Jump to content
FAS Goran
babo

Punto Classic 1.2 8v - kliktanje ventila

Recommended Posts

Otprilike ovako treba da izgleda i zasrafljen je kroz centralnu rupu za blok motora,negde iznad linije kartera.

sZICS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Hvala na trudu-bas si car! :thumbup:

Sutra cu da se podvucem pod kola,ako nadjem vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakav car treba ga za precednika kluba :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam u nisovoj pumpi u ljigu sipao nekih 15 litara bezolovnog a bilo je u rezervoaru 17 litara i odmah su poceli da zvece ventili.I ako saltas na 4000 obrtaja opet se cuju isto i uzbrdo kad ide kad se malo poveca opterecenje motora cuje se kako zvece.Mislim da to zvecanje ima veze sa nizim oktanskim brojem a da opet kliktanje nema veze sa kvalitetom goriva nego sa necim drugim.Je li sad na pumpama neki novi premium BMB benzin i koja ja razlika u odnosu na obican BMB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ mikisxy

Majstore,nikako nemam vremena preko dana da se uprasim i legnem ispod kola da pogledam taj knock senzor,pa mi reci jesi li ga ti vidjao na kragujevackim Punticima? Ako ga ima,zar nije njegova uloga da eliminise te detonacije(kliktanje)...Da li je moguca kontrola ispravnosti tog senzora u tvom servisu? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene se to desavalo dok nisam sipao seleniju ulje.par hiljada kilometara je bilo ok sve i onda je opet pocelo da se cuje.kad upalim klimu imam osecaj da ce sve popucati po motoru! a bio sam u bosni pre dve nedelje i sipao tamo gorivo i nista se nije culo!i sa klimom i beez klime i uzbrdo sa punim opterecenjem,kako god ga vozio motor je savrseno mirno i gotovo necujno radio! juce sam sipao na omv i opet ista prica,danas sam morao da ugasim klimu,bilo me strah da ce stvarno crci nesto koliko je zveketalo u motoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja Z10 Italijanka 2006, klikce od kad je auto kupljen, smanji se sa dolaskom zime, jer su cilindri manje termicki optereceni.

Bojim se da je jedina prava pomoc, ili remap ili plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Prica je da ovaj nas ECU nije moguce remapirati... :unsure:

Ako je tako-onda ostaje samo plin,jer zamena ECUa verovatno kosta skoro kao ugradnja plina.Zato davim sa pitanjima oko eventualno nekih drugih gresaka(knock senzor itd) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene se to desavalo dok nisam sipao seleniju ulje.par hiljada kilometara je bilo ok sve i onda je opet pocelo da se cuje.kad upalim klimu imam osecaj da ce sve popucati po motoru! a bio sam u bosni pre dve nedelje i sipao tamo gorivo i nista se nije culo!i sa klimom i beez klime i uzbrdo sa punim opterecenjem,kako god ga vozio motor je savrseno mirno i gotovo necujno radio! juce sam sipao na omv i opet ista prica,danas sam morao da ugasim klimu,bilo me strah da ce stvarno crci nesto koliko je zveketalo u motoru!

:question:

Meni su na redovnom servisu u junu sipali Shell ulje- kazu da je istih kakakteristika...

Odprilike,od tad mi se i cuju te detonacije se svakim gorivom (pre samo sa OMV),pa evo novog pitanja:

Da li nepreporuceno ulje (od strane proizvodjaca) moze da prouzrokuje detonacije iako je vrhunskog kvaliteta ?

Pri tom su ga nakrkali par mm preko max oznake na mernoj sajli... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje treba da bude preporučene gradacije.

Preveliki nivo ulja je jednako loš kao i premalo ulja. Ispusti višak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Helix plus 10-40 ,a u pitanju je bukvalno 2mm preko max crte.

Meni to ne izgleda kao nesto alarmantno.Zvao sam onomad Deltu zbog toga,a njihov majstor mi rece da to nije problem ako se spusti (potrosi) do zime na gornju crtu :mellow: Do sad,za ovih 2meseca -nije ni mrdnulo :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja Z10 Italijanka 2006, klikce od kad je auto kupljen, smanji se sa dolaskom zime, jer su cilindri manje termicki optereceni.

Bojim se da je jedina prava pomoc, ili remap ili plin.

Potpuno ista priča i kod mene, probao sam i sa octan booster-om ali bez bitnijeg poboljšanja. Naravno, kad sam sipao bezolovni u Grčkoj u kombinaciji auto-put + klima + uzbrdica ništa se nije čulo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednjih mesec dana stalno sipam EvroPremiumBMB na NISu i OMVu i kliktanje je nestalo.

Provereno pri svim spoljasnjim temperaturama i pod opterecenjem-jednostavno prestalo. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene u 2019 godini, ja kupio punta iz svice 8 ventila...to pri ubrzavanju drugom trecom, i uz brdo zvekece ko cekic u nakovanj kod kovaca, tako mi na yuga zveketalo kad bilo lose paljenje nastelovano, a kod punta ne znam sta je, uzasno me zivcira...sad na lepo vreme kad mi spusteni prozori bas zacujem kad pritisnem gas, uz brdo ce jos vise cini mi se, u leru sve ok! Jel ovo opasno po motor, hoce li ga unistiti? I kako ste vi resili ovo uopste? Hvala 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3.8.2010. at 10:47 AM, simonen said:

Citam postove pa mi je vise glupo da precutim to sto pominjete kliktanje VENTILA.....to sto se cuje usled loseg kvaliteta goriva je ustvari lupanje klipova po cilindru,a posledica je samozapaljenja goriva usled cega dolazi do premetanja klipova oko osovinice klipa (bolcnija)sto se rezultuje udaranjem klipa u kosuljicu cilindra,upravo zbog toga se na bloku motora i nalazi senzor detonacije koji bi trebalo da obavesti el.jedinicu da koriguje paljenje.Nadam se da nikog nisam uvredio.

Jel to stetno po motor i koliko, posto i meni kao i svima zveketaju pri ubrzavanju, pa me brine da mi ne unisti motor, a ne znam dal mogu sta preduzeti da sprecim ovo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...