Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

Startovao Dakar reli 2011.

Recommended Posts

dakar%202011%201.jpg

Dakar reli počeo je u Buenos Airesu i trajaće do 16. januara. Takmičari će za dve nedelje morati da pređu 9.584 kilometra po nepristupačnim terenima Argentine i Čilea.

Među učesnicima je i naš motociklista Gabor Sagmajster.

- To je to, čekali smo ovaj trenutak, spremali se godinu dana i više nema nazad. Krećemo, pa šta nam Bog da. Jutros smo imali brifing, dobili smo itinerer. Prvi dan je laganica, samo 377 kilometara bez specijale. Idemo do Viktorije, a 2. januara zapravo kreće pravo takmičenje, kad se vozi prvi specijalni ispit. Jako je vruće, to malo pravi problem, ali kako svima tako i meni - izjavio je Gabor Sagmajster.

dakar%202011%2011.jpg

Na 32. Dakar reliju startovalo je 407 posada: 171 motor, 29 kvadova, 67 kamiona i 140 automobila.

Titule brane automobilista Karlos Sainc (Španija, Folksvagen), motociklista Siril Depre (Francuska, KTM), Vladimir Čagin u konkurenciji kamiona (Rusija, Kamaz) i Markos Patroneli (Argentina, Jamaha), koji je prošle godine bio najbolji među kvadovima.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakar%202011%20logo.jpg

Branilac titule prvaka Dakar relija u konkurenciji automobila Karlos Sainc pobedio je na prvoj etapi tog takmičenja, pošto je distancu od Viktorije do Kordobe od 222 kilometra prešao za dva sata, 18 minuta i 32 sekunde. Saincov folksvagen pratio je BMW drugoplasiranog Štefana Peterhansela, koji je bio minut i 31 sekundu sporiji od pobednika. Treći je kroz cilj prošao Sainsov klupski kolega Naser Al Atija sa dva minuta i 16 sekundi zaostatka. Najbrži u konkurenciji motora je sa vremenom od sat, 58 minuta i dve sekunde bio Portugalac Rubin Farija. Drugi je bio prošlogodišnji pobednik Siril Despre sa 29 sekundi zaostatka, dok je šampion iz 2009. godine Mark Koma kasnio minut i 15 sekundi.

Jedini srpski predstavnik na Dakar reliju Gabor Sagmajster etapu je na svom motoru KTM prešao za dva sata, 23 minuta i 11 sekundi što je bilo dovoljno za 62. rezultat u konkurenciji 162 takmičara.

2011 Dakar Rally Stage 1 Results (and overall standings):

Bikes:

1. Ruben Faria (KTM) in 1:58m02

2. Cyril Despres (KTM) +0:00m29

3. Marc Coma (KTM) +0:01m15

4. Juan Pedrero Garcia (KTM) +0:02:13

5. Paulo Goncalves (BMW) +0:02:18

Quads:

1. Josef Machacek (Yamaha) in 2:14m07

2. Martin Plechaty (Yamaha) +0:01m06

3. Sebastian Halpern (Yamaha) +0:03:04

4. Rocha Sergio la Fuente (Yamaha) +0:03:10

5. Alejandro Patronelli (Yamaha) +0:05m24

Cars:

1 Carlos Sainz (VW) in 2:18m32

2 Stephane Peterhansel (BMW) +0:01m31

3 Nasser Al-Attiyah (VW) +0:02:16

4 Mark Miller (VW) +0:04m17

5 Giniel de Villiers (VW) +0:05m06

Trucks:

1. Vladimir Chagin (Kamaz) in 2:44m22

2. Ales Loprais (Tatra) +0:04m41

3. Firdaus Kabirov (Kamaz) +0:05m52

4. Eduard Nikolaev (Kamaz) +0:09m16

5. Andre de Azevedo (Tatra) +0:10m35

dakar%20vw%201.jpg

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za naseg takmicara Gabora Sagmajstera :unworthy::thumbsup:

Licno mislim da je kategorija motocikala :scooter: koju je on izabrao,pa ako se tako moze reci,i najteza u ovom takmicenju :(

sam na motociklu :veryangry: ,sunce udara tacno u glavu :wallbash: ...

Ako se dobro secam na proslom reliju imao je i neke povrede,tipa napuklih rebara i slicno :unsure:

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto sunce udara ina quad-u tako da... ;)

Nego, jel ima negde da se ovo prati online ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko znam imaju one dnevne reportaze na Eurosportu :whistle:

a imas i ovu varijantu B) ,mozda imaju nesto on-line :question:

http://www.dakar.com/index_DAKus.html

Sto se tice motocikala <_< i quad-ova :huh: ,ja sam ih svrstao u istu kategoriju :yes ili su bar dosta slicni :rolleyes:

Quad ipak ima 4 tocka,samim tim je bar malo stabilniji,a opet motocikli su laksi i brzi

svaki ima neke svoje prednosti :thumbup:

A sto se tice uslova voznje i sunca,u pravu si przi i na jednima i na drugima :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...