Jump to content
FAS Goran
alexbgd

Stilo 1.9 JTD - tvrdo kvačilo

Recommended Posts

Kvacilo ima mnogo manji i hod da kazem, brze se dodje do kraja nego pre mesec dana kao da je drugi auto kao da je krace kvacilo ne znam kako drugacije da se izrazim i dosta je tvrdje nego pre 2,3 nedelje, da li je to znak da ce da ode lamela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre je znak da će da ode korpa.

I ja imam slične simptome.

U gornjem hodu je kvačilo okej da bi se pri dnu jako stvrdnulo.

Majstor mi je otvarao i rekao da je set za zamenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da dole je bas tvrdo u kao da je duplo manje mesta do kraja da se stisne nego ranije... Sad koliko sad moze tako da se tera jel rizicno da cekam da ode korpa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada to ne mogu tačno da ti kažem. Ako nemaš problema sa menjanjem brzina, auto ne trese, ne lupa ništa, lamela ne proklizava onda verovatno možeš još da guraš.

Taman štedi kintu za zamenu.

Ja ću moj set menjati za mesec, dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvacilo ima mnogo manji i hod da kazem, brze se dodje do kraja nego pre mesec dana kao da je drugi auto kao da je krace kvacilo ne znam kako drugacije da se izrazim i dosta je tvrdje nego pre 2,3 nedelje, da li je to znak da ce da ode lamela?

Cilindar bajo moj,desice ti se samo da ostane na podu jedan dan.

 

Pre je znak da će da ode korpa.

I ja imam slične simptome.

U gornjem hodu je kvačilo okej da bi se pri dnu jako stvrdnulo.

Majstor mi je otvarao i rekao da je set za zamenu.

Joshi,kad ode korpa simpomi su da auto jako trese pri kretanju,pogotovo uzbrdo,kad ode lamela onda proklizava i smrdi,a narocito ako je auto opterecen i na nekom usponu.

 

Da da dole je bas tvrdo u kao da je duplo manje mesta do kraja da se stisne nego ranije... Sad koliko sad moze tako da se tera jel rizicno da cekam da ode korpa?

 

:up:

Sada to ne mogu tačno da ti kažem. Ako nemaš problema sa menjanjem brzina, auto ne trese, ne lupa ništa, lamela ne proklizava onda verovatno možeš još da guraš.

Taman štedi kintu za zamenu.

Ja ću moj set menjati za mesec, dva.

:thumbdown:

Probaj ti da se konsultujes sa jos nekim majstorom.

Sve mi se cini da covek hoce da uzme i ono sto ne treba...

 

Drugari SVE sto ste naveli navodi da vam je otisao cilindar kvacila u kabini.

Prilikom stiskanja bude mekano i kao da nema otpor a onda dole jako tvrdo.

Isto tako hvata na pri dnu tj tek kad se stisne papucica do kraja.

Zamenite cilindar,on vam je u euro 07 3000 dinara i nestaju simptomi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zamenio cilindar na papučici jer nije vraćao do kraja papučicu.

Ostalo kvačilo isto, samo što sada vraća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da bude da je i korpa,tj da su opruge oslabile pa prave veliki otpor.

Jel tvoj stilo ima samo jedan cilindar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran a ePER trenutno ne radi.
Ono što znam je da kod mene ne postoji onaj hidro druk koji skup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha ok,to je to onda.

Onda je korpa problem,99 %.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da menjam cilindar da nema veze sa korpom? Lamela ne proklizava a auto ne trese... A desi se nekad i nekad vec dva meseca u nazad da u prvu nece iz prve ali to mi se 3,4 puta desilo za 2 meseca... Znaci taj cilindar nije za salu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cilindar vremenom propada i to je kod stila mana,znaci da se bukvalno na svakom desi pre ili kasnije.

E sad,nadjes krstenog majstora koji ce to proveriti i reci sta je za menjenje.

Meni je isto tako krenuo,prvo prazan hod,onda sve tvrdje i na kraju PLJAS,ostade na patosu!

Uglavnom cilindar do papuce kvacila strada.

