Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
spoonman

P: 4 gume Tigar Winter 1

Recommended Posts

Slusao neke na forumu.... Kupio... I sada pushionaaaa!!!

Prodajem ih sa manjim popustom.

Gume su bukvalno nove. Za mareu idealne, ali za bravo ..... NE MOZE!!!!!!!!!

DOT 3211.

Placene: 5.818 dinara po gumi.

(posto nisu uzete u BG-u, a transport me kosta oko 2000 din i niz ostalih propratnih zaebancia...)

prodajem ih za 5000 dinara po gumi.

http://www.polovniautomobili.com/oglas1659392/winter_1_19560_r15_nove/

Edited by spoonman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da nisi mene poslusao! :evil:

Ja sam ti i rekao da ne znam da limoze a ti si izgleda poslusao druge koji su znali. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne smatrate to spam-om, napiši nam u par reči zašto ne odgovaraju za Bravo-a? Da li je u pitanju Bravo do 2001. ili onaj od 2007.? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto... Prevelike su. One ne dodiruju nigde, ali je extremno malo rastojanje izmedju krila i gume. U slucaju skretanja i recimo, prelaska preko manje rupe... guma bi unistila krilo i ko zna sta jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da nisi mene poslusao! :evil:

Ja sam ti i rekao da ne znam da limoze a ti si izgleda poslusao druge koji su znali. :lol:

Nisi ti kriv Duka. Opusteno kao kod zubara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene profil 60 na 15" ne kaci nigde, nesto tu nije kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U slucaju skretanja i recimo, prelaska preko manje rupe... guma bi unistila krilo i ko zna sta jos.

Jesi li vozio sa tim gumama, probao...imaš li možda neku sliku da vidimo to malo rastojanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sliku nemam, ali video svojim ocima... Kada su gume okrenute u pravcu vozila (pravo) sa leve i desne strane ima po 1 cm. Razmislite sada koliko se poveceava obim gume ako ako gledate dijagonalu gume tj. od leve ivice nazad, recimo, do desne ivice napred (u slucaju namotavanja volana do kraja). Pa to je vise od 1cm tj. 2 u prechniku. 100% provereno, praktichno. Najveca moguca guma koju mozemo namontirati na bravo je 185/60 R15 i to je plafon! Ja sam se zrtvovao :thumbdown::wallbash: .... a vi ostali ucite na tudjim greskama. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

185/60 može, a 195/60 kači? Nešto tu kod tebe nije u redu. Razlika u profilu je 6mm, ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sliku nemam, ali video svojim ocima... Kada su gume okrenute u pravcu vozila (pravo) sa leve i desne strane ima po 1 cm.

Jesi li ti pokušao da smotaš volan? :thumbup:

DSC_0646.jpg

Ovo se normalno vozi. Ok, jeste manji profil, ali je 17-ca.

Ne mogu sada da pronađem sliku sa iste manifestacije polovinom juna u Novom Sadu, bio je jedan Seat iz BiH...između krila i gume ima 1mm...i to se isto vozi, sve je ok. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

195/50R15

a=195x0.5=97.5mm visina profila

b=15"x2.54=381mm precnik felne

2a+b=2x97.5+381=576mm precnik tocka

195/60R15

a=195x0.6=117mm visina profila

b=15"x2.54=381mm precnik felne

2a+b=2x117+381=615mm precnik tocka

185/60R15

a=185x0.6=111mm visina profila

b=15"x2.54=381mm precnik felne

2a+b=2x111+381=603mm precnik tocka

mnogo je velika razlika izmedju 195/50R15 i 195/60R15, kao sto vidite razlika u precniku (visini) tocka izmedju ove dve varijante guma je 27mm

Kod mene je 195/50R15

Edited by Ritmo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljuuuudi bre... Kod mene ovo ne mooooze i tacka. Video svojim ocima... Pa nisam bre lud. Zar mislite da bih prodavao nove gume i gubio pare bez veze. Mozda su radjene neke modifikacije na tom bravu Nesho, a isao sam kod 3 vulkanizera i nisu hteli ni da pokusaju jer, kako rekose, nece bezveze da mi uzimaju pare. Cetvrtog sam nagovorio na taj zahvat... pokazao mi da kache i ja mu uredno platio montazu i demontazu. Mozda na nekim modelima moze, ali kod mene ne moze. Mozda i moze, ali da odstranim potpuno plasticne obloge napred. To je to.... Gume su i dalje na prodaju! Pozdrav za sve i hvala na konverzaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sliku nemam, ali video svojim ocima... Kada su gume okrenute u pravcu vozila (pravo) sa leve i desne strane ima po 1 cm.

Jesi li ti pokušao da smotaš volan? :thumbup:

DSC_0646.jpg

Ovo se normalno vozi. Ok, jeste manji profil, ali je 17-ca.

Ne mogu sada da pronađem sliku sa iste manifestacije polovinom juna u Novom Sadu, bio je jedan Seat iz BiH...između krila i gume ima 1mm...i to se isto vozi, sve je ok. :thumbup:

POREDJENJA RADI:

Original Size 205/40 R17

Wheel Diameter 17"

Thread Width 205 mm

Sidewall 82 mm

Diameter 596 mm

Original Size 195/60 R15

Wheel Diameter 15"

Thread Width 195 mm

Sidewall 117 mm

Diameter 615 mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...