Jump to content
FAS Goran
yarhead

Fiat Bravo 1.9 JTD - totalna šteta

Recommended Posts

P191011_17_30.jpg P191011_17_30_01.jpg

P191011_17_31.jpg P191011_17_32.jpg

Ovo je bio prvo moj Fiat pa onda burazerov kada sam kupio sebi stilkonju. Bio je dobar presao je cak 420 000km bez nekih vecih kvarova tj. samo redovan servis. Nazalost desilo se sta se desilo ni kriv ni duzan brat je imao udes.

Isao je samo pravo a covjek koji ga je udario isao je u kontra smjeru i na petlji je htio da skrene u jednosmjernu traku naravno u kontra smjeru stim da je bratu presjekao put. Naravno gospodin je priznao sve u zapisniku i rekao je da nije uopste vidio brata :wallbash:

Vise mi je zao ovog fiat-a nego svog stilkonje jer je uvijek bio poslusan za razliku od Stila.

Eto, ide Bravo na zasluzeni odmor na neki otpad u tuzli nazalost :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljan udes, ali dobro je Bravo odradio i ovaj svoj poslednji zadatak. Kabina bez deformacija, oba jastuka izletela, izgleda da ni šoferka nije pukla.

Pretpostavljam da su svi ok jer ništa o tome nisi posebno naveo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da nije bilo ozbiljno povređenih....šteta za auto, ali i ne totalna.

Ovo se verovatno može popraviti, ali cena ne bi bila ispod 1500 e. :yes

...tako da je isplativije dati ga na otpad pa u delove.

Da li je ovo JTD?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljan udes, ali dobro je Bravo odradio i ovaj svoj poslednji zadatak. Kabina bez deformacija, oba jastuka izletela, izgleda da ni šoferka nije pukla.

Pretpostavljam da su svi ok jer ništa o tome nisi posebno naveo. :thumbup:

Verovatno jer je udes bio pri 40 kmh :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi su manje vise uredu

u autu su se nalazili brat,njegova zena i beba od 2 mjeseca svi su sa laksim tjelesnim povredama (beba se malo udarila u glavu nista strasno)

a udar i jeste bio pri brzini do 50 km/h

ma bravo je bio masina presli smo sa njim 300 000km a imao je na satu 120 000

znaci 420 000 i ni jedan kvar nista

a sa stilom sam presao 180 000 tj 60 000 od kako je kod mene

i kvarova svaki dan metar

tako da je bravo ostao neprezaljena ljubav

a sto se tice popravke ne isplati se nikako nazalost ide na otpad iako nam je bila ideja da predjemo sa njim milion kilometara :thumbsup: zvuci smijesno ali tako je :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbga ja ne mogu da vidim slike :thumbdown: .

Bitno je da su svi ok.,na 1.mestu,e posle steta za Bravisu. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da zdravlje je najbitnije :thumbsup:

@sindrom ne mogu ti nista sada reci jer ne znam sta i kako dalje

a ako brat bude prodavao napisat cu tebi a i u temi sta i kako

nije frka svoji smo dogovorit cemo se :thumbsup:

a danas ljudi bili i procjenili po nekom svom katalogu auto na 1500€ a posto je totalna steta ide 70% isplate znaci 1050€ tako da ce ici sudski naplata stete ne moze se sa lopovima drugacije :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

felge bih prodati nije frka ali kako kada si ti u srbiji ja u bosni :question: :question:

i naravno nisu ostecene :unworthy:

Edited by yarhead

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas kako treba vidjeti da ovo zavrsi brat sa osiguranjem felge se prodaju 99%

pa rekao sam ja da cu ovdje objaviti kako i sta a nije frka skontali bi nesto nismo na kraj svijeta :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Javi kad sta bude.

