Jump to content
FAS Goran
Srdjan

Pomoć pri kupovini Lancia Lybra

Recommended Posts

hmmm,

ja sam nisam uočio razlike u nijansama   pre vaših sugestija :question: ,svaka čast.Idem dalje u potragu :geek: .



 

Ovaj je na različitim oglasima, da li to u startu treba biti sumnjivo? Inače meni ne izgleda loše na prvi pogled

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3350472/lancia_lybra_19jtd/

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3336422/lancia_lybra_19_jtd_ful_reg/

 

 

 

Pozz,

da se i ja malo ulkjucim...da vidim da lisam te lepo razumeo, tvrdis da je ovo jedna te ista libra ili se pored ovih oglasa na Polovnim automobilma pojavila i na nekom drugom sajtu.

Pa jedino zajednicko im je Kragujevac i boja, OK i model :hrhr:

Pa jedna je 2003-ce a druga je 2001. godiste, jedna ima domace table a druga je na ime kupca...ne kapiram :question:

Inace ova 2003, je malo cudna, nije u istom koloru a i slikao je samo jednu stranu, potrudio se kao da mu i nije za prodaju ili ..."budjava" navlaka na volanu(uzas), a levi deo haube i krilo kao da budja probija kroz boju ili je opticka varka

 

mislio sam na prva dva linka

Edited by negotinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova poslednja lybra sa cenom od 2400 je ocajno losa,isao sam da je gledam,ta strana koja nije slikana je zlo,sediste vozacevo iscepano itd..vozio sam je,ide bas bas dobro,ali je limarijski mnogo losa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Nov sam na forumu.

Planiram kupovinu porodičnog auta do max. 4.000 EUR (uključujući eventualna ulaganja i registraciju).

Prelazio bih 10.000  - 12.000 km godišnje, više na otvorenom, a manje po gradu.

Već neko vreme gledam Lybre i izdvojio sam 4 modela. Bio bih vam zahvalan ako biste mogli da iznesete vaše utiske.

 

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3394239/lancia_lybra_18_nov_akcija/

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3121067/lancia_lybra_18_16v/

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3372179/lancia_lybra_19_jtd/

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3283337/lancia_lybra_19_jtd/

 

Šta biste mi pre preporučili, benzinca 1.8 ili JTD 1.9, kada se uzme u obzir potrošnja goriva + održavanje?

 

Hvala unapred

Edited by mashko

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice 1.8 ili 1.9 jtd, vise glasova ce otici na ovo drugo, zato sto je pouzdaniji, ekonomicniji, i jos sto sta, a temu mozes da procesljas pisalo se o tome.

 

drugi oglas sto si postavio je sumnjiv iz vise razloga, ulozeno brdo para pa onda hitna prodaja ali moze zamena a da on doplati 1000 eura... a ulozeno 370 plin+250 mali i veliki servis+100 trapovi+250 registracija, znaci ukupno 1000, a to sigurno znaci da je taj nemac glup sto mu je prodao dobar auto tako jeftino. a potrosnja od 11 litara po gradu nije moguca sigurno, drug ima libru sa tim motorom i ide potrosnja 12-13 ali benzina...

 

treci sa oglasa stvarno lepo izgleda ali ima ocajnu rucicu menjaca. :)

 

ovaj zadnji bas lepo izgleda (na slikama) jedino sto nema onaj jaci paket opreme sto obuhvata komande, alkantaru...

srecno u potrazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav 'Lybrasi' :unworthy:

trenutno sam zaljubljen u Lybru ali ne karavan nego sedan verziju pa me interesuje vase misljenje o 1.6 16V.
Dosta je opisuju kao slab motor za auto tezak 1500kg.

E sad netrazim ja neke posebne performance pa me zanima iskustvo nekog ko poseduje takav motor.

 

Konkretno interesuje me ovaj oglas:

cxca16124.jpg

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3401722/lancia_lybra_16_16v/

Edited by neshaoct
obavezan je printscreen uz linkove ka oglasima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, auto nije težak 1.500 nego nego 1.250 kg.

Kao drugo, to jeste najslabiji motor koji se nudi uz taj auto.  U principu, kod SVIH proizvođača uvek imaš paletu motora od najslabijih do najjačih. Proizvođač nije lud da stavi toliko slab motor da ne može da "povuče" auto, ali s druge strane, jasno je da je najskromniji.

 

Impresije korisnika mogu da budu raziličite, i nabijene emocijama. Što je za jednog "vuče ko lud" i "brzo dostigne 160 km/h" to je za drugog "spor ko mazga i trom kao konje". Zato, evo proizvođačkih podataka snaga motora, a ti vidi i uporedi sa drugim automobilima, pre svega u odnosu snaga / težina.

