Jump to content
FAS Goran
Yugiša

Punto mk.2 - problem sa bravom gepeka / sajlom / sajlom haube

Recommended Posts

Da pitam za savet.Od kad sam kupio auto iznutra gepek mogu otvoriti samo kad povučem sajlu na kojoj je na kraju onaj mali olovni tegić,sad sam kupio ispravnu kvakicu koja se ušrafi ispod tepiha i u nju stavi sajla i kad se povuče otvara se,problem je u tome što je sve ispravno i kad ušrafim ostane mi viška sajle pa kada povučem polugu da bih otvorio ništa se ne dešava jer ne dođe do zatezanja.Šta mi je raditi?

Da li je možda prethodni vlasnik stavio sajlu od nekog drugog modela da može makar kako da otvara,i da li ću rešiti problem ako samo stavim orgiginal sajlu od Puntića ? Da napomen da i kad pomerim malo napred ceo mehanizam otvara besprekorno jer onda se lepo zateže i otvara ali mi se ne buši ništa zbog ove sitnice :D

Ako je potrebo okačiću i slike. Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj na gepeku dal sajla moze malo da se podesi sa nekim sraficem kao za haubu a kladim se da moze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika kako to izgleda pa mi ukaži ako može videćeš na drugoj slici i koliko je to luft u pitanju nisam siguran da može :)

DSCN0494.jpg

Evo slike na kojoj se vidi luft...

DSCN0498.jpg

Ove je čini mi se sve ok(?)

DSCN0496.jpg

A na ovoj slici se vidi koliko beži od mesta gde je izrezan tepih i predviđeno da stoji u ovom položaju kad zategnem otvara sve perfektno ali ne bi tako da fiksiram tu i da sečem tepih kad to tako ne treba da stoji :D

DSCN0501.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kažem ti ja,probaću Puntićevu da nabavim pa da vidimo da li je dužina u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moze to da se resi tako sto ces je odneti kod nekoga ko pravi sajle i da ti je skrati onoliko koliko treba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto se ja mislim da možda ona ima neki duži put nazad od brave pa sve do ispod sedišta,i da je neko to malo pomerio iz ležišta da bi bila duža da lakše može rukom da otvara i to je moguće ali slabije :D Da se ne desi ja uzmem sajlu krenem sve da rastavljam i onda vidim gde je greška :D Ne znam stvarno ko bi to mogao da mi skrati najbolje bi bilo na licu mesta da ne moram da skidam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U BG ima dvoje ljudi koji to rade a za NS nemam pojma, sta da ti kazem, skidaj i igraj se :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha za sad će i ovako izgurati ko će više šrafiti po ovoj vrućini :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav...vidim ja da cu doktorirati Punta zbog sestrinog Z10...

Juce primetim da joj je crkla sijalica i kada sam hteo da je zamenim, posegnem da otvorim haubu, da povucem onu crvenu rucicu iz kabine...

Medjutim, rucica neprirodno stoji, na gore (sada bi se to moglo opisati najbolje recima, ali sa bezobraznim konotacijama)...ne moze se povuci i naravno ne moze se otvoriti hauba...Deluje mi kao da je sajla negde spala...

Kako da otvorim haubu?

Koji majstori to sredjuju?

