Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
boki

FIA GT trka

Recommended Posts

Kao i uvek do sada, jedina zanimljiva trka je bila mali N

iL1nA.jpg iL6mS.jpg iLbm9.jpg

iKKVA.jpg iKNpJ.jpg zxiNS.jpg

zxli0.jpg zxnN9.jpg zxqhi.jpg

zxvgA.jpg zxAfS.jpg zxCL0.jpg

zxFf9.jpg

Fotka porsche-a je od subote, posto u nedelju nije vozio (nem' pojma zasto)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Najveću pažnju su privukla dva „audija“ „porše“ i „jaguar“. Njihovi vozači su ih dva puta po 15 minuta provozali stazom.

:unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Najveću pažnju su privukla dva „audija“ „porše“ i „jaguar“. Njihovi vozači su ih dva puta po 15 minuta provozali stazom.

:unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy:

To je ono 24h Beograda... 15 minuta po 15 minuta... ;)

Ali stvarno, bez zezanja, vec godinama (decenijama) pravilo je da na usce treba ici samo zbog malog N-a, uvek su zanimljivi za gledanje s' obzirom da se jedini zaista trkaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

24%20sata%20usce.jpg

Srpska posla: Spektakularna trka "24 sata Beograda", koja je trebalo da traje četiri sata, trajala je svega 15 minuta i svela se na promo vožnju od 17 krugova koju su vozila samo tri GT automobila, pa je mnogobrojna puiblika ostala uskraćena za obećanih 200 na sat duž Bulevara Nikole Tesle. Razlog fijaska su nesuglasice među organizatorima, koje su dovele do toga da je policija neposredno pred izlazak GT automobila sklonila zaštitnu ogradu na pojedinim delovima staze, koja samim tim više nije bila bezbedna za vožnju.

Trka ''24 sata Beograda'' propala je zbog pojedinih interesnih grupa koje imaju uticaj i u političkim strukturama, pa su od trenutka kada je Grad Beograd podržao tu manifestaciju, počeli da je sabotiraju, čime su nam napravili ogroman trošak. Krenulo je tako što su zvali vozače iz inostranstva i govorili im da u Beogradu nije bezbedno da se vozi jer smo bili bombardovani i ulice su razrušene, pa su se zbog toga pojavila samo tri automobila. A, to što su trke nacionalnog šampionata produžene za dva sata i što je skinuta zaštitna ograda dok su GT automobili bili na stazi rezultat je njihove sabotaže - kaže za ''24 sata'' Zoran Marković, organizator trke ''24 sata Beograda''.

Jaki GT automobili Audi R8, Audi TTS i Porsche 911 juče oko 11 sati vozili su 15 promotivnih krugova, dok je četvoročasovna trka trebalo da počne u 14 sati. U međuvremenu, stazu na Bulevaru zagrevali su automobili iz nacionalnog šampionata, ali da se nešto čudno dešava videlo se i po tome što su trke domaćeg šampionata trajale neobjašnjivo i začuđujuće dugo.

GT automobili na stazu su izašli sa dva sata kašnjenja i pred znatno manje publike, budući da su voditelji najavili da je manifestacija završena. Uprkos tome, strani vozači izrazili su želju da voze za publiku koja je ostala, ali je onda policija na pojedinim delovima staze sklonila elemente zaštitne ograde, pa je vožnja prekinuta jer staza više nije bila bezbedna.

Na pitanje zašto je ograda sklonjena, policajci su rekli da je trka završena i da oni imaju informaciju da GT automobili ne treba da voze. Zanimljivo je da su strani vozači bodrili domaće i gotovo sve vreme bili u publici, dok ni jedan od domaćih vozača nije iskoristio priliku da razmeni iskustva sa kolegama iz inostranstva.

Beograd pionir trka na gradskim ulicama

''Veoma mi je drago što sam u Beogradu. Vama tri GT automobila deluje malo, ali verujte to je prvi korak koji je uvek težak. Imali smo problema sa delom organizacije i neki automobili nisu stigli. Ali, budućnost auto-sporta je upravo na gradskim stazama, tako da je ovim Beograd postao pionir. Već sledeće godine biće bolje, a ubeđen sam da će kroz par godina vaš grad ugostiti i trku koja će trajati puna 24 sata. Za to, naravno, treba puno novca i puno sponzora. Bezbednosni standardi na ovoj stazi bolji su nego što sam očekivao'', rekao je Austrijanac Dominik Hartl, koji se inače bavi dizajniranjem i izgradnjom staza za trke.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 gt automobila!? ja vdim samo 2!!! il sam ja poludeo.

TT se nikako ne moze nazvati gt automobil, prvo sto je malo dpriji od lade samare a drugo sto je bedni sminkerski automobil koji voze ljudi iz sumnjivog okruzenja...SVE MI BOJE LEPO STOJE!!!

Ova dva Mucenika sa R8 i 911gt3 su teska patnja cim su dosli na trku a znali su da su jedini koji su bili prijavljeni... a ko je to bio iz inostranstva???

Ljudi, jos pre 6 meseci sam rekao da je ovo sprdnja i da ce biti tezak cirkus jer kad idioti organizuju ovako nesto, nista drugo do idiotluka ne mozes ocekivati. SKLONILI SU ZASTITNE OGRADE, BARONISALI LJUDE DA SMO IZBOMBARDOVANI... da li ste uopste i svesni kakve gluposti pricaju ovi retardi od novinara, ti kad dobijes dozvolu, sve je na tebi da organizujes i NIKO ne moze da ti unisti event...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu samo da kazem da smatram da Zoran Marković, organizator trke "24 sata Beograda" laze, odnosno pokusava na druge da prebaci odgovornost za laganje i obmanjivanje ljudi.

Jedini koji su zvali timove iz inostranstva da im kazu da staza nije dobra su ljudi koji stoje iza organizacije "24h series" i koji su odavno najavili da odustaju od promocije Beogradske trke zbog toga sto staza nije prosla FIA standard bezbednosti.

Mozda je i postojala neka urota, ali svakako se vise dana pre trke znalo da nece biti nista od iste, a organizator nije hteo to javno da saopsti, posto u tom slucaju nebi prodali ni onih par hiljada ulaznica.

A posebno je smesno ovo za 3 GT automobila :lol: Cudi me da i onu raspalu Octaviu nisu ubrojali u GT automobile ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

po ovome u bg ima na stotine gt automobila.bolje sto nisam otisao razocarao sam se kad sam video slike :wallbash: ajd porsche je pravi gt auto r8 je isto,samo sto je ovaj seriski model,a tts klasican sportski auto.jedino mi zao sto nisam gledao yugice,oni su mi uvek bili najzanimljiviji :thumbsup: .ovo juce je bas bilo porazavajuce i za beograd i za organizatora :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...