Jump to content
FAS Goran
chikavili

Elektronske cigarete za neupućene, početnike

Recommended Posts

Ja sam 7 meseci koristio e cig i batalio. Imam bateriju joyetech ego C Twist 1000 mAh i Joyetech Ego C od 650 mAh, na njima su bili CC klirovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno mi je kada ljudi batale posle 7 dana ili mesec dana... ali posle 7 meseci!!!! Ne razumem kako i zasto :D

darth_vader_vaper_small.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma jednostavno mi to vise nije bilo to ako mi verujes pocela je da se javlja zelja za cigaretom. Sta da ti pricam kad poznajem ljude koji nisu pusili 5 i vise godina i opet propusili zbog cega to samo oni znaju. Citao sam neka istrazivanja da coveku treba vise od 10 godina da kazes da je totalno skinut, sve ispd toga je pitanje ili ili. Koliko je to tacno nemam pojma. Ja u stanu i kolima ne pusim zbog dece, kuci i koristim elektroniku ali napolju i na poslu koristim obicne. Mozda opet krenem samo sa elektronikom videcu imam sve komplet opremu i ostalo mi 200ml baze i raznih aroma drzim ih u frizideru porucivao sam direktno sa sajta, baze sam kupio na inaweri a arome sa flavourarta.

Evo jednom sam napravio snimak moje opreme kad sam bas bio zaljudjen za elektronikom :smoke:

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne treba da odustaješ od elektronike i da ti samo treba malo više samokontrole. I meni se, nakon 7-8 meseci upotrebe e-cigarete, i dalje ponekad javi želja za običnom. U proseku jednom mesečno uspem da zaboravim da napunim tečnost/bateriju/rezervnu bateriju i onda taj dan na poslu popušim nekoliko cigareta, ali bez posledica u vidu trajnog vraćanja na iste. Takođe, kad idem na koncerte i sl. (3-4 puta godišnje) nosim obične cigarete, jer mi ne pada na pamet da se objašnjavam s obezbeđenjem šta je to (e-cig) i čemu služi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam neki primer karaktera kada su pljuge u pitanju. Pre prelaska na elektroniku pusio sam 25 godina, voleo sam da pusim, nisam imao zelju da prestanem, niti sam imao ikakvih problema koji bi me naveli na to. Nisam presao na elektroniku da bih prestao da pusim, nego da bih mogao da pusim i tamo gde se ne sme. Medjutim, prelaskom na elektroniku, prestao sam da pusim. S' vremena na vreme mi se javljala zelja za klasicnom pljugom, ali kako vreme prolazi, sve manje i manje. Za par nedelja ce punh godinu dana kako nisam zapalio nijednu, niti mi pada na pamet.

U poslednje vreme sam nabavio bateriju sa varijabilnom voltazom/vatazom i sada mogu da stelujem jacinu koja mi u datom trenutku odgovara i sada mi je tek parenje uzivanje kakvo mi pusenje odavno nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina dobra stvar je sto ukusa ima mnogo i mozes bas da biras, danas na poslu sam probao od kolege flavourart honey ekstara mi se svidelo. Ti varijabilni modovi mi se nikad vizuelno nisu svideli nesumnjam da su dobri svi ozbiljni parioci ih koriste ali meni osecaj kao buzdovan da pisis, Mnogo vellika baterija.

Koju opremu koristis?

Evo i Fiat e-cig :laughing:

dscn0445.jpg

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moja "oprema" :)

DSCN2130.jpg

Ima tu svasta - ego-T, 2.4CC, T3 BCC, kanger evod, vapeonly BCC mega, evic...

