Jump to content
FAS Goran
iDentist

Punto mk.2 - ne rade zvučnici i displej

Recommended Posts

U novom autu sam se susreo sa par problema na fabrickom radiju.

1. Oba leva zvucnika uopste ne rade, meni mirise da nisu povezani. Kako da znam da li su pokvareni ili otkaceni? Da li je tesko nakaciti ih sam? Ako jeste, da li je skupo i gde to mogu da uradim?

2. Displej na radiju je kao na slici dole. Ima li pomoci?

PZXOE.jpg

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebace ti unimer da proveris zvucnike i instalaciju. Ja ne znam kako drugacije.

A za radio ne znam sta bi moglo da bude...verovatno je zreo za novi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj malo da izmasiras displej,onako erotski u svim pravcima.Ako ne pomogne,mora da se otvara i da se ociste kontakti na gumicama displeja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, displej probaj da pritiskas malo prstom i vidi dal se vracaju segmenti. Ako se pojavljuju onda je verovatno kontakt od lcd-a zaprljan i to je lako resivo u nekom npr tv servisu.

Sto se tice zvucnika, moze da bude problem u izlazima plejera ili u samim zvucnicima i konekcijom s njima. Zvucnike i kablove ces najlakse da ispitas tako sto uzmes malu 1.5V bateriju, zalemis dve zice na + i - kontakt, skines plejer i uzmes iso konektor pa u te problematicne zvucnike stavis zice od baterije. Ako postoji veza i zvucnik je ispravan, trebao bi da cujes lagano pucketanje u njima.

Ovo ti je sema iso konektora

18619d1124547801-schematics-pin-outs-diagrams-blaupunkt2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na fabrickom radiju od brava je bio isti problem sa displejom,blago pritisnem masku oko njega i vrati se sve u normalu.To traje par dana pa opet moram da pritisnem.Uglavnom otvori i ocisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masirao sam ekran i sada izgleda kao da su druge crtice ugasene u odnosu na pre. Definitivno kontakti.

Sto se tice zvucnika, napravio sam vece biiip. :( Majstor je proverio zvucnike leve i oni rade! Ali je pogledao i kontakte u vratima i iza radija i u redu su. Sta onda moze da bude problem?

Ali nastao je jos jedan problemcic, majstor je izvadio dovod struje i sada radio trazi kod! A ja ne znam koji je jer je auto dovezen iz Italije.

Dakle, sta moze da bude problem sa zvukom? I kako da dodjem do koda?

Hvala! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice radija pogledaj da neko nije cackao u podesavanjima balance pa ga je prebacio da rade samo desni zvucnici...ili to ili je izgoreo izlaz na kasetofonu a mozda je i neko prespojio pogresno zice.Sto se tice koda pogledaj malo po forumu,vec je pisano o tome...ako ne nadjes koristi opciju search gore desno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad izvuces radio proveri kontakte, prodrmaj zice pa vidi jel se nesto desava! Jel imas one zicice za izvlacenje radia?

A za kod probaj 1234, to odmah proveris posto je moguce, kod mene je bilo tako! Ako nije onda potrazi po forumu...pisalo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dr. Tuborg: Balans je podesen u redu, na sredinu, i dalje ne rade.

@banjo1990: Izvucen mi je radio, probacu da cacnem. Sta treba da se desi kada mrdam zice? Sada se nista ne desava jer je kodiran.

Javljam uskoro sta sam uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

UPDATE:

Probao sam da unesem kod i posto nisam znao kako, ovo mi je izaslo na ekranu, i nece da se skloni, cak i kada izvucem iz struje.

Kako se unosi kod, kada na ekranu ispise CODE? Moj kod je 8480?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislio sam da uzmes da prodrmas zice sto idu u euro dzek i oko toga. Cisto da vidis da li je do kontakta, mozda se javi zvuk. A za kod stvarno ne znam kako se kuca 8 i 0... Nisam znao da moze uopste! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da postavim sliku sta prikazuje ekran posle nekoliko neuspelih pokusaja. A ne znam kako da sklonim da bi ponovi mogao da unosim kod. Probao sam da izvucem iz struje:

Eg_IPx.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako kada mi je fabricki radio ukljucen rade mi samo zadnji zvucnici a kada stavim drugi radio onda mi rade samo prednji zvucnici dali neko zna u cemu je problem ili je imao slican problem?

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LisaC123

Nepotrebno otvoren topic je prebacen u odgovarajuci podforum i spojen sa postojecim koji se bavi istom tematikom.

Glupo pitanje, ali najlakse je eliminisati najjednostavnije proverljivo - da li si proverio "Fader" podesavanje (odnos prednji/zadnji zvucnici) na oba uredjaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...