Jump to content
FAS Goran
boleabarth

Fiat Bravo - daljinsko otključavanje

Recommended Posts

Drustvo , da li bi neko mogao da mi preporuci mesto gde da ugradim daljinsko otkljucavanje/zakljucavanje i koliko je to para od prilike ?!

I jos jedno pitanje , da li bi za Brava mogao da napravim kljuc skakavac sa komandama na njemu , i ako moze gde ?!

Pozzzzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo jedne nove teme u vezi kljuceva :)

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43955&pid=706314&st=0entry706314

a za skakavac mozda nesto pokupis odavLe

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42707&st=0&p=693790&hl=skakavac&fromsearch=1entry693790

samo da kupis centralnu, bas sa tim skakavcem, izadje oko 25-30eur. Samo jos da nadjes da neko ugradi...A mozda ti odgovara nesto iz ove ponude:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=41021

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem ovde na temu, ako sam omasio post ili citavu temu, obrisite onda ovo :)

Sve u svemu, hocu sad za ovaj novi auto da nabavim daljinski za otklj/zakljucavanje. E sad, na Fiatu sam imao kao privezak, a sad mi nude daljinsko sa skakavcima... O.o

U redu, priznajem, glup sam, ali ne kontam sta su sad ta dva skakavca? Da li se tamo ubaci moj, postojeci kljuc unutar te kutijice (daljinskog) ili cu morati da nosim posebno svoj kljuc i da mi tamo visi jos i ovaj http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-2806232-1.htm ?

Mozda glupo pitam, ali me interesuje, posto ne znam, da bar naucim nesto novo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U teoriji bi trebalo da se ubaci tvoj ključ pa da bude kao fabrički skakavac, ali u praksi je to retko ko rešio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam fiat bravo koji fabricki na kljucu ima daljinsko zakljucavanje,pa me zanima da li njima fabricki ne zasvetle migavci kad se zakljuca ili otkljuca ili je to neki kvar do centralne...auto je 2001 godiste,a vidim da sva kola te generacije svetlosno upozoravaju da ste otljucali ili zakljucali preko daljinca.

Hvala svima unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxca850.jpg

imam ovaj daljinski preko koga sam inace zakljucavao auto, jer nisu ispravne bravice za rucno zakljucavanje.

Naime, otkako je otac punio akumulator, tako sto ga je izvadio iz auta, a posle 12h i vratio nazad, daljinski u opste ne reaguje, niti skljocne, niti ima svetlosnih singnala na autu, a led lampica na daljinskom radi, sta bi to moglo biti?

Radi se o FIAT Bravo 1.6 16v, 2002god,benzinac.

Jedino se iz unutrasnjosti auta moze rucno zakljucati preko one polugice, ali to mi nista ne koristi. :/

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

bice da se code resetovao prilikom vadjenja i ubacivanja nazad akumulatora.

Naknadno si ugradjivao daljinsko zakljucavanje ? Onda pronadji onaj modul, to je ona kutijica, na njoj ja mislim da ima reset, i posle resetovanja opet naucis kljuc komande otkljucaj, zakljucaj itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obično se ugrađuje u kabini kod osigurača tako da tamo prvo pogledaj. Što se tiče učenja komandi pogledaj na modulu daljinskog zaključavanja koji je model možda nađemo nešto na internetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nasao sam neku kutijicu kod osiguraca, ali na njoj nista ne pise, evo slike:

 

IMG_3825.jpg  IMG_3826.jpg

sta dalje?

Negde sam video na nekom forumu samo zadnji deo nekog modula, i izgleda kao ovaj, pise tamo da je to "Scorpio"
Evo slike koje sam tamo nasao:

 

28082011152.jpg 28082011154.jpg 28082011155.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i upustvo, ali kad radim po ovome, ne blicaju parking svetla kao sto je navedeno :/

originalslika_10048654.jpg

Imam tamo u tom Code learning socket, 3 zicice (tj te "pins"), i leva i srednja su spojene sa malim delom koji se moze vaditi, sad ne znam kako da resetujem, koje treba da spojim, imam tu desnu jos, ali kad spojim desnu i srednju nista se ne desava i opet ne blica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ih prespojiš jel uradiš proceduru učenja koda? Kad je radilo koje svjetlosne signale ti je davalo kada otljučavaš i zaključavaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace kad sam otkljucava i zakljucavao, radila su sve 4 migavca, a sada kad prespojim na srednju i desnu, ili bez te kopce, ili prve dve, nebitno, i kad kliknem na daljninskom bilo sta, nema ni jednog svetlosnog znaka, ni migavci, ni parkirno svetlo, nista... To me muci.

Pa procedura je da kad prespojim kliknem prvo dugme, pa da on blicne, drugo dugme pa da dva put blicne itd, ali nece u opste :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo malo strpljenja. vjerujem da će se neko već javiti ko je upućen ako ne onda kod nekog električara.

