Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
toma integrale

Dedra - zamena motora

Recommended Posts

Posto mi nude dedru 1.6 za male pare interesuje me da li mogu da stavim 1.6 :wallbash: umesto mog 2.0 turbo, a da mi ostane menjac i prenos :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih samo da probam dal moze i kako se ponasa :question:

A mozda bih je i preregistrovao na 1.6 zbog registracije pa posle da vratim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao na granadi 2.500 ccm i stavio od 2000 ccm, i od auta napravio "KANTU". Verovatno da moze, a ako zelis manju registraciju kupi manji auto!!! POZDRAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tvoju dedru moze da se uglavi 1.6 ali je problem sto se zvono menjaca ne gadja sa tvojim. Tako da automatski gubis integrale. Inace da stavljas 1.6 pa posle da vracas je toliki obim posla da se nikako ne isplati. Sve se razlikuje. Ali bas sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odustao sam od zamene motora jer mi je Dexxter sredio masinu vrhunski.

Svaka cast vise majstora ne menjam :thumbsup::thumbsup: :thumbsup:nasao sam pravog.

Edited by toma integrala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene bi bilo sktnavljenje da se bilo sta menja na tom autu.. :) Svaka cast sto si odustao od zamene motora samo sredi turbinu i pun gas kako taj auto zasluzuje :) pozz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ide on dobro i bez turbine. A sve sto treba za vracanje turba je odvojeno u jednoj kutiji. Pa ako ikad resis vraticemo ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dexxter,odakle si ti,posto vidiim da umes sa dedrama,ako mozes da mi sredis potrosnju plina posto mi inace ne radi uopste na benzin,ja imam dedru samo nisam siguran da li je 1.8 ili 2.0 posto mi je u saobracajnoj 1.8 i 116hp. ,a kazu da nema dedra sa 116 konja,trosi mi 17-18 litre plina....a ne ide nista posebno, golf 2 gti me kida vec iz prve brzine u drugu,isto na plin,pa bar kad trosi toliko i kad mu placam registraciju toliko,nek ide za sve pare.inace i mene je interesovalo da li moze 1.4 tipo ili 1.6 dedra motor kod mene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da sa svoje Lancie 1.9 tds motor prebacim u karoseriju Lancie 2.0 integrale, valjda. Sta je sve potrebno da se zameni, osim motora, i koje su zakonske regulative oko promene motora.

Hvala na datim odgovorima...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sve osim karoserije, stakala i mislim podizače istih, erbegova itd. Što se tiče zakona bar ja kako sam radio. Poreklo motora (Ljermontova), ugovor o kupoprodaji istog, zatim tehnički pregled gde mi je kontatovano- promena br. motora, motora istog proizvođača tako da nije potrebno raditi atest i zatim u Sup gde su mi menjali saobraćajnu (staru). Navodno nove imaju čip i u njemu se menja br. motora (mislim da ne znaju i nisu opremljeni za tu rabotu i opet istu menjaš), s obzirom da ti menjaš tip goriva (stoji upisan u saobraćajnoj) moraćeš i saobraćajnu da menjaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim razlog zasto bi to neko radio. U karoseriju koje Integrale? Delte ili Dedre? U koju god ugradjujes nema svrhe. U auto sa integralnim pogonom ako ugradis taj motor od 90 KS mozes imati samo probleme. Ima da se vuce putem kao polumrtav stogodisnjak, imaces problem sa potrosnjom goriva jer nece biti ispod 15l a motor nece izdrzati ni 10000KM. Usput, svi mi koji volimo INTEGRALE, bilo Delta ili Dedra, gledacemo te kao "krme na sekiru" :2guns:

Mnogo bolja varijanta je da ako vec imas INTEGRALE ponudis nekoga od nas na forumu da je kupimo kako bi imala zadovoljavajuci tretman. :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, ljudi, Dedra je u pitanju.

Ova integrale je vrh, i motor i karoserija su odlicni, a i moja dizelka je odlicna, ima strasan motor.

Nego, kad sam vec tu, sipao sam gorivo na nekoj ozloglasenoj pumpi. I sad, pri prvom paljenju, ili kad se motor skroz ohladi, imam probleme u vidu bacanja bombi. To traje nekih 15tak sekundi, i stvori se dim, normalno. Ali ako dam gas na par sekundi cim upalim, odmah radi sve bez problema. Mislio sam da su grejaci, pa sam promenio jedan, i nije to. Ostaju filteri, ili bos pumpa. Sta mislite?

A koliko se krecu Dedre integrale, za koliko bih mogao to da vam uvaljam? :) Nije registrovana.

I zasto ne bi motor izdrzao u karoseriji od integrale, zato sto je teza nego kod 1.9 dizel?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da su grejaci, pa sam promenio jedan

ccc a kako znas da nije drugi kad si zamenio samo jedan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj je bio rizican, cas je pokazalo da radi, cas da ne radi, pa sam ga zamenio.

Nadao sam se da je grejac, i nadam se da nije bos pumpa, nego filter.

Edited by Rau

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno kada jedan grejac "crkne" idu i ostali. Moj savet je da kada menjas grejace menjas sve.

Sto se tice INTEGRALKE, ako je prodajes zovi na 063-216-512 pa da se dogovaramo. Poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je vec tema o zamjeni motora u Dedri, da pitam i ovo...

Razmisljao sam koliko bi bilo komplikovano zamjeniti 1.9 TDS motor i ubaciti ovaj noviji 1.9 JTD ? Vjerovatno bi morao i mjenjac, kako bi to islo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kompletna elektronika sa Ecu i bravom za paljenje itd, itd....

Znaci.. da ne razmisljam puno o tome :) iz tih tackica na kraju recenice zakljucujem da je jako skup zahvat, a rezultat neizvjestan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem konacni ishod, dobar majstor i ti da se dobro pripremis i psihicki i finansijski i nema problema :laughing:, ali se jednostavno ne isplati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...