Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
NED

Tablet PC - iskustva...

Recommended Posts

Koristite li tablet pc, koji i kakva su Vam iskustva i koje aplikacije koristite, plus nesto sto je meni bitno, da li ima neko ko ima navigaciju za iste???

Ja sam skoro uzeo Acer Iconia A500, vrlo zadovoljan za sada, mada jos uvek ucim...instalirao osnovno: office, skype, fring i po koju igru, autonomija rada minimum 8 sati, mada ni maximum nije daleko od te cifre... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žena koristi Galaxy Tab. Koristi specijalizovane aplikacije za vesti i socijalne mreže, a za surf Dolphin browser. Ja standardno ubacim ES Explorer, ADfree, IGO itd... Retko ga hvatam, imam dva Android telefona, dosta dobra, oni mi završavaju otprilike sve. Tablet otmem kad je slobodan , a mrzi me da otvaram notebook da nešto na brzinu zvirnem na netu.

Igrice su jako dobre na tabletima, ali nemam kad da se igram. Kada sam putovao iz Arabije gde sam ga pazario, do iznemoglosti sam vozio Nedelje For Speed.

Da ne zaboravim, Go Launcher, smart keyboard pro, beautiful widgets, quick agenda ako koristiš touchdown exchange klijent. Naravno, nezaobilazni tapatalk.

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si skinuo IGO? Da li je u rezoluciji 1280x800? Da li si imao ikakvih problema sa instalacijom?

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

IGO sam samo prebacio sa telefona. Rezolucija tableta, na žalost, nije podržana, tako da on radi u manjem prozoru (800x480), a sve preko toga je crno.

Zasada nije rešivo, potrebno je nova verzija programa da izađe.

Koristi se jako retko, jer na svakom telefonu imamo IGO, pa se tablet nikad zapravo ni ne iznosi iz kuće. Navigacija je tu samo za svaki slučaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je verzija igo-a u pitanju? Samo si prekopirao na SD karticu I ubacio u tablet I li si skinuo i neku igo aplikaciju sa neta?

Ja imam igo u obicnoj navigaciji , ali prosto kopiranje na drugu karticu nije dalo zeljene rezultate...

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ja postaviti .apk fajl igo 480x800 ako ti treba,ja koristim na telefonu i radi dobro.Imam i sve mape pa ako ti neke trebaju javi da uploadujem. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, meni treba od minmum 800x480, ne znam da li mogu da u sys fajlu samo promenim podatke o rezoluciji i tako odradim posao? :question:

u stvari, ajd' ako nije problem postavi , da krenem od necega!!! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nidza...u kojoj rezoluciji ti radi igo na galaxy tabu i naravno kako to izgleda?

@chobby...javljeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko vreme bio kod mene drugarov iPad... fenomenalna sprava za WC :D

Osim toga, takodje sjajna spravica za surf, RSS i dokolicarenje iz kreveta ili fotelje. Sve radi flawless :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako vili, posebno ovo iz kreveta...just did that!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da trenutno IGO ne može preko 800x480, šta god mu radio.

Instalira se kao svaki drugi APK, samo je potrebno na eksternu karticu da ubaciš IGO folder sa mapama i pratećim sadržajima, inače neće da se pokrene. Sve može da se pronađe na netu, samo uzmi gugl u ruke, i apk i folder (a i zajedno). :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od jesenas postoje skinovi za IGO 960x480 i 1024x600

Share this post


Link to post
Share on other sites

googlam vec 7 dana, svi linkovi su nedostupni :wallbash:

jedan lik koji se bavi ubacivanjem igo-a na uredjaje mi je "ponudio" komplet instalaciju u rezoluciji 1024x600 za 1000din, s' obzirom da nigde nisam do sada uspeo da pronadjem na netu dosao sam u iskusenje da jednostavno kupim disk, ali me sada buni ta rezolucija, ne znam kako to u praksi izgleda...??? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš biste me obradovali. Inače sam vrlo vičan kopanju po internet podzemlju, ali nisam našao da je neko uspešno pustio IGO preko celog ekrana u 1024x600. Svima na kraju radi u ćošku, a ostatak je crn - to rešenje već imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u 1024x600 postoji sigurno, meni je vec ponudjena ta opcija, a cini mi se da na RS linku koji je ostavio kole postoji skin za tu rezoluciju, samo sto opet ne bi bilo preko celog ekrana... :wallbash:

nidzo, znaci to radi tako sto je slika samo u cosku ekrana , a ostatak je crn??? Sta mislis , kako bi to izgledalo u 1024x600? :question:

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam našao gomilu tutoriala, ali svi su za win CE verziju IGO. To što ti je ponuđeno ne znači i da će da radi u punom ekranu. Istražiću još malo, ali do pre mesec dana rešenja sa postojećim IGO sigurno nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto mi je ponudjeno sigurno nece da radi u full screen-u... :no

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovde imas sve sto ti treba za sve vrste navi programa i uredjaja :thumbsup: Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

@razor...hvala, samo sam na blic pogledao link, popodne se bacam na skidanje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja instalirao Sygic navigaciju sa datog linka, radi u full screen-u , ali je mapa Srbije , malo je reci, ocajna... :sleeping: sledeci korak: instaliranje Igo-a. :thumbup:

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na iPad-u koristim iGo Primo aplikaciju, koja na njegovom ekranu (1024x768) radi u fullscreen varijanti bez prepravki...

Lagano se nadje na Installous-u za iOS korisnike... Dok za ostale ne znam... :)thumbsup.gif

Inace , imam iPad 2 meseca, i jaako je dobra stvar za ubijanje vremena.. unworthy.gif

Edited by nsgaghy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primo još nema za Android, ali izaćiće sigurno uskoro. Pretpostavljam da će rešiti probleme sa svim rezolucijama.

Za IOS je lakše, imaju samo dve rezolucije na aktuelnim uređajima i unificiran hardver. Doduše nisam u životu još video da je neko nakačio 10" na šoferšajbnu. Sigurno bi bilo ubersmešno. B-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...