka,cd rom-ova i takvih zajebancija koji imaju zupcanike ali mislim da cu pre dobiti 7 na loto nego naci isti..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima drugar dvd za auto, ali na njemu radi samo radio i tv, ne radi dvd, cd i fles, mozda bi pazario ceo plejer za delove

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam raskopusao sve zivo, samo jedan iz cd roma je bio slican, ali nije isti po dimenzijama i ima mnogo vise zubaca, videcu jos ovih dana, ako nesto nadjem javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze taj nikako, samo deluje po obliku kao taj, ali su dimenzije skroz drugacije, nadam se da cemo nesto naci, vidi svrati u neki tv servis i ponesi taj tvoj, postoji mogucnost da naletis da neko ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...