Sent from my Casio Scientific Calculator

Share this post


Link to post
Share on other sites

To me je interesovalo, ja na taj forum ne bih otisao iz principa vise :thumbdown: mnogo dobrih ljudi ima i korisnih saveta ali jako lose misljenje imam o administraciji. Klasicni preprodavci i sitne jajare na celu sa onim Saka Zulufarom :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saka nije clan administracije tamo. Postujem svacije misljenje, ali se ne slazem. Vec sam dugo tamo i nisam stekao takav utisak. Cak se trude da nema favorizovanja, a prodaja i reklama je dozvoljena svima po jasno propisanim pravilima. Takodje, kao urednik i administrator ovog (flcs) i jos nekih foruma, znam da je nemoguce svakome biti po volji i ici niz dlaku. Uvek ce biti onih kojima se nesto ne svidja. To je stvar slobodnog izbora.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

On nije administrator nego Moderator pod zastitom administratora fergusona. Doziveo sam pri samom registrovanju niz neprijatnosti i uvreda upravo od njega jer nisam hteo da kupujem njegovu robu iako su me putem PP poruka kao novog clana zasipali sa njegovim imenom i borjem telefona. Kada sam ipak i pored toga svoju e cigaru kupio u umbreli a ne kod njega onda je poceo i javno da me vredja i omalovazava, poceli su da me provociraju kako radim za Umbrellu, kako navodno ja preprodajem e cig opremu samo da te to bio lazan profil. Znam da su pobanovali svu shakinu glavnu konkurenciju sa foruma, pa su ovi naravili drugi forum.

Upoznao sam par ljudi na forumu onaj Zeljko Kostic sto je snimao one recenzije je cak dolazio kod mene u stan jer kao tele nisam znao nista, covek mi izlazio u susret uvek mi sve pokazivao dok nisam naucio, Uzimao sam tecnosti u pocetku od onoga Bole82 decko ok, i da ti ne nabrajam dalje. Kazem ti veliki forum dosta korisnih saveta dosta sam naucio tamo, ali jedino je to sto svoju prvu opremu nisam hteo da kupim od onog shake.

Od sveka onoga sto su pisali o meni raznorazne bljuvotine ja sam druze bio samo jedan obican nov clan koji je bio zeljan informacija i nista vise. Nisam samo ja tako prosao ima dosta njih. Bio sam clan foruma jedno dva meseca i kakve sam uvrede doziveo od administratora i Shake bez ikakvog razliga forum sam izbrsao i nebi usao kod njih samo zbog par njih koji su u klanu. Ovi drugi Liber print su napravili drugi forum Zeljko me zvao jer zna decko da ja nisam imao nikakve veze sa svim onim bljuvotinama sto su pisali ,da limi cak i status moderatora jednostavno toliko sam bio razocaran sa E cig serbioa forumom da sam jednostavno odustao od svega. Ni na jedan ni drugi forum nisam usao vec mesecima niti imam nameru. Naucio sam dovoljno o tome znam da odrzavam to me sve Zelko naucio. Namazase me ljudi govnima ni krivog ni duznog. To ti je cela poenta.

Jos ni na jednom forumu nisam procitao da administracija i moderatori vredjaju nove clanove samo e cig serbia i sto se mene tice daljeko im lepa kuca.

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da ulazim u raspravu oko tvog slucaja posto nisam upucen, a i svaka medalja ima dve strane.

Za ostalo nisi u pravu a evo zasto:

- Shaka nije ni moderator. Shaka je najobicniji clan foruma. Bio je jedno vreme moderator, ali je sam trazio da ga skinu sa te pozicije bas zbog toga sto su ga optuzivali da zloupotrebljava urednicka prava

- Shaka se ne reklamira na tom forumu, pa cak je neke ljude (izmedju ostalog i mene) zamolio da ga ne hvalimo i ne pominjemo javno na forumu posto ne zeli da se eksponira

- Shaka vec duze vreme ne prodaje robu osim starim musterijama

- Ljudi koji su banovani sa foruma pa osnovali svoj su pokusali perfidno preko malih oglasa i privatnih poruka da razviju biznis iako je to zabranjeno pravilima. Ovo znam posto sam licno bio svedok toga.

Svakodnevno sam svedok gomile novih clanova koji dolaze na forum i dobijaju vrlo korisne informacije. Zaista se svi trude da pomogn i izadju u susret. Ne znam zasto je tvoj slucaj bio specifican. Pokusaj malo objektivno i sa strane da posmatras, mozda si ti necim isprovocirao takvu reakciju.

Kao sto rekoh nisam upucen i necu da ulazim u raspravu, samo na glas razmisljam. I na ovom forumu ima hiljade zadovoljnih clanova , ali svako malo se pojavi poneki koji smatra da su ga ovde samo izvredjali i napadali bez razloga, pa ode sa idejom da napravi svoj forum.

