Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sashicus

Fiat Uno 1.5 sx

Recommended Posts

veruj mi hteo sam da je skinem i tako ti komplet posaljem i samo da je nasrafis na svoj auto, a za sebe da napravim drugu, ali sam onda prelistao tvoje slicice i vidim da nam nisu bas isti ove metalne kao tacne sto dolaze na solje amortizera (opet ne znam strucni naziv) jer sam ja prvo napravio ploce sa rupama koje su fino upadale u te metalne prstenove pa njih fiksirao a tek onda sipku savijao i vario za ploce, ne znam koliko, tacnije znam da ne mogu precizno da napravim bez uzorka na licu mesta :( :(

hocu vrlo rado ali ne znam da li bi imalo efekta...

sad tek vidim, majmun neki mi ogrebao oba desna vrata i zadnje desno krilo, nije strasno i nije dubinski ali mi skinuo lak i ostala sivkasta strafta, jao majke im ga, pa da sam ga video ne bih zalio da mu polomim obe ruke totalno. a znam tacno i gde se desilo... danas je pijacni dan u nisu, i ima jedan deo trotoara gde je zabranjeno park. inace, ali se subotom i nedeljom svi parkiraju tu jer jednostavno nema mesta... panduri tolerisu... videcu kad operem auto koliko se vidi pa cu da slikam. smrc smrc.

edit: daj neku sliku gde se vidi ceo motor, da uporedim.

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

bacao sam pare na razna sredstva za odrzavanje plastika... i sva u pocetku deluju kao dobra i fina, ali su u sustini zivo *ranje (izblede, posive). ovo zadnje sredstvo cime sam tretirao komplet crne povrsine zove se preradjeno ulje.

DSC_0121.jpg DSC_0122.jpg

na ovim dvema slicicama se vidi ucinak pre i posle, tako sam na proslom autu godinama odrzavao (otprilike jednom u 6 meseci premazem i utrljavam, nisam imao problema sa pucanjem plastike ili slicno)

bas sam ih fino ucrnio:

DSC_0124.jpg DSC_0123.jpg

zamenio sam filter plina, izvuko sam celu saku opiljaka i prljavstine, ali je bilo kasno za takvu intervenciju jer mi je riknuo ovaj multiventil... na kraju su mi u servisu zamenili komplet multiventil sa sve ovom soljicom i filterom, 2500 din... jbg, kaze stetu je prouzrokovao sam filter koji se zapuni i ne propusta homogeno gas nego u segmentima po vecu kolicinu odjedanput, i kaze mi obavezno da se menja na 10 000 km, ko zna ovaj moj kad je menjan, i bas kad sam resio.... bilo je kasno :)

DSC_0126.jpg

znaci, plinasi, menjajte filtere na 10 najvise 15000 km, 150-200 din, da ne bi placali kao ja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupio sam i namontirao jos 2 nove zimske iste sawe eskimo s3, sasvim slucajno po staroj tj. jos nizoj ceni od 3795,00 din/kom. :sorcerer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehee, probaj na nekoj slicnoj plastici ako ti je zao da uprljas auto, jer ce da ostane nekoliko dana mastan, nekoliko dana pastika upija ovo ulje i prakticno posle sledeceg pranja postaje kao novo ;)

kad smo se vec uhvatili tih crnih plasticnih povrsina, cime premazujete instrument tablu? ja koje god sredstvo da sam uzeo, bilo skupo ili jeftino, bilo krema ili sprej, uvek mi stvara glupi sloj koji privlaci i lepi prasinu, upravo suprotno od onoga sto treba da bude - antistatic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad je bio onaj "Il piu" dokle ga nisu iskvarili, a sad sta dohvatim, tj. sta je jeftinije :) . Mislim da se najbolje pokazao onaj Turtle sprej za tablu, lepo sija a i mirise po nekoliko dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

takav model sam i trazio, a i to sto su ogrebane a nisu krive i ne bacaju (probano na balanserki) mi bas odgovara jer sam hteo sam da ih sam farbam/lakiram. a bas i zbog takvog stanja sam ih platio kao da su celicne. samo nemaju poklopce, ako neko zna gde mogu da ih nabavim, neka javne ;):help:

da, 14-ice su ;)

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ortak jedino da improvizujes,cepove,pa onda da porucimo kod opasnog gusara..... :) tesko da igde ovo nadjemo.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlične su, taman do sezone letnjih guma da ih središ, tako sam i ja prošle godine u ovo vreme kupio alu felne, jedva sam dočekao posle april da ih stavim na auto :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

rezervisao sam i 4 letnje gume 165 60 r14, (to je najmanje odstupanje, oko +1,5%) tako da cu lagano da sredjujem felne, bilo bi najbolje peskarenje, ali videcu. vec jedva cekam da skinem ove zimske, a sneg jos nije pao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da si pitao za plastiku i odrzavanje-kupio sam neki silikon sprej, sluzi slicno kao i wd40 za ciscenje, podmazivanje, samo sto ne nagriza gumu tako da sluzi pred zimu protiv smrzavanja kederai sl.

Na stilu ga koristim sa svu crnu plastiku koje ima.....pa malo :) - maska i oko prozora gume i plastikice spolja, i unutra gume-kederi. Vise nema.

Preradjeno ulje je ekstra ali za plastiku, cim je guma ili one elasticne lajsne, ulje hoce da nagrize. Znaci prvo isprobati pa tek onda AKCIJA!

Umalo da zaboravim-silikon sprej koji sam koristio je:

cyclo_silicone_spray_425ml.jpg

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da preradjeno ulje necu da menjam, za spoljne crne delove je odlicno, evo drugo pranje posle mazanja, vec je izgubilo onaj lepljivi sloj a crnilo je ostalo. a sta koristis za unutra, instrument tablu i slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje je odlicno ali kazem za plastiku. Postoji opasnost od nagrizanja gume.

za unutrasnjost nemam nista pametno da ti preporucim, probao sam svasta od 250 do 1000din po boci i nisam nicim nesto odusevljen. Pored toga sada imam i problematiku moderne mat hrapave plastike iznad table koja ne zeli bas da se ukrsta sa sprejevima...

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lose sam formulisao recenicu, za plastike spolja ulje (zvuci sasavo), a za gume i dalje koristim 'turtle black trim wax'. Ali za konzolu sto ti rece i dalje ne mogu da nadjem adekvatno resenje, a najvise me nervira sto sprejevi umesto da su antistatic, stvaraju povrsinu privlacnu i lepljivu za prasinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije bas ivek bilo tako nego slicno tvom iskustvu sa uljem-poprskam, ali blago a ne da okypam, pa sa pamucnom krpom prebrisem. Posle npr 24h ponovo samo prebrisem i bude jako lepo i traje ali samo na glatkoj plastici...

prasinu nista nece odbiti-cak sam probao i antistatic sprej za kompjuterske monitore i u roku od jednog dana prasina opet posvuda!

Ako nadjes neko resenje/sredstvo ti mi javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...