Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
igor_ns28

Lancia Kappa 2.0 20vT / 2.4 20v - ne svetli instrument tabla / ne radi noćni (zeleni) mod

Recommended Posts

Dobar dan...

Ne svetli mi istrument tabla kad upalim svetla sve ostalo radi ok. Ako moze mala pomoc skidao sam klemu sa akumulatora i opet isto nista se ne desava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to se i meni po nekad dešava...kad upalim svjetla piše mi "avaria luci targa" i sve ostane kao da nisam upalio svjetla (dakle, ne prebaci na zeleno, ne upali svjetla na instrument tabli...ali samo od sebe se popravi pa se pali uglavnom...međutim, uvjek mi pokaže tu poruku kad upalim svjetla, bilo da ostane na dnevnu varijantu ili ipak upali zelena svjetla na instrument tabli...ima li neko rješenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore lako moguće da ti je crkao potenciometar ili si ga slučajno smanjio na minimum a kod Bassistema mi nije baš najjasnije "avaria luci targa" znači da ti ne radi svijetlo na tablici a to što ne prebacuje na zeleno nisam pametan, neki kontakt (masa) slab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Imam problem sa osvetljenjem na instrument tabli, cas radi a cas ne radi...mada vise ne radi nego sto radi.

Zna li mozda neko sta li to moze da bude ili obratiti se elektricaru?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

skines tablu i vidis one konektore od pozadi verovatno se neki malo razlavio pa gubi kontakt

ako me budes pitao kako se skida instrument tabla nemam pojma! tako da ne duzimo srafciger u ruke i polako... odvoji minimum dva dana za taj posao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma za skidanje nije problem :p

ja sam sve mislio da je neki osigurac, al sad je problem sto ne znam gde je taj osigurac jer sam je skoro kupio pa tako jos uvek se upoznajemo :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi trebao da postoji osigurac samo za osvetljenje instrument table naj verovatnije je konektor...

sve sto ne mozes sa srafcigerom probaj cekicem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da ne cackam ja bezveze, lepo da dodje elektricar pa nek pogleda...mozda je i do potenciometra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji osigurac?

Zamenjen je osigurac, sve je ok. smile.gif

ako nije tajna mozes li da kazes od prilike gde se nalazi taj osigurac? od vecine sam cuo da osigurac za svetla na tabli ne postoji, danas je elektricar to potvrdio i rekao da je potenciometar u pitanju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz drugari. ne pali se nocni mod ni tabla ni prekidaci,centralni displej ma bas nista? ponekad se upali sam od sebe ali cim ugasim svetla na prekidacu opet nece.   nije do osiguraca a ni do prekidaca zamenio sam s druge kappe.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi!da ne otvaram novu temu pito bih kako rijesiti displej klime,u gornjem dijelu displeja tamo gdje je vanjska temp.i sat fale mi kao dva reda displeja,taman po pola brojeva od temp i sata,dal se to da kak rijesit ili treba drugi displej

Share this post


Link to post
Share on other sites

zza190.jpg

 

tu se vidi gdje sve fale redovi,dal se to da kak rijesit ili mora drugi

Share this post


Link to post
Share on other sites

mora drugi. ali pitanje je hoce li ti neko skinuti i prodati samo displej jer onda mu ostaje cela jedinica ne upotrebljiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal se neda mjenjat folija iza na njemu,mislim da sam negdje cito da se mjenja folija na displejima dok se tak malo izblesira ko i kod mene,ne znam dal radi to tko

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta folija iza sluzi za ravnomerno osvetljavanje a ovde se jasno vidi da fale pikseli na displeju. poslao sam ti poruku inbox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako kome ne svijetli zeleni mod na displeju klime ko meni moze ga rijesit ko i ja,
 

zza191.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ljudi da li netko zna kako rijesiti problem kod kappe taj da mi ne prebacuje u nocni mod i ne rade mi svjetla na instrument tabli. hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispod volana ali se ne secam tacno koji je, jedino se secam da je ili 5 ili 10am pa ce ti suziti potragu, pod uslovom da ga neko nije zamenio jacim


Niški pa predstavi auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da najednom prestanu raditi sve sijalice za nocni mod na displeju klime? Osvjetljenje kilometar sata radi normalno, mali displej za kilometrazu prebacuje u nocni mod. Samo displej na klimi ne, odnosno radi displej ali nema pozadinskog osvjetljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...