Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Sve televizije mogu da zarade pare ud svog marketinga,jedino RTS-u je malo.Ako su nesposobni,treba da traze gresku u svojim redovima.veryangry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne moze onda tijanic da pika basket kod opstine nbgd ;) ZAMISLI da mora jos i da zaradjuje , ne bi stigao:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banda lopovska!!! A ne znam kako ce to da izvedu? Jednostavno pri registraciji izvuces radio i cao! :whistle:

:thumbsup: ovo je resenje, nema sta da se sekirate, jednostavno izvadis radio i nema ga... :harhar:

jedino ce oni sto imaju fabricku muziku imati problema sa skrivanjem ali naci ce se vec neko ko ce da napravi resenje i za to

Edited by lancia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naplatice oni to po autu,bez obzira imas li radio.Kao sto naplacuju po brojilu,bez obzira imas li TV...thumbdown.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, plaćanje radio i TV pretplate je obaveza u većini zemalja Evrope i u svim državama nastalim raspadom SFRJ.

To što je naša platežna moć (nemoć) = 0 druga je stvar, mada bi vladajuća garnitura to morala imati u vidu i ta obaveza da bude minimalna-simbolična.

Sve ostalo je političko pitanje:

- uređenost države i za građane dobra i odgovorna vlast,

- stvaranje uslova da građani rade i od svoga rada pristojno žive, između ostalog plaćaju sve svoje obaveze,

Kako se do toga dolazi valjda znate!?

E sad, ako ova temica služi kao rame za plakanje ili izduvavanje nagomilanih frustracija..........može i to, ali onda je "cilj teme da prođe vreme"238.gif

Edited by zekiveteran

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto se u drugim zemljama placa pretplata,ne znaci da je to ispravno,zakonski i moralno.Ljudi su samo bogatiji pa cute.Ko ima pravo da te natera da kupis nesto sto ne zelis?To se kosi sa zdravim razumom i jedino je objasnjivo koliko i kupovina cigle u mracnoj ulicici....thumbdown.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema je i onako Off

Zakonski jeste čim su poslanici u parlamentu izglasali Zakon, a isti su izabrani predstavnici naroda.

Da li je ispravno i moralno, pitanje je sad ????? Recimo Libija, tamo je za dž, ali pojavile se neke grupe kojima to ne odgovara-hoće ljudi da plaćaju RTV pretplatu i pukovnik im to ne dozvoljava-krši ljudska prava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...jedino ce oni sto imaju fabricku muziku imati problema sa skrivanjem ali naci ce se vec neko ko ce da napravi resenje i za to

Ja imam fabricki radio, ali vadim ga za 7 sekundi ako zatreba! :thumbsup::harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E upravo zbog brzopoteznog vadjenja radio aparata iz kola :thumbsup:

javio se danas neki klikeras :geek: iz Vlade Srbije

i rekao da je Vlada protiv zahteva gosn.Tijanica :thumbdown:

jer svaki gradjanin moze ,kad god hoce da izvadi radio,recimo pred tehnicki,i bez problema da zaobidje ovaj namet :whistle:

koji me podseca na pricu o prodaji cigle:

oces da kupis ciglu :question:

neces :evil:,sta kazes,ne treba ti :veryangry:

:wallbash: tup,tup,tup :vava:

i odjednom se kupac predomislio i kupuje,ne jednu,nego dve cigle <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih samo voleo da znam jos u kojoj se to zemlji naplacuje,bas me zanima!?

Sto se tice tog placanja,pa taman da tih 5 miliona raspodela u dzepove! :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se secam da mi je otac pricao da je od uvek postojao taj porez za radio u kolima. I da su ranije to zestoko kontrolisali... Da su cak nekada cekali na pumpama da vide imas li radio u kolima ili ne. A tv je mogao da se odjavi ako ne zelis da placas. I onda valjda dodje neko iz poste ili odakle vec i zapecati TV :) ludara je to :)

Ma pazi da im ne placam, mrs u tri lepe... Kad sam pa slusao rts na radiu! Nikad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad vec offiramoo debelo, cisto informativno da znate:

u slucaju da ste vlasnik vise nekretnina, citaj brojila, mozete podneti zahtev za ukidanje RTV pretplate na ostalim brojilima, u tom slucaju placa se samo jedna.

U slucaju da neko ima firmu, dovoljno je da podnese popisnu listu kao dokaz da nema TV na istoj, naravno uz zahtev na memorandumu firme.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjaci komentar koji sam procitao na vest da je RTS u gubitku par miliona evra zbog ove pretplate sto ne naplacuju - Ja sam na gubitku vise milijardi evra zato sto nisam izmislio Facebook.

:rofl::unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Irokanji" je barem dala savet kako se rešiti suvišnih plaćanja RTV pretplate. Na bi bilo loše otvoriti opštu temu za pružanje neke vrste pravne pomoći članovima, radi lakšeg snalaženja u šumi propisa.

Verovatno među nama ima pravnika ili studenata završne godine prava. Valjda i oni voze i vole Fiate i Lancie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je tacno, cak ne mora ni da bude prijavljeno na vise brojilla na jednog vlasnika da bi se oslobodili TV pretplate.

Recimo moja majka ima kucu koju je nasledila od roditelja i sada se vodi na nju. Naravno stizao joj je i racun za TV pretplatu uz struju, posto u toj kuci niko ne zivi, a mi u porodicnoj kuci, koja se vodi na oca uredno placamo TV pretplatu bilo je dovoljno da majka odnese potvrdu da vec na jednoj adresi plamo TV pretplatu i za drugu je bila oslobodjena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo već kod TV pretplate.

Ja plaćam SBB, nemam antenu.

SBB mi isporučuje RTS u osnovnom paketu, ja ga nisam tražio.

Uredno platim svaki kilovat potrošene struje, a ne platim minute NEodgledanog programa.

I tako od samog početka.

Jasno mi je da se u nekim uređenim zemljama plaća TV pretplata za državnu televiziju.

Mi nismo uređena država i TV program "Javni servis" ne treba da izgleda ovako.

Da ne širim dalje priču, kroz objedinjenu naplatu mnogo toga su pokušali da mi (nam) uvale,

dvostruko osiguranje stana, a možeš da naplatiš samo jedno, dimnjičarinu a moja zgrada nema dimnjak ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govore kako je to javni servis, koji se placa gledao ili ne a na racunu pise rtv pretplata. Dok god ne budu dzekovi pa lepo naprave svoj racun, na kojem pise javni servis, do tada im ne placam nista. Ovako kao piz.e najgore slepuju se uz struju. Sem toga, ako vec placam javni servis, onda necu da gledam jbne reklamne blokove sa filmskim i politicko marketinskim, indoktrinirajucim pauzama, glupave miri jam, bela ladja, bolji zivot, serije koje repriziraju po ko zna koji put i one dve prodate budale u jutarnjem programu, koje su od sebe napravile instrument zamajavanja pravih problema za saku dinara.

Nema od nas nista, mnogo smo inertni. Sve se zavrsava kuckanjem po tastaturi. Negde drugde bi vec goreli u paklu prokleti paraziti sto su unistili kompletnu privredu pa sada sisaju i onako isposcen narod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...