Ovo je slobodna zemlja, internet je slobodno podrucje i svako ima pravo na svoje misljenje ali je sam i odgovoran je za svoje postupke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, zaboravih da te pitam da li znas da su Zeljko i Shaka privatno dobri prijatelji i kako se onda to uklapa u tvoju teoriju zavere? ;)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shaka je bio moderator kad sam dosao na forum i otisao, zato sam ti i napisao to.

Kupio sam prvu e-cigaretu onu umbrelinu starter kit i video isti dan da je tesko biiip. Lutajuci po netu da nesto saznam o E-cig nabasao sam na onaj forum i registrovao se. Postavio pitanje da lida kupim model Umbrela prestige energy ili Umbrella Leo model. Mogao si ti meni tada da pricas o Joyetechu sta hoces ja sam hteo za svoj novac to da kupim i kraj. Kako je vreme odlazili tek sam onda shvatio kao i svi ostali da je umbrella klasicna prevara.

Licno sam ja dobijao PP od njegovih kompanjona ne da ga hvale nego jasno sa njegovim imenom nikom na forumu i statusu kao i broj mobilnog da se njemu javim to su mi poslali jedno 15 razlicitih clanova, ne u temi nego na PP da bi mi odjednom stigao Shakina poruka koja do slovce glasi "Koliko puta treba da ti se napise da ne kupujes kod umbrelle"

Nit mi je neko rekao da nekupujem niti bilo sta samo sam kao nov clan dobijao iskljucivo PP. Istog momenta sam sisao u apoteku i kupio umbrelu i namerno okacio u temi da sam prezadovoljan sa kupovnom. Odatle je sve pocelo sa onim uvredama i ostalo. Poslao sam administraciji foruma komplet PP sadrzaj sa svim porukama kao i Shakinim, ali onom fergusonu sto sam poslao je bilo isto kao i da sam se Shaki zalio na njega kako me lobira. Od kad sam izneo sae PP odatle su bukvalno poceli da me proganjaju, Jednostavno osecao sam se nepozeljan posle toga tamo, pa sam i napustio.

Licno mi se nametao Shaka kako on tako preko klanskih drugara, ako mi verujes veruj ako ne i ne moras nemam razloga da te lazem. Ja znam da nisam neka zivotna cvecka ali veruj da sam samo bio nov clan kojie samo hteo informacije i nista vise, lobirali me da kupujem od njih odbio ih poceli da me omalovazavaju i sam sam napustio forum.

Forum sam ja napustio i nedem i na jedan ni na drugi.

Sto se tice te teorije zavere to je Shakina recenica. O Zeljku kosticu imam jako lepo misljenje decko me Licno poznaje jer je bio par puta kod mene u stanu, njega sam i najvise maltretirao oko e-cig opreme posto mu roditelji zive u Obrenovcu. Pokazao mi kako se prave grejaci odrzavami na pocetku opremu dok nisam naucio. Ako je Zeljko jos uvek clan foruma stvarno ne znam pitaj ga za Sharanceta ili Igora iz obrenovca recice ti isto kao i ja da sam u celoj situaciji ispao napadan bez razloga.

Niti sam prodavao opremu niti lobirao nekoga ama nista jedina moja greska je sto sam se na forum registrovao u pogresno vreme kad je bila velika zavera izmedju Shake i Administracije protiv Liberprinta. O saki imam jako lose misljenje kao i o onom fergusonu. Na forum nisam otisao mesecima niti imam nameru da idem.

To ti je cela prica ako verujes veruj ako ne i nemoras niti ti se jadam niti bilo sta samo sam ti napisao do slovca kako je bilo.

Totalno su nebitni u mom zivotu i nemam nameru da trosim tastaturu vise na njih.

Zeljko je stvarno Lafcina od coveka i veoma lepo misljene imam o njemu. inace onu Joyetech opremu koju si video na videu sam nabavio preko Zeljka.

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva tužna priča, ja sam se upravo rasplakao :laughing:

Sharane, da sam dobio po dinar svaki put kada si rekao da nećeš da trošiš više tastaturu na mene i da me spominješ - sada bih bio bogat čovek ;)

Šta se krije iza tolike posvećenosti pljuvanju, čak i sada nakon što se ispostavilo da je tvoje e-cig putešestvije bilo samo ćorak?