Moj ti je savet ako ides preko suda naplatu stete onda nista ne prodaji sa auta dok se proces ne zavrsi. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa bas to ne smijem nista dirati dok se sve to ne zavrsi a to moze i potrajati

nista neobicno kod nas :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, možda....ali pogledaj ePer ili oznake na staklima. Možda je proizveden u poslednjem kvartalu 2001. godine (oktobar, novembar ili decembar). :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam otici vidjeti automobil ali mi cudno 2002 :thumbsup:

pogledat cu u njegovoj saobracajnoj tu mora biti 99% ispravno :rolleyes:

a mislio sam ak neko ovdje zna da li postoji :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji, u saobracajnoj moze pisati 2002. godina, ali nijedan Bravo nije proizveden 2002. godine. Moguce je jedino da je 2002. godine izasao iz fabrike i dobio prvu registraciju.

Dakle, proizveden u fabrici 2002. godine NE POSTOJI. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a danas ljudi bili i procjenili po nekom svom katalogu auto na 1500€ a posto je totalna steta ide 70% isplate znaci 1050€ tako da ce ici sudski naplata stete ne moze se sa lopovima drugacije :thumbsup:

To mu je i ok cena.Na delove verovatno moze da se izvuce i preko 1000 evra.Samo treba vremana da se prodaju.Ali uz dobar marketing,moze da se ubrza.Mislim da moze da se izvuce 2200-2300 sto je neka realna cena za takav auto.Ipak 400.000 km nije malo.Mozda nije za motor,ali ostali sklopovi su na izdisaju.I to kada bi krenulo da se kvari,stilo bi bio mala beba.

Ne znam koliko kod vas traju sudjenja,ali to moze da potraje.Mozda i godinama da se razvlaci.Mislim da se to ne isplati,jer verovatno treba kupiti drugi auto odma,novca nikad dosta.

Dobro je sto niko nije povredjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam ide se na katalosku procjenu a tu bi trebao dobiti oko 5000km tj 2500€

a upravu si ti sasvim sa tim ali je problem sto dijelovi idu po malo tj pare dolaze polako a kako tako dolaze tako i odlaze :thumbsup:

veliki problem sa nasim osiguranjima i drzave(govorim za bosnu i hercegovinu a vjerujem nije ni u srbiji nista bolje) je taj sto kada treba da naplatis onda ti auto nista ne vrijedi a kada placas carinu i porez sve se gleda i cijena mu bude paprena

jer trzisna cijena ovakvog fiat bravo u bosni je nekih 3000€ do 500€gore-dole

zavisi od stanja i opreme

jer kad bih uzeli tih 1050€ ne mogu nista od auta kupiti mogu al za 2 godine ak prodam ostatak u dijelove :thumbsup:

najgore kad se ovo desi nemas ni auta ni para :wallbash: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje da se posavetujes sa advokatom.On ti gotovo realno moze reci koliko traje spor i kakve su sanse za pozitivni ishod.Mislim da i ovde na forumu ima tekst,tj opis kako se "navlaciti" sa osiguravajucom kucom oko isplate stete.Mozda sama pretnja tuzbom moze podici isplatu vece vrednosti nego sto sada nude.

I dalje mislim da bi tu moglo nekako da se navuce 2000 evra ,nekom brzom prodajom pojedinih delova(felne,gume,elektronika,kompletan motor sa agregatima...) i doda jos par stotina evra i za 2500 kupi polovan bravo isti.Bar ce ti ostati dosta delova sa starog.

Ne znam kakve su cene u Bosni,na trzistu polovnjaka.Ovde je katastrofa,pa sam zato i rekao da je neka vrednost max 2500 evra sa mogucnoscu obaranja cene.Tako je ovde.

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa eto tako nekako to i ide sa advokatom je najsigurnije :thumbsup:

realno ovdje za cijelo ovakvo auto mogu dobiti cc750€

a kada bih prodavao u dijelove bilo bi punooo vise,ali kao sto sam rekao u postu prije

to ide po malo nije od jednom tako da se i potrose te pare :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da osvjezim malo temu

sto se tice felgi posto auto ide u kompletu ne zelim bas da nekom poklonim felge posto poto

pa sam mislio ako je izvodljivo nekome

moze zamjena za celicne 4 felge od brava za aluminiumske + 50€ doplate

mislim da je tako realno jer celicne kostaju 50€ znaci i ove dodju 50€

et samo da ih ne dam dzaba :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...