Jump to content
FAS Goran
Branko 23

Alfa Romeo 147 1.6/120hp (ex Fiat Uno mondo 1.0ie)

Recommended Posts

Bane, jedini ludji od mene, koji je kolima isao u Pefkohori je bio jedan sa ovakvim UNO-m.

Do duse, bez KuRbona,ali sa TNG-om.

Ubedljivo 2 najslabija auta koja sam video sa BG tablama u letovalistu 10 dana. Uno i moj Zoromobil.

On je covek bar doputovao sam sa jednom torbicom stvari...kod mene kao selidba :)

Ali, i mene i njega su gledali sa nevericom da smo uopste uspeli da se dokotrljamo tamo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe, i mene su gledali sa nevericom kada sam bio u CG, cak i poznanici kada pricamo... nekako stidljivo pitaju... "kolima si iso?" hehe, nemaju ni pojma da sam uz kanjon morace od 10 auta u koloni bio uglavnom drugi ili treci (ne kazem da sam divljao), cak se to sa ovim autom i ne moze, ali sam brzi i jaci od mnogih vecih i novijih automobila :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, neka si :)

Ja sam sam svoja kola u cudu gledao kako su legla samo i od prtljaga, dok jos mi nismo ni seli unutra...

Bila je varijanta: ja ovo vozim ovako, pa da bar vidim da li imam auto ili nemam. Ako prezivi, dobro je. Ako masina ispusti dusu, bar cu biti siguran da kola nemam.

I tako se dokotrlja do tamo, a Boga mi, i nazad...

Uno koji je isto bio tamo je na oko bio cist raspad. I jeste da je bio samo vozac sa jednom torbicom u njemu, ali ipak svaka cast za poduhvat. Preko 750 km u jednom smeru, u ovakvim kolcima sa igrackom od motora, stvarno nije malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je koliko hrabrost toliko i ludost :) ali... nekada su i ficama savrseno krstarili bivsom yugom a i sire, a mi ne mozemo u 'vakim limuzinama, ih...

p.s. a mi opet krstarimo po banetovoj temi :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uno je cudo... :) ,ja sam najdalje isao sa njim nekih 550-600kom u oba pravca i to po ravnom i ynam da je trosio kao upaljac... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbsup: Ljudi pa to vam je potpuno normalna stvar. Svaki ispravan i dobro održavan auto može da izgura bilo koje putovanje, u razumnim granicama naravno - ne mislim baš na put oko sveta ili do severnog pola (mada to ne bi izdržali ni mnogo "bolji" automobili). Hell, pa ja sam u Rešou 4 stigao do Sicilije i potpuno sam siguran da se ne bih ništa bolje proveo da sam išao nekim besnim kolima :scooter: Strpljen - spašen.

A ovi što misle da se jedino može putovati automobilom koji, natovaren do daske i sa uključenom klimom, može uzbrdo da prestigne kolonu za 3 sekunde, očigledno da su se juče rodili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad se putovalo kočijom i konjima i kad se vratiš svi u čudu i srećni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam skoro ubio nekih 600 u jednom danu sa mojim sokocalom... i to bez da gu pauziram negde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad su braća rusi sa trabantima i varburzima teglili kamp prikolice do crnogorskog primorja, ništa ne fali unu, zmaj je to, pogotovo ovaj Banetov :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam, braca Istocni Nemci (tadasnji) su ganjali Wartburg i Trabante? Secam se i njih i Cehoslovaka sa raspalim Skodama 120, kako vuku kamp kucice po hrvatskom primorju 80-ih godina i nose paradajz na plazu, sve do pred rat.

Maltene smo ih sazaljevali jer su bili jad i beda u odnosu na ondasnje Jugoslovene. A sada tacno obrnuto, gde smo trenutno mi, a gde oni...

Nego lepo ja kazem, Banetova tema svima nama sluzi za caskanje i zezanje. Jedan post o Unu, pa 20 u off-u :ice: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve cu da vas cobrisem i prijavim,na.ebali ste.... :)

Uno danas stize iz radionice,videcete na skupu,tj.ko primeti :)

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj ti kao Godzilla kad izadje iz Juzne Morave: "Sacu vi sve izedem!" :harhar:

Sta li si to sad zakuvao na Unicu, zivo me zanima... Da nisi opet vratio klesta i dobose u zuto kao za prosli skup :laughing: ? Mada ona moja drugarica voli zutu boju, mozda ti to bude i plus... Ako nisi to radio, nemoj jos trcati da farbas klesta, cekaj prvo da je pitam i proverim, za svaki slucaj ;) . Da ne bude posle Ivan kriv...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivan je uvek kriv,to ne moze drugacije,ja ako se lose pokazem,ti ces biti kriv.....

Videces,pokazacu ti.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC01113.jpg DSC01114.jpg

DSC01115.jpg DSC01116.jpg DSC01117.jpg

DSC01118.jpg DSC01119.jpg DSC01120.jpg

DSC01121.jpg DSC01112.jpg DSC00930.jpg

Evo razlike u staklima na poslednjoj slici, vidi se ogromna razlika, a ovo srculence je posebno Ivane, to mi je poklonila tvoja.... de...drugarica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane, da ti cika doktor kaze: ako je to jedino po cemu ces pamtiti, bolje odmah zaboravi :)

Salim se malo, valjda se ni ti ne ljutis tako lako. Nego, ako budem nekako dosao na skup, moram videti uzivo kako izgleda autic, obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...