Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Jagodinac

Opaka mašina Jagodinca juniora

Recommended Posts

Pozdrav.

Posto sam predstavio nasu Lybru doslo je vreme da predstavimo i drugo vozilo nase porodice.

Moram da napomenem da je nase drugo vozilo dosta modifikovano i koristi se uglavnom za voznju po teskim i neprohodnim terenima,takodje treba istaknuti da je prepravljeno i jos uvek u zivotu zahvaljujuci nadljudskim naporima naseg tehnickog tima u sastavu diplpmirani tehnicar jagodinac i njegov pomocnik Mladi Ajnstajn poznatiji kao jagodinac junior.

Za pocetak evo jedne kompletne slike naseg vozila

2011_04_25_12_31_38.jpg

Ovako je u kompletnom stanju fali samo zadnji spojler koji je negde iza ormana ali nacicemo ga vec.

Treba istaci da smo u vozilo ugradili dosta tuning delova renomiranih firmi kao na primer KONI podesive opruge i amortizere koji su vozilo

podigli jako visoko od podloge ali slike govore vise od reci

2011_04_25_12_32_18.jpg

slika sa prednje strane

2011_04_25_12_32_39.jpg

sa zadnje strane.

Posto je motor izuzetno jak morali smo da ugradimo jace kocnice odlucili smo se za poznatu firmu BREMBO

2011_04_25_12_33_15.jpg

za neupucene to je ovaj beli disk od visokokvalitetne keramike

Takodje je tu i otvoreni filter poznate firme K&N

2011_04_25_12_33_31.jpg

Filter je dao vozilu citavih 10% vise snage a da bi sprecili ostecenja motora nauljen je crvenim uljem koje smo nabavili direktno iz jednog kluba F1 (na zalost ne mogu reci koji)

Naravno tu je i izduvni sistem marke REMUS

2011_04_25_12_33_49.jpg

hteli smo da ugradimo iz.sis. marke NIZMO ali zbog velike ekonomske krize nas finansijski direktor (citaj mama)nam je drasticno skresao budzet za ovu godinu.

Naravno zu su i opanci cuvene firme TIGAR kao i 24 cola felne marke BBS

2011_04_25_12_32_56.jpg

opanci su projekt naseg cuvenog teh-tima a firma TIGAR je nase planove pretocila u gotov produkt i mi joj se zahvaljujemo.

Posto nas vozac Neca (inace decko koji OBECAVA) ovo vozilo vozi kao sumanut bespucima Beca,Jagodine i Lazarevca neminovne su neke popravke.

Prvo je stradalo kvacilo sa dve lamele koje smo zamenili laksim zamajcem i kvacilom sa tri lamele od sintexa marke SACHS.

Nazalost ova popravka nije dokumentovana slikama jer se radila na terenu.

Pred novu sezonu morali smo da se pozabavimo popravkama ostecenja od prosle sezone.Kao prvo popravili smo anaser koji se da izvinete na izrazu izvukao skroz napolje i nije hteo da udje.

Nakon strucnog pregleda dosli smo do zakljucka da je pukla skupocena titanijumska povratna opruga sto se moze videti na slici

2011_04_25_12_30_55.jpg

posto je nova opruga izuzetno skupa mi smo primenili srpski macin popravke i staru jednostavno ponovo savili.

Nije bilo lako ali se na kraju isplatilo.

Na ovoj slici se vidi mesto gde je anaser bio ugradjen to je ovaj sestougaoni sraf odnosno produzetak radilice

2011_04_25_12_31_06.jpg

Posto je anaser uspesno popravljen i namontiran pristupili smo popravci karoserije.

Karoserija je bila napukla na krovu

2011_04_25_12_34_32.jpg

Kako je doslo do ostecenja ni dan danas nas teh-tim nije saznao i ako smo tvrdo pripretili vozacu Neci batinama on je ostao nem.

