Jump to content
FAS Goran
dulegti

Paznja...Falsh Selenia!

Recommended Posts

Malopre sam otisao kod kolege da uradimo servis na njegovom autu i zamalo da napravimo problem...Naime,prilikom sipanja ulja,dok smo otvarali kantice sa uljem,naidjemo na moguci problem..Jedna je imala skroz drugaciji cep i nije imala nikakvu deklaraciju na sebi...Prekinuli smo sa daljim radom dok sutra u prodavnici ne vidimo u cemu je problem..Postavicu sad i slike da vidite o cemu se radi...Inace je sve ostalo isto na ambalazi....

w2_4i.jpg clHfJ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm <_< ,stvarno jeste drugaciji cep :veryangry:

mozda ljudi,prodaju svakom,jednu orginal i jednu recikliranu :blink:

javi sta je bilo,posle reklamacije i koje su objasnjenje da lisnalazljivi prodavci :evil: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam imao posla sa Fiatinom. A u AutoItaliji i AP Sportu su korektni po pitanju cene i porekla delova.

Tako da svi koji su iz NS-a, moja preporuka da pazare u tim prodavnicama. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Selenije WR koju sam sipao čep je bio kao na desnoj slici i preko zalepljena deklaracija (Slodes čini mi se).

Različit izgled čepa ne mora da znači da je ulje originalno ili ne... s vremena na vreme proizvođač menja dizajn ambalaže, čepa... tako da je moguće da su obe originalne ali različit uvoz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,zaboravio sam da napisem da je slika sa desne strane ta na kojoj je bila deklaracija,a ona sa leve strane je bila bez ikakve deklaracije...Kolega sa kojim sam to radio se bavi mehanikom i dosta kola odrzava...On je i primetio razliku...Ja ,koji to vidim jednom,mozda dvaput godisnje,ne bi ni primetio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto i ja trosim u zadnje vreme HPX znam da je cep kao na desnoj slici - uvek se isecem dok ga ne otovrim prvi put. Uvek ga kupujem u AP sportu ili Fiatinu u ivek ima deklaraciju preko cepa. Nikad je nisam video bez deklaracije. Cisto sumnjam da Fiatino valja fals ali ako valja, znaci da je pri kraju svog zivotnog veka....Mislim na prodavnicu i servis....U Novom Sadu lose vesti se jako brzo sire...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo se vidi da je cep na onoj bez deklaracije,prostiji i drugaciji.Kao da neko pokusava izmedju original robe da umesa falsh.Ne bi me cudilo da je to potez prodavca,a ne firme.Trebalo bi razgovarati direktno sa vlasnikom.Mislim da bi letele glave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri datume na konzervama mislim da je jedna izbunarena iz nekih starih zaliha, ne bi rekao da je fals

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ovih flasa ja ne mogu da procitam kad je koje napravljeno..Samo jedna velika ispravka i izvinjenje..Ulje je kupljeno u PERTINIJU,a ne u Fiatinu...Kolega je otisao na neki put pa moramo da cekamo da vidimo sta ce biti dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ovih flasa ja ne mogu da procitam kad je koje napravljeno..Samo jedna velika ispravka i izvinjenje..Ulje je kupljeno u PERTINIJU,a ne u Fiatinu...Kolega je otisao na neki put pa moramo da cekamo da vidimo sta ce biti dalje...

Hm, Pertini.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod ulja ... koje ulje preporucujete za dohc 2.0 fiat. Koristio sam hpx, posle sam presao na elf competition, ali nisam siguran koje bi mu najvise odgovaralo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali edit.Danas bio u Slodex i kupio 20k.2l+1l izaslo 1930 rsd.Nije usteda al je sigurno.U prici sa ljudima,spomenuo sam ovaj falsh iz NS.Covek kaze da nije falsh,nego je verovatno u pitanju jako staro pakovanje i da je verovatno uvoz preko ovih iz Obrenovca.A oni ove godine nisu uvezli ni litar ulja.Tako da u koliko kupujete ulje koje uvozi Obrenovacki uvoznik,obavezno proverite i datum na kantici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad ono sta sam rekao post br 10.ja jos ne sretoh fals seleniju a mnooogo sam je nasuo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziveli... ;).gif" />

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod ulja ... koje ulje preporucujete za dohc 2.0 fiat. Koristio sam hpx, posle sam presao na elf competition, ali nisam siguran koje bi mu najvise odgovaralo...

bilo koje 15w-40 samo da nije laznjak. ne toci mu sintetiku ni 10w40 ili 5w40, nije uljna pumpa predvidjena za retka ulja.

ako ne trosi ulje, ima da se kupi ENEOS, made in japan, oko 500din/litar po prodavnicama. znam ko uvozi i odakle uvozi, tako da definitivno nije laznjak.

imam trenutno oko 20 litara tog ulja pa ako ti treba, moze da bude drugarska cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Donosili su nam u servis komercijalisti neki to ulje medjutim nisam imao tada zelju da isprobavam na mom motoru kakvo je posto sam prvi put chuo tada za njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

prilicno poznata japanska firma, procunjaj po netu

Share this post


Link to post
Share on other sites

potpuno tacno, posebno kad ti je plata 200e.

sa druge strane, tek da vidis posto su lezajevi radilice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost falsh Selenia postoji na tržištu, i u to sam se lično uverio.