Na tumačenje onoga što je bilo neću da gubim energiju. Ti si u stanju da u glavi sklopiš priču u kojoj kada ti hvališ i preporučuješ - to je iz najbolje namere i potpuno iskreno, a kada nekog drugog hvale to je zato što su jajare i preprodavci. Ja takvu papazjaniju ne mogu da dojmim, pa se ne razumemo.

I prodaju sam batalio samo zbog vas ostrašćenih, koji se sve nešto busaju u grudi i otkrivaju nepravilnosti i zavere.

Ti takođe možeš iz inata da danima pišeš da je super nešto što si prvo veče shvatio da je smeće. I za to ti svaka čast ;)

Ono što bih te zaista iskreno zamolio je da me se okaneš, internet džedaja mi je stvarno pun kofer. Pogotovo te molim da obratiš pažnju na rečnik koji koristiš, mnoge ljude sa foruma poznajem lično i ne želim da crvenim zbog tvoje sramote. Etiketiranjem i prozivkama bez osnova spustaš sve ovo na lični nivo, a to nije nešto što želiš ;)

Uzdravlje,

Shaka Zuluf

Edited by Vladapetr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je vreme odlazili tek sam onda shvatio kao i svi ostali da je umbrella klasicna prevara.

Pa posle napises

Istog momenta sam sisao u apoteku i kupio umbrelu i namerno okacio u temi da sam prezadovoljan sa kupovnom.

Setio sam se sada te teme i mogu samo da ti kazem da sam i ja tada pomislio da si namerno dosao da reklamiras Umbrellu, a ne da cujes savete drugih clanova.

Kao sto sam i mislio, eto razloga - sam si izazvao celu frku. Izvini, ali nemas pravo posle ovoga nikoga da krivis osim sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako misliš da sam digao sam frku sto sam za svoj novac kupio umbrellu onda ok. To je isto kao kad bi sad neko pomislio da reklamiram FAS jer sam kupio novog punta. Sve je stvar ličnog izbora gde će trošiti svoj novac. Ja sam u tom trenutku hteo samo to kupio služila me mesec dana spalio sam bateriju pokušavajući sam da napravim grejač. Kupio Joyetech evo i dan danas radi.

Vidim da se otvorilo dosta prodavnica sa e-cig opremom. Sinoc izadjem sa decom da se prosetam do parka i vidim ogromnu prodavnicu e-cig opreme puna svega i svacega. tu mi je 100m od zgrade. Moram ici danas da vidim da liimaju grejace za CC ionako sam otanjio sa njima ovi sto su mi u kliru oslabili su skroz.

Pre su po apotekama valjali samo Umbrellu sad se bogami izbor debelo prosirio, imaju FA tecnosti imaju i Dekang i Joyetech.

Inace pored e-cig koristim i ovo

cafecremenoir2.jpg

images.jpg

Obozavam tompuse. Uzimam ih na MOL pumpi

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cak i u Vero hipermarketu vidjao neke one najosnovnije modele (citaj krsh) i neke tecnosti, ali ne znam cije su.

Cafe Creme sam i ja gotivio povremeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami ovi imaju skoro sve sad sam svratio da pogledam. Frenky vlasnik muzicke grupe Frenky otvorio je prodavnicu u saradnji sa NGV, ogorman lokal pun opreme bukvalno sve od Joyetecha imaju Eco C i ego T komplete sa svom pratecom opremom ono na brzaka sto sam uspeo da vidim, NGV E-feel, kao i sve klirove, glave za klirove. Jos su u preipremi mislim da sutra zvanicno otvaraju. Usao da pogledam posto poznajem radnike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu... koja ste vi sekta sa tim elektronskim cigaretama. Jos malo pa cete o remapu istih da pricate: manje trose, bolje idu, a dima nema... :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta "jos malo"? Pa to je vec normalno :D

eVic, baterijski mod koji sam skoro nabavio ima softver kojim mozes preko kompa i usb kabla da menjas "mape", pratis potrosnju,... :)

e3bc2fe8600e7e9d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

još bluetooth i android app pa ćeš moći i u pokretu da menjaš. takoreći real-time!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...