Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Restauracija farova: poliranje, bojenje u crno, hromiranje...

Recommended Posts

Hvala na odg i imam jednu molbicu za tebe :D

Ako bi mogo ovih dana da slikas tvog punta (posto i ja imam takvog) ali malo iz daljine da vidim ukupnu sliku prednjeg dela kako izgleda sa crnim farovima, gledao sam slike ali su sve farovi u krupnom planu, pa da vidim ceono kako izgleda za recimo 4-5 metara daljine :D

Hvala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim operem auto pravim foto sesn. :thumbsup:

Uslikacu po danu i noci duga i kratka pa cu okaciti ovde u temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se sto ovako upadm u temu,nego jer postoji negde na forumu how to,kako sam odraditi svoje farove,koej paste za polliranje,koji prajmovi,smirgla koja boja za farbanje itd itd ???

Ja koliko sam gledao nisam nasao.

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg kolega s@le majstori moraju da cuvaju zanat, ako znas sam uradi, ako ne znas plati :D :D

Salim se, ne znam al verujem da ce cuvati svoje male tajne...

Stevo, aj kaci slike, sve uslikaj sto moze da bude zanimljivo da vidimo mi mk2b ovci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

s@le: ne znam da li ima tako neka tema. Mi reparaciju radimo apsolutno drugacije.

Te metode ne daju rezultate, tako se samo skida ostatak fabricke zastite, i tanji "meso" polikarbonatnog stakla, te far ubrzo zuti i propada, sklon je naprslinama a na udare kamencica puca.

Djuntalica: bice uskoro. Po ceo dan sam u ordinaciji, radim, veruj mi da ne stizem.

Ali bice - obecavam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravio bih angel eyes prstenove za mk2b ali nigde ne mogu da nadjem precnike ogledala.

Ako prvo rastavim far pa tek onda pravim prstenove suvise ce se oduziti.

Da li neko zna koje su dimenzije prstenova za punta mk2b?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam tačno koja je dimenzija, znam da je +/- 1-2mm u odnosu na prečnik prstenova kod BMW 3 E46.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 55e je standradna reparacija farova.

Cesto su soljice u problemu, pa treba provceriti kakvo im je stanje i da linjih treba hromirati.

Mozete doci do servisa da se pogledaju farovi uzivo, to je 5 minuta, pa Vam se vise informacija moze dati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav

meni su jako losa svetla ,a auto je preso 140000 km.pa me zanima koliko kosta restauracija farova na marei .farovi su sa projektorima.

i jer ima slike kako izgleda pre i posle.nisam naso nigde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ walker: Oko 55e je standradna reparacija farova.

U tu cenu ne ulazi hromiranje soljica, mada je to retko na Mareinim farovima na toj kilometrazi koju ste napisali.

Slike na kompjuteru nemam bas od Maree, a iskreno ne secam se da li sam ih vec postavljao, ima 100+ radova :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako govorimo za Mareu - da.

Treba videti farove pa reci šta sve treba raditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredjujem na Bravi farove od Maree pa me zato interesuje. Inace najveci je problem doci do vas a za ostalo cemo lako. Koliko bi to otprilike bilo sa popustom za clanove ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponavljam - moramo videti farove da bi rekli šta treba raditi i koliko to košta. Standardna reparacija je 55€. Članovi FLCS-a sa važecom kartom kluba i ličnom kartom na uvid imaju 10% popust. Za ostale informacije i zakazivanje 0603778382.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odg i imam jednu molbicu za tebe :D

Ako bi mogo ovih dana da slikas tvog punta (posto i ja imam takvog) ali malo iz daljine da vidim ukupnu sliku prednjeg dela kako izgleda sa crnim farovima, gledao sam slike ali su sve farovi u krupnom planu, pa da vidim ceono kako izgleda za recimo 4-5 metara daljine :D

Hvala :D

Cim operem auto pravim foto sesn. :thumbsup:

Uslikacu po danu i noci duga i kratka pa cu okaciti ovde u temi.

s@le: ne znam da li ima tako neka tema. Mi reparaciju radimo apsolutno drugacije.

Te metode ne daju rezultate, tako se samo skida ostatak fabricke zastite, i tanji "meso" polikarbonatnog stakla, te far ubrzo zuti i propada, sklon je naprslinama a na udare kamencica puca.

Djuntalica: bice uskoro. Po ceo dan sam u ordinaciji, radim, veruj mi da ne stizem.

Ali bice - obecavam!

Verujem da si pun posla, samo nek ga ima :D

Ali ja i dalje cekam slike :p

I ja cekam te slike !!!

Hoce li uskoro? :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Croma: reparacija farova, bojenje u sjajnu-klavir crnu boju, ugradnja bixenon projektora i LED dnevno svetlo sa dva moda rada.

Samo najava ... a7yna3yg.jpgsu6ajuja.jpg

Sent from my Sirona C1 treatment center

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koje sve nacine moze da se sredi crna plastika unutar Mareinog fara ? Mislim farbanje i to, koje su opcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan far je otvaran pa je ostao onaj silikon ili lepak u tankim linijama po plastici pa me zanima da li to moze da se ocisti ili slucajno da se cela plastika prefarba/zameni da bude kao hromirano ili nesto slicno. Cisto da estetski ne bude isto kao u fabrickom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...