Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dragan81

Kappa 3.0 V6 24v / 2.0 20v - problem sa paljenjem

Recommended Posts

imao sam problem sa alnaserom, auto je bio na servisu i alnaser je popravljen. Posle toga javili se novi problemi, auto nije hteo da upali, na komjuteru mi se pojavljuje greska ENGINE CONTROL SISTEM FAILURE. Desava se da auto upali ali mnogo lose radi, nece cak i da prima gas a kada ga ugasim on nece da upali.

Sta to moze da mu fali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo dijagnostika i ocitavanje razloga paljenja upozorenja. Ovako napamet mozda je neko usisno crevo puklo ili spalo, protokomer, ili senzor faze. Moze biti u sustini bilo sta, ali ipak odradi dijagnostiku i vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto ispisuje je stvar necistog goriva,meni se cesto javlja u gradskoj voznji,kada mi je kazaljka goriva ispod polovine.Malo otvorenog puta i natezanja rjesava problem.Ne mogu da lupetam za gubljenje snage ali znam da se i mene desavalo da ne mogu da upalim pa je problem bio u zacepljenim diznama.I ma sta ko kaze,iz licnog iskustva tvrdim da su aditivi za auto najbolja stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odakle da krenem da je gledam

dam kontakt, uredno sve lampice odrade i na kljuc nema nista

dobar je akumulator a da nije bar bi se javio ili bi resetovao tablu

posto ovde nema ili ja ne znam ok majstora za struju pokusacu ovim putem pa sam nesto da odradim ako je moguce

prvo mi na pamet pada osigurac neki, pa komp, pa kontakt brava ili mozda ona struja na anlaseru

odoh da bunarim a svaki savet dobrodosao i zahvaljujem unapred :thumbsup:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pa je problem bio u zacepljenim diznama.I ma sta ko kaze,iz licnog iskustva tvrdim da su aditivi za auto najbolja stvar.

A koji onda aditiv preporucujes za benzinca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ENGINE CONTROL SISTEM FAILURE meni izbacuje na bordu ali zato sto vozim na plinu koj nije sekvent. za tebe ne znam nisi naveo dal je plin u pitanju il benzin

Share this post


Link to post
Share on other sites

automat na anlaseru gecrkt, samo cuknut i proradio ali svakako je za zamenu

ako neko ima nek ponudi pa da se pogadjamo

Edited by Integralac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko pali na benzin kada je vruc motor ili mi se nekad desi da upali i podigne obrtaje pa se odmah zatim ugasi.......zna li mozda neko u cemu je problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugar je imao taj problem, ako se ne varam senzor radilice je u pitanju, ali nisam 100% siguran, kad je hladan pali, a kad je vruc gasi se posle par sekundi

Share this post


Link to post
Share on other sites

postovanje drugari....hteo bi da postavim jedno pitanje...auto mi je sastavljen djelovi su legli i sve je sto se tice limarije vraceno u prvobitno stanje,,,sada se pojavio problem sa motorom..problem je da nece da upali..motor vergla ali nista se ne desava nece da sastavi odnosno da se pokrene.....da li mozda neko nesto ne zna.

veliki pozdrav

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto se verovatno otkacilo prilikom udarca ili rastavljanja. Verovatno je doslo do nekog prekida u instalaciji, ili je dalje ga bilo nesto vareno na autu a nije skinuta klema pa je crko k....

Share this post


Link to post
Share on other sites

upalio je....iskljucio je alarm i samo je sastavio....posle opet ga je ukljucio alarm i ponovo pali....međutim sada majstor kaze da trosi ulje i ima neki cudan zvuk...međutim dok je lezao nije ni kapi ulja pustio,,,,sta je sada to cemo da vidimo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

e drugari sredio sam kola....ne da idu nego prze i to opasno....treba bi da odradim jos pregled plinske instalacije...mada je u autu ugrađen plin od šestaka motor a ja imam petak...na sve treba gledati pre kupovine...zanimljivo da motor nije ostecen od udara i dobro se ponasa...poslacu vam koju sliku da pogledate...pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

e drugari pozdrav...pojavio mi se drugi problem...promenjeni su svi spaneri remenje i ostalo...međutim kada ga palim ujutro pocne da skripi i to traje dok se ne ugreje...e sada moze da bude alnaser ali pokazuje da akumulator normalno puni i akumulator je nov....mada moze da bude i kompresor klime,,,,e sada sta je....ajde ako je neko imao takav problem neka pomaga,,,,pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako ga vozi prvih 200-300 m na struju. Može da bude neki od vrhunskih španera ili si nešto pretegao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e drugari pozdrav...pojavio mi se drugi problem...promenjeni su svi spaneri remenje i ostalo...međutim kada ga palim ujutro pocne da skripi i to traje dok se ne ugreje...e sada moze da bude alnaser ali pokazuje da akumulator normalno puni i akumulator je nov....mada moze da bude i kompresor klime,,,,e sada sta je....ajde ako je neko imao takav problem neka pomaga,,,,pozdrav

nov kais pa cici malo dok ne legne ili ti krepo lezaj od pumpe za vodu-alternatora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene bilo slicno skripanje i to samo kad je jaci mraz ujutru. Ispostavilo se da je bio nizak nivo ulja za servo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMAM JEDNO PITANJE....DANAS MI STADE RADITI VENTILASTOR...STAB MOGLO DA BUDE...NA LANCI KAPPA

STO SE TICE SKRIPANJA JOS JE TU

PROMJENIO SAM SVE I VODENU PUMPU SVE SPANERE SVE AL BAS....DO SADA OD TOG SERVISA NAPRAVI SAM 2000 KM...AL VIDECU JOS STA BI MOGLO DA BUDE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...