Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Supergenius

Z 10 1.2 - škripi metlica brisača

Recommended Posts

Pre 3 meseca su mi kod "Stojanovica" u Zemunu montirali nove metlice prednjih brisaca (BOSCH). Od samog pocetka leva metlica (ispred vozaca) puno skripi, bez obzira da li pada kisa, sneg ili sam samo isprskao tecnost za soferku. Da bih bio precizniji, ne skripi mehanizam nego bas metlica, dok prelazi preko stakla (pri tom ne poskakuje) i to otprilike neposredno pre dolazenja u "najvertikalniji" polozaj.

Jel mogu ja nesto da uradim, da ne bih terao u servis, mnogo su mi daleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja koristm dugo rain away, i zadovoljan sam efektom, ali ocajno metlice posle nanosenja lete po soferci, bukvalno prelete preko soferke i trzaju a pri tom stvaraju buku, sve dok efekat preparata ne oslabi, a to je nekih mesec dva. mozda se preparat pokazao bolje na nekim kolima koji imaju jaci motorcic za brisace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metlice tj. gumica mora okomito (devedeset stepeni)da stoji u odnosu na soferku. Ako to nije slucaj trebalo bi polugu metlice dovesti u taj polozaj kako bi ovo bilo moguce. Imao sam slican slucaj ali vise ne . Ako niste vicni alatu probajte kod nekog ko jeste i manite se preparata. Inace sam ocistio soferku sa Petrol-etar preparatom pa sada imam osecaj da je nema ! :thumbup:

p.s.

Petrol-etar sam nabavio u firmi pa ne znam gde se jos moze naci. Odlican je odmascivac!

Edited by zulurbr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekada je bilo dovoljno stare, otvrdnule, metlice zameniti novim, i one samo klize po staklu. Sada nam treba gomila preparata za obično brisanje stakla. Pa ko je ovde blesav? Očigledno mi. Lepimo se za "brendove" a oni nas vuku za nos. Jednostavno ne valja guma. Da li guraju previše jeftine plastike u nju ili šta već, tek ne valja. Ove jeseni sam na buvljaku kupio neke anonimuse (kao - od silikona, oko 1200 komplet) i prijatno sam iznenađen ove zime. Ne čuju se! Ali je to bila lutrija. A te što ti grebu, odmah vrati gde su ti namestili, ne prihvataj nikakva opravdanja ni objašnjenja, i zahtevaj svoja prava ili da ti vrate novac. "Dok bude ovaca, biće i šišanja". To smo za sada mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekada je bilo dovoljno stare, otvrdnule, metlice zameniti novim, i one samo klize po staklu. Sada nam treba gomila preparata za obično brisanje stakla. Pa ko je ovde blesav? Očigledno mi. Lepimo se za "brendove" a oni nas vuku za nos. Jednostavno ne valja guma. Da li guraju previše jeftine plastike u nju ili šta već, tek ne valja. Ove jeseni sam na buvljaku kupio neke anonimuse (kao - od silikona, oko 1200 komplet) i prijatno sam iznenađen ove zime. Ne čuju se! Ali je to bila lutrija. A te što ti grebu, odmah vrati gde su ti namestili, ne prihvataj nikakva opravdanja ni objašnjenja, i zahtevaj svoja prava ili da ti vrate novac. "Dok bude ovaca, biće i šišanja". To smo za sada mi.

Potpuno si u pravu, džaba sva hemija, na kraju sam promenio metlice (stavio Valeo) i nemam više problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...