Ostecenje je popravljeno visokokvalitetnim panelom od ugljenicnih vlakana koji je zaleplen specijalnim lepkom marke BIZON

2011_04_25_12_34_41.jpg

Ovim se nas tehnicki tim zeli JAVNO ZAHVALITI nasem kolegi sa foruma MIK-u koji je poznavajuci nasu situaciju sa kresanjem budzeta (od gore pomenutog rukovodeceg kadra) sam izfinansirao nabavku i transport visokokvalitetnih panela.

Jos jednom HVALA!!!!!! :unworthy::unworthy::unworthy::unworthy::unworthy::unworthy::unworthy::unworthy::unworthy:

VOZILO JE SADA SPREMNO ZA TRKE!!!!! :thumbsup:

Medjutim javio se jos jedan problem u medjuvremenu.

Posto je situacija sa budzetom jako losa a nemozemo da racunamo na pomoc prijatelja jer se MIK isto istrosio za nabavku visokokvalitetnog panela ovim putem javno MOLIMO predsednika Fiat-Lancia Kluba odnosno gospodina sa slike

IMG_0073_1.jpg

sledece:

Postovani predsednice nas tehnicki tim se nalazi u nimalo zavidnoj situaciji zbog kresanja budzeta (od gore pomenutog rukovodeceg kadra)

a imajuci u vidu da ce nase vozilo nositi reklamu vaseg kluba po bespucima Beca,Jagodine i Lazarevca,

mi vas molimo da nam odobrite dva clanstva u vasem klubu po ceni jedne clanarine.

Moramo takodje napomenuti da se nas tehnicki tim odrekao od mnogo uzitaka da bi skupio novac za tu jednu clanarinu (tehnicar je prestao da pije pivo a Mladi Anstajn da zvace zvake).

Ovim putem javno objavljujemo zahvaljujuci pricanjima po klubu da ste vi u daljoj rodbinskoj vezi sa Perom-Zderom i da obozavate pljeskavice nas tehnicki tim je poceo da stedi za pljeskavicu koja ce vam biti urucena kada se vidimo.

Ili nudimo alternativno resenje da dodjete u posetu nasem klubu u Becu i posetite prostorije i radionicu kluba a mi ce mo vam tom prilikom uruciti KEBAP posto ovde nema pljeskavica-standa.

Unapred zahvalni clanovi tehnickog tima

2011_04_25_21_06_52.jpg

PS.

Zamoljavamo sve clanove kluba dobre volje da podrze nasu inicijativu. :unworthy::unworthy::unworthy::unworthy::unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvarno treba podrzati ovo, evo ja dajem za jos jednu pljesku za Peru Neshu Zderu... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislio Fiat, kad ono Fiatino!!! :thumbsup:

Viđao sam, mislim u "Conradu", velik deo prodavnice namenjen samo ovim zujalicama. Nimalo jeftin hobi, ali koliko je skup toliko je i interesantan. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pero..ovaj Neso smiluj se ovim nasi dragim entuzijastama ! To su pravi ambasadori , dostojni predstavnici kluba u dijaspori i sire ! Hvala vam dragi nasi drugari ! :thumbup:

p.s.

Neso , nemo' da te bije maler ! :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujemo se na nesebicnoj podrsci do sada. :unworthy::sleeping:

@Maki

Jesi druze u pravu vecinu stvari kupujemo u Conrad-u mislim pre kresnja budzeta (od gore pomenutog rukovodeceg kadra).

Ali posteno sad bez zezanja nisu pare sve u zivotu tih pola sata koje odvojimo po nekad da zajedno provozamo zujalicu ne mogu platiti sve pare ovog sveta.Ovo mislim stvarno naj ozbiljnije.

A ruku na srce vecinu stvari je kupio sam od rodjendanskih para i dzeparca a ja uskocim samo kad nesto stvarno zaskripi mislim finansijski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo predloga za sve članove:

ako klub nije u prilici da donira članarinu, raspoloženi članovi mogu donirati novac na račun kluba u tu svrhu :)

nije teško, ni skupo, a činimo lepu stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, svaki clan po 100 dinara i eto clanarine... :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dajem 5 puta toliko ,samo neka mi covek pise na pp ili nesto tako da mi kaze kako treba da se donira novac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pošto sam ja predložila, onda ću i da objasnim na šta sam mislila.