Sta da radim?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napipao sam je...i deluje mi da se nije otkacila sa te strane...rucica je podignuta i teze se vraca u svoj prirodan polozaj...radi suprotno od onoga kako treba...pre je rucica uz plastiku i pruza otpor kada se povuce ka kabini...u tom otporu popusti kada se hauba "otkljuca"...sada stoji erektivno, jbg...izvini i kada je rukom vratis, ona se opet vrati u erektivno stanje...Admin neka brise, ne znam kako da opisem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispala je rucica iz lezista, a slobodno je malo jace povuci s obzirom da je jos uvek sajla na rucici za otvaranje morala bi da otvori haubu, imam slicnih problema, ali je meni jedan pipak na rucici proklizao, pa ispada iz lezista, uhvati cvrsto rucicu i vuci sa sve sajlom, a ona vidi gde treba da upadne u zljeb-leziste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao...odsrafio dve matice (8mm) i skinuo celu rucicu u kabini...Sajla kao nova i valjak stoji na svom mestu...kada povlacim rucku (crvenu), izvlaci se sajla iz buzira...Meni kao laiku to govori da je pukla negde u buziru ili je spala sa (opet usled pucanja) brave pod haubom...e sada opet...kako da otvorim haubu...?ko to radi i na kraju gde da kupim novu sajlu jer je ova ocigledno kaput?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mozes nekako kroz masku ili malo rucno da podignes haubu pa da odvijes srafove na sasiji gde stoji brava, pa da je nekako otvoris a onda da odes i da napravis sajlu ili od nekog po otpadima da juris da ti proda sajlu. Ocigledno je negde pukla sajla cim kako kazes izlazi iz buzira-kosuljice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sansi...jedino nesto odozdo...hauba ne mrda ni mm.Ali mi treba kanal...videcu sutra...jeste zeznuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao muku ali na kombiju, i tako malo podigo haubu i na malo po malo odvio dva srafa i izasla je cela brava sa haubom, ista prica, pukla sajla, i jedino sam tako uspeo, ali bas bas je bilo zahebano, a odozdo ne znam kako mislis da pridjes, kad bi sajla trebala da je uz vezni lim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada sam dobio dve solucije: kanal i mucenje odozdo ili da lomim masku.Probacu od jeftinije varijante.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze meni se desilo da je pukla kod haube ispod maske sajla

al ja sam kad sam imao udes zavezao parce kanape za svaki slucaj pa sam tako otvorio veoma je zeznuto bravica je ojacana duplim limom ispod a pritom pipak za otvaranje se nalazi unutra gde nema sanse da se pridje cak i kad bi se maska razvalila bravica se nevidi  po meni jedino semu znaju negde u servisu mora da su predvideli da na neki nacin moze da se otvori ali koji ne znam ni ja sam i mene bas zanima ako budes sredio obavezno napisi da znamo svi.Probaj odozdo mozda je pristuppacnije na benzincu na dizelu od hladnjaka nista se ne moze uraditi e sad tebi bi srecna okolnost bila da je negde u bulziru pa onda da iz kanala dohvatis parce pre bravice i povuces to bi bilo najbolje meni je puko onaj pipak ko sto ima u kabini zavrsetak pa nista od toga nije moglo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada sam dobio dve solucije: kanal i mucenje odozdo ili da lomim masku.Probacu od jeftinije varijante.

lomljenjem maske na z10 naici ces na "punu " haubu pa zalud ne pravi stetu ako ne uspes sutni pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim kako je resen problem...

Kod Boban sajle oteran Z10...Ceh, otvaranje haube i zamena sajle je 1480 dinara.Po meni korektna cena.Kako mi je sestra rekla, akcija nije dugo trajala.

Nasao sam i nekog lika u Prvomajskoj.On je trazio 2500, ali Boban je em povoljniji, em mi je u kraju...

Znaci ako vas zadesi ovakva nevolja, imajte u obzir i ove solucije...

Hvala vam na savetima, ali ni video link iznad mi nije bio od pomoci...

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram skoro pa istu temu.. Jel komplikovano da sam zamenim sajlu za gepek? model je MK1 Jel treba da se skida ceo tapacir sa leve strane ili ne? Nikad nisam radio to, pa da pitam kako ne bih naleteo na neki problem, ako posotji

Edited by Nikolaj123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, imam je pitanje. Kupio sam pre godinu dana Punto Classic 2010 i hteo sa da ugradim onu sijalicu u gepeku, medjutim nije davala napona. Proverio sam instrumentom i brava ne daje kontakt. Jel imao neko slicnog iskustva? Da napomenem, da su vrata udarana mada to valja ne bi trebalo da ima veze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...