Najveći problem tih kineskih i jeftinih modula za daljinsko otključavanje je što nema prave podrške na netu. Ono što dobiješ u kutiji to ti je. Ja kad sam tražio za svoj Bear modul u rezultatima pretrage samo sam dobijao oglase za kupovinu i poneki tutorijal za ugradnju.

Nego jesi barem uspio da programiraš zaključavanje/otključavanje bez obzira što ne daje svjetlosne znakove prilikom postupka programiranja ili kasnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, nego sam nervozan, jer trebam ovih dana ici negde, pa mi ovo pravi problem :)

Nisam uspeo nista napraviti, uradim i bez svetlosnih znakova, ali i dalje ne reaguje. Pokusacu sutra opet.

Nego da te pitam, jel znas mozda da li bi ja mogao da promenim cilindar brave samo(jer ako se kupi cilindar valjda se dobije u kljuc), pa da preko kljuca zakljucavam dok ne napravim ovo preko daljinskog? I ako znas kakav je postupak, tj kakve veze ima taj cilindar sa centralnom bravom, kako su povezani...? Jer kad se iznutra na glavnim vratima pritisne polugica za zakljucavanje, zakljucaju se sva vrata, znaci samo je do modula neki problem.

E ida, kad bih ugradio novi modul, kakva bi bila procedura sa ucenjem koda?

Edited by Mirko95

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvatam tvoju nervozu i sam bih bio nervozan kad bi mi se to dešavalo :)

Ovaj dio sa novom bravom ne znam da ti kažem, vjerovatno bi moglo ali da ne lupam napamet.

Sa novim modulom dobijaš i nove daljince koji bi već trebalo da budu programirani za taj modul. Barem je tako bilo kod mog Bear modula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ko ne bi... :)

Pa to je super... Videcu sutra, idem kod brata koji je inace automehanicar, ali se razume dosta i u te stvari, pa cu videti sta i kako. Ali cu verovatno dati da se naprave i ove bravice, za svaki slucaj.

Hvala na odgovorima.

Edited by Mirko95

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam fiat bravo koji fabricki na kljucu ima daljinsko zakljucavanje,pa me zanima da li njima fabricki ne zasvetle migavci kad se zakljuca ili otkljuca ili je to neki kvar do centralne...auto je 2001 godiste,a vidim da sva kola te generacije svetlosno upozoravaju da ste otljucali ili zakljucali preko daljinca.

Hvala svima unapred

Tema je mozda malo zastarila al' niko Bogdanu nije odgovorio a i mene muci isti "problem"... Znaci u pitanju je fabricko centralno na kljucu pa ako neko zna postoji li problem ili je jednostavno tako ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, danas sam skidao klemu (sa minusa) jer sam nesto petljao oko ozvucenja, i posle toga kad sam vratio sve u normalu na nebu(gde je ona sijalica kad se otvore vrata) pocela je da mi svetli jedna zelena mala sijalica. Ima ih 2, a svetli samo leva. Do sada nije svetlela, ali sad je pocela. I kad zatvorim vrata, otvorim, nebitno ona non stop radi, nece da se ugasi. Sem toga ne radi vise ni zakljucavanje na daljinac, imam 2 kljuca i nijedan nece da radi, znaci pritiskam, svetli crveno na kljucu, ali ne salje signal da zakljuca.

Da li je to moguce da je nesto crklo, ili se resetovao taj kljuc pa sad moram da ga ucim ponovo kako da se zakljuca/otkljuca, i kako se to uopste radi? Jel ima neko iskustva?

Zaboravio sam da napomenem da je u pitanju Fiat Bravo 2001, i daljinsko koje ima je fabricko!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto mi se desilo na bravi prije 2-3godine. Pokusao sam programiranje kljuca na vise nacina(dok je kljuc u bravi sa i bez kontakta da klikcem otkljucavanje. Da pokusavam uz pomoc koda i pritiskanja zakljucavanja dok je kljuc u bravi po tacnom kodu kljuca i posle svake cifre cini mi se lampica nesto treba da blinkne i tako cijeli kod..nasao upustvo nedje na netu) i skidao kleme itd...nije uspjelo...nista. Na kraju se iznervirao i dogovorio sa covjekom da mi ugradi daljinsku neku aftermarket i to jutro covjek ne mogne i za 2 dana meni samo proradi:-) i do dan danas bez problema:-) da kucnem u drvo :-)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hah, ajd dace Bog i kod mene samo da proradi, ali brate fora je sto sam naviko na daljinski i vec 2 dana ostavljam kola u grad ne otkljucana jer zaboravim da gurnem kljuc u bravu, neko ce me opeljesiti :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...