Na račun kluba uplatiš novce uz napomenu da je to donacija za Jagodinca JUNIORA!

Najbolje bi bilo da se šef Neša uključi i kaže šta i kako pa da bude i po pravilima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ti kako je tata Jagodinac namazano okacio sliku sa mnogo slatkim svrcom , pardon, malim Ajnstajnom iliti Jagodincem juniorom , onako bas na kraj :) moze bre da radi i u marketing sluzbi :)

Elem

ja predlazem da se donese odluka o recimo jubilarnoj nagradi , gde je neoporezivo 14.474 dinara , a na iznos preko toga se placa porez od 12%.

Moze da se napravi i ugovor o donaciji ali se tu placa svasta nesto poreza , jer se to smatra zaradom odnosno dohotkom. Pitati knjigovodju kluba .

Pa nek Pera Zdera , ovaaaaaj .......drug Nesha predsednik jelte, odluci cim cim pre tim tim bolje !

NESHO: Niko nece da ti nosi reklamu za dz! :):harhar:

@jagodinac : ako ti zatreba, imam ja jos jednu sliku kako pera jede pljeku :) pa ako ti zatreba....znas ono ucena i zalepicemo tebe na auto, mislim sliku tebe i pljeke ...... :whistle:

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedna kompromitujuća "Perina" slika, kada juri jadnu malu patkicu mlinom za meso :) ali nisam uspeo da je nadjem :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto je senior bio zadovoljan uslugom nudim tehnicku podrsku za juniora kao i sve potrebne dodatke za pljeskavicu bez nadoknade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav prijatelji nas tehnicki tim se zahvaljuje na podrsci :unworthy:

POSEBNO SE ZAHVALJUJEMO ZENSKOM DELU CLANSTVA :yes:yes:clap::unworthy::unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a, kad su problem bile članarine... :whistle::D

...da nam odobrite dva clanstva u vasem klubu po ceni jedne clanarine.

Samo ti pošalji ime i prezime na:

info@fiat-lancia.org.rs

i ne treba ništa više da se šalje, uplaćuje, donira ili šta god se već pominjalo. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nismo mislili samo na clanarine i pljeke :) da pomognemo detetu bre da ne zicka pare od gore pomenutog rukovodeceg kadra koji zatvara slavinu kad mu se prohte i preti batinama kad junior nece da kaze kako je raskantao masinu :whistle:

crni mirko, ima tata da te ubije opet si razvalio kapiju :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako Neša neće da sarađuje, onda donosim kasicu prasicu na skup da ubacujemo donacije i na kraju uručimo gorepomenutom rukovodećem kadru.

Uz uslov da junior dobije odgovarajući broj žvakaćih pneumatika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja se dobrovoljno javljam da doniram sve moje iskorišćene žvakaće gume :rofl: koristim isključivo najkvalitetnije žvake na tržištu "5" :harhar: zagarantovano dobro prijanjanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pera , ovaj Nesha otkazao poslusnost , plasi se za pljeke da nece imati dosta :harhar:

Samo ti donesi kasicu prasicu pa cemo da je napunimo paricama za dete :)

A ti ludace , mozes svoje zvake da zadrzis za sebe :) Daj nesto korisnije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro de zadžaću žvake :) napraviću veliku loptu od njih :harhar: u tom slučaju doniram gorivo ili baterije, zavisi na šta ide ova đunta :rambo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako Neša neće da sarađuje...

Pa, jel' čovek tražio članarinu i dobiće je. :thumbup:

Možda sam propustio...jel' traženo još nešto osim članarina? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nismo mislili samo na clanarine i pljeke :) da pomognemo detetu bre da ne zicka pare od gore pomenutog rukovodeceg kadra koji zatvara slavinu kad mu se prohte i preti batinama kad junior nece da kaze kako je raskantao masinu :whistle:

to si propustio :veryangry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...