Jump to content
FAS Goran
s.dragan67

Stilo 1.6 16v - zadimi pri prvom paljenju

Recommended Posts

Gumice i ja sam se mucio dok nismo definitivno utvrdili da su one posle duze voznje kad ga ostavis ulje se slije u cilindre i kad ga prvi put palis zadimi strasno. Posle tog ga pali gasi koliko hoces nema dima (sagorelo u cilindrima a novo se nije slilo) bem ti gumice sad mi vise ni ulje ne troskari sve u redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

da lii vama izbacuje kondez iz auspuha? Ja kada ga upalim u garazi to je haos. Treba mu jedno minut -dva i onda krene da izbacuje paru ko ekspres lonac kada se zagreje i kasnije kad dostigne radnu temperaturu malo ga "proturiram" na betonu ostane vodena fleka od pola metra. Za moj pojam suvise vlage, da lije to kod svih ili samo moj izrod?

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vozis kratke relacije napravi se dosta vode u auspuhu od oondenza posto nestigne auspuh lepo da se zagreje i da ta voda ispari tako da je manje vise normalno. Jel ti ne fali rashladne tecnosti kojim slucajem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
:laughing: Ma nesmeta mi ionako se osusi i ne ostane nista, malo mi cudno da izbaci toliko vlage, nisam primetio da gubi vodu i da stvara neki pritisak u boci? Moguce da je zbog kratkog perioda rada, videcu kako ce se razvijati situacija... :cheers: Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se na 1.6 mogu menjati gumice ventila bez skidanja glave, i da li znate nekog ko to radi? Moji majstori me ubedjuju da nije moguce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne napisah razlog. Kao sto sam vec pisao u drugoj temi, produvao mi je dihtung, radjena je glava komplet sa gumicama, stavljen novi dihtung i sve ok bilo, dok nisam primetio povecanu potrosnju ulja i to pozamasno. Preko 2L na 6.000 km. Na dim u pocetku nisam obracao paznju, misleci da je uzrok potrosnje mozda lose ulje, mozda velik broj km provedenih na autoputu... I poslednjih dana obratim paznju, kad imam sta i da vidim. Auto pri hladnom startu dimi plavo. Znaci desava se samo pri hladnom startu, kad turiram ne izbacuje nista (osim belog dima od kojeg ostaje vodena fleka, kao sto je opisao Dragan G). Rashladnu tecnost ne trosi. 

 

Snage ima, lepo radi, lepo ide, potrosnja normalna...

 

Simptomi ukazuju na gumice ventila, a one su menjane pre 6.000 km. Glava je radjena kod Cubija u NS, a sve je sastavljao jedan majstor sa Petrovaradina (AutoServis TEST). 

 

E sad da li ove simptome moze prozrokovati i nesto drugo ili je gotovo sigurno da neko nije obavio svoj posao kako treba? 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotovo 100% su gumice ventila.(nači neko nije odradio posao kako treba). Imao sam isti problem na svojoj Bravi. Meni je zamjenjeno bez skidanja glave, uz korištenje nekog specijalnog alata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a jel ti dimio plavo kad na full zagrejanom autu nacepis na kratko gas do poda? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricao sam sa Goranom, rekao mi je da pored plavog dima na hladnom startu, za sigurniju potvrdu dotrajalih gumica, auto bi trebalo da zadimi plavo kada full zagrejan radi u leru i naglo i kratko se nabije gascina. Probao sam to uraditi i apsolutno nista nije izbacio. Nikakav dim. 

 

ne znam mozda imam dima pri hladnom startu zbog malko redjeg ulja, 5w40 umesto 10w40, nemam pojma...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...