Pre neki dan sam kupovao delove za mali servis i na nagovor poznanika koji je inace automehanicar ("prodacu ti ja ulje"..."direktno od uvoznika"...) uzmem od njega 2x2 litra Selenije WR u limenoj konzervi. Verujem da ni on nije znao šta mi prodaje...

Od prošle zamene mi je bilo ostalo pola kantice WRa kupljenog u Kit komercu, i tu kanticu takodje pridodam ovom ulju (u karter mi staje 4.5 litra).

Sinoć me zove drugi majstor koji mi je menjao ulje i kaže: "ova Selenija mi je sumnjiva". Dođem, uporedim sa onom prošlom kanticom kad ono razlika nebo i zemlja. Razlika u mirisu (ova nova što sam uzeo baš zaudara), boji i gustini!!! I naravno spolja jedina razlika crveni a ne žuti čep! Zovem AP, zovem KIT, svi kažu Seleniu WR imamo samo sa žutim čepom (kao što je bila ova moja od prošlog puta)...

Levo falš, desno original

(kantica deluje originalna, samo što je čep crven, nema deklaracije i onog donjeg prstena)

img0244b.jpg

Originalna Selenia je bledo žuta, skoro providna. Ova druga je gusta, tamno žuta i ima vrlo neprijatan miris

PgnP9.jpg Pgqji.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam lično otišao u Slodes i tražio Seleniu WR. Platio sam a onda su zvali radnika iz magacina da donese 2 x 2L i 1 x 1L pomenute Selenie. Dobio sam to sve u originalnoj metalnoj ambalaži sa pečatima šarže (Made in Italy a ne Eu ili slično) i deklaracijom uvoznika i na kraju zapakovano u žutoj kesi sa logom uvoznika Slodes - Selenia Urania i fiskalni račun + kalendar i još povrh svega robu mi je uručila gospođa sa velikim (o )( o) < bile su 100% prirodne znači ništa plastika tako da sam ja zaključio o`ma da u Slodesu nema mesta škartu i lažnjacima. Već 4 meseca vozim (znam da je to malo) i zadovoljan sam.

Od tog viskoziteta 5W40 nudili su mi u Škodinoj prodavnici Mobil kao sipaj ovo sine, kakvi Italijani nema da brineš (inače na kantici mobila piše Made in EU - provereno znam da je iz Turske fabrike).

Castrol 5W40 sa sve deklaracijama ali bez broja šarže punjenja sam našao kod uvoznika STIHL alata i kosačica (kao uvezo gazda uz alate i kosačice malu količinu). Bio je skuplji za 1/3 u odnosu na Seleniu WR. Na etiketi Made in EU.

U Euroautu mi nude Delphi High performer 5W40 navodno gazda sipa u svoj Santa Fe. Isti slučaj Made in EU. Cena u rangu WR-a.

Čini mi se da pored ovakve ponude Modriča nije ništa lošija, možda je čak i bolja pošto su je dokapitalizovali (nikad braća) Rusi.

Motul dosta hvale (ako to nisu sami prodavci) ali to već nisam imao vremena da gledam.

Inače nedavno sam negde čitao jedan post o motornim uljima pri čemu se i kvalitet najboljih razlikuje od šarže do šarže, zavisi od baze koju dobiju od naftnih kompanija. Navodno, najbolje su baze nafte koja se crpi oko južne Amerike a ostalo je čist prosek. Aditivi su manje više slični do isti.

E sad možda poslednja rečenica objašnjava drugačiju boju dve iste Selenie WR. Ali definitivno je ne bih mešao one sa različitim bojama i mirisima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim, da se pakovanje ne falsifikuje vec se kupuje od servisa kojima ostane od zamjene. Ovo su mi potvrdili u jednom servisu, da dolaze ljudi i nude novac za prazne boce. Ili se saceka da ih servisi bace pa ih onda ovi skupljaju...

U te boce sipaju "novo" ulje i ponovo ih zatvore

Znaci, kada u servisu zamijenite ulje probijte boce necim :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...