Po recima majtora koji imaju iskustva,posle menjanja tog cilindra,a pod pretpostavkom da onaj u menjacu nije nikada menjan,dolazi i do njegovog kvara.

Upravo takav slucaj se meni desio,jer kada se postavi nov cilindar (do papuce kvacila) onda on ima PUN kapacitet potiska ulja u drugi cilindar kvacila (kod 115 ks) koji je zajedno sa druk lagerom,i onda on procuri.

Tada mora i menjac da se skida.

Taj u menjacu kosta 11ooo dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ovo sad nema veze sa korpom posto lamela ne proklizava ni ne smrdi? Pa koliko si ga vozio dok taj drugi nije procurio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 km.

Cela.

Taj drugi cilindar je verovatno bio pred kraj,pa kad je stiglo tooooliiiko ulja  guranog novim cilindrom i on odapeo.

Moze da bude i korpa,ali bi trebalo da ga prvo pogleda neko ko se razume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravilo je da se cilindri menjaju u paru jer vrlo brzo rikne i drugi bas zbog ovog sto je Obelix napisao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo 3 km hahahah a jooj, vazi hvala puno i ja pre mislim da je cilindar, videcu ovih dana da pogleda majstor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

2011. zamenjen cilindar u kabini  i tandem savršeno radi.

Ono što se pokvari menjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako! :)

Znaci ti nisi imao probel sa onim drugim kod menjaca kad si taj novi stavio, icicu da proverin kod majstora mada mislim da je to to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikakav problem, savršeno radi već skoro 4 godine. I puno više od 3 km. Mislim preko 30 000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje kvacilo je dosta vislje u odnosu na kocnicu i papucicu gasa i ima taj prazan hod,tako je to sljakalo skoro 2 godine a sada u zadnje vreme se spusti tek malo ispod kocnice i bude tvrdo i tesko ulazi u brzine u rikverc nikako i kada ga dobro izudaram nogom ili nadrukam ono se podigne gore i ulazi normalno u brzine,da li je ovo sto sam napisao ukazuje na cilindar u kabini ili je nedaj boze nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje kvacilo je dosta vislje u odnosu na kocnicu i papucicu gasa i ima taj prazan hod,tako je to sljakalo skoro 2 godine a sada u zadnje vreme se spusti tek malo ispod kocnice i bude tvrdo i tesko ulazi u brzine u rikverc nikako i kada ga dobro izudaram nogom ili nadrukam ono se podigne gore i ulazi normalno u brzine,da li je ovo sto sam napisao ukazuje na cilindar u kabini ili je nedaj boze nesto drugo?

 

To ti je taj cilindar do papucice kvacila.

Propala ti je gumica u cilindru i sad ne gura svo ulje koje treba i zato imas problem.

Mozes da napravis jos veci tako sto ces na silu da ubacujes u brzine i ostetis zupcanike menjaca.

Najjeftiniji je u euro 07 i kosta celih 3000 dinara.

 

Jos jedan savet,NIKAKO POLOVAN NE UZIMATI!!!!!!

Edited by asterix

Share this post


Link to post
Share on other sites

e hvala puno nadam se da ce biti do tog cilindra.

samo ne znam dal ima negde tutorial kako se to menja? to meni deluje toliko nepristupacno i nemoguce za zamenuti??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nisi ginekolog po struci , preskoči.

Iskusnom majstoru , koji je pre toga zamenio gomilu cilindara isto predstavlja veliki posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Doblu menjao čini mi se tri puta do sada sam taj cilindar do pedale. Ne znam kako je na Stilu ali ovde ima mesta da se radi. Ima jabučica na vrhu koja se ubada u pedalu sa zadnje strane. Cilindar se menja iz motornog prostora. Drže ga dva šrafa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nisi ginekolog po struci , preskoči.

 

sto kaze narod nisam ginekolog ali mogu da pogledam :D

@marko ovde je dosta tesno jedva da i vidim taj cilindar a iz motornog prostora se tek nista ne vidi dok se ne raspremi pola motora

ako budem resio da menjam sa ovde jednim komsijom mehanicarom potrudicu se da ispratim koliko toliko fotografijama

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...