 

Benzinci:

1.6  76 kW

1.8 96 kW

2.0 110 kW

 

Dizel:

1.9 85 kW

2.4 110 kW

 

Dakle, tek 9 kW manje od najpopularnijeg dizelaša 1.9 JTD, kojeg i moja malenkost uveliko vozi..

 

Ali treba imati u vidu i to da se uz najslabiji motor redovno nudi najmanje opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za informacije.

tacno tako , to i nije neka velika razlika.

Mada ova sa oglasa je prodata. Cekam neku drugu 1.8 ili 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova sa oglasa izgleda odlicno (bar sa slika). pod uslovom da je ukupno stanje vozila zadovoljavajuce, stavi na papir, auto 1850 + veliki, mali servis 250 + reg.200 + obavezno iskoce neki dodatni troskovi 50-100 eura... ako ne stavljas plin racunaj na potrosnju 12 i vise po gradu, ako stavljas plin racunaj litar vise pa + sva zahebancija sa plinom, ugradnjom, atestima itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram ja tu zajebanciju ali nisam nesto ljubitelj dizela, volim kada auto tiho radi.
Znam da je po mnogim stvarima JTD bolji ali zadovoljstvo je za mene vise od toga.

Samo erazumem zasto je tako mala ponuda za Lybre kad je auto odlican.
Ja sam prvo bio u varijanti da uzmem nekog forda , pa posle alfu i sad kada sam video kakva je Lybra , pre svega unutrasnjost ... ne znam koji auto sa onom klasicnom plastikom moze da pariria....



Inance ova sa oglasa je otisla za 1800, bar tako kaze prodavac kad sam pozvao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi JTD, čipuj, i udri po gasu.Ili 2.0 20v ako je dobra. 1.8 su za izbegavanje. Ne kapiram šta ti smeta nazovi buka dizela. Taj JTD je proveren motor koji je zaista pouzdan, relativno ekonomičan, i lepo ide, naročito kada se čačne. Vozim brava JTD-a skoro 3 godine, i ne smeta mi brundanje, i sve se kanim da isečem sve lonce i stavim cev fi60 od izduvne grane do kraja, kao par članova ovde. Eto ti sportskog zvuka, bolje nego bilo koji stok 1.6 ili 1.8 benzinac u bravu ili Lybri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hah ljudi , vidite ovo

 

cxca16125.jpg

 

i to je taj prodat za 1800e i to kaze prodavac prodat je u Cacku...

a sad se pojavio novi oglas:

cxca16126.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas3431222/lancia_lybra_16_16v_b_biznis/ :whistle:

 

Inace oba oglasa su trenutno aktivna, samo sto je ovoj nov sa detaljnim 'objasnjenjem' vozila baba 1950godiste i nikad nije pusila u autu ... :wallbash:

Edited by neshaoct
obavezan je printscreen uz linkove ka oglasima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preprodavac. I to halapljiv.

Deluje ok, izuzev branika pozadi, malo se odvojio levi kraj.

 

A prodavac sere za medalju, ovo je klot sa najslabojim opremom koja je išla u Lybru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ima neko desavanje na zadnjem braniku al moze da prodje, nedeluje strasno.

Samo meni je ovo zabavno, prevezes auto 50km , zavalis 700e i ispricas pricu kako je auto vrh... :guitar:



mozda i ja postanem nekl preprodavac...

Edited by Roll

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali se covek potrudio, oprao, uslikao, i sto je najgore, zaradice 400-500 eura sigurno :)

imam prijatelja - preprodavca, verujte, kupuje zapustene automobile i placa ih po 200 - 300 eura, registruje, uredi po nesto sitno i prodaje uglavnom uz neke kompenzacije, sve u svemu po autu je dobar 500 minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekada su preprodavci bili majstori svoga zanata, a sada su samo obicni trgovci, kao i u svakoj trgovini. Vecina njih se i ne razume nesto specijalno u automobile, kupuju auta preko telefona, na pakete po par komada, ukalkulisu neku svoju zaradu i to je cela prica. A ovo sto kaze Sasco, to ti je naisplativija prica danas, krs kakav god da je, i dobra doplata i imas otprilike 500e zagarantovano!

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

odosmo u offtopic ali evo samo kratko, taj isti prijatelj, seta gradom i ostavlja vizit karte na takvim zapustenim automobilima, zadnje sto ja znam, pronasao neki reno 21, iza neke zgrade, neregistrovan sa 2 ispustene gume, nije opran ni paljen 2 godine, ostavio vizitku.... lik ga zvao posle par dana, on kao nezainteresovano se pojavio ali sa spremljenim kesom u dzepu. pogledao auto,  probali da ga upale, nece... ponudio coveku 18 000 din, ali da bude njegov prevoz i sve ostalo, covek, tamo-ovamo... pristao! (auto naravno u tom trenutku nije licio ni nasta, bacano djubre sa zgrada, pikavci, stroka, da ga ne pogledas...)

napumpao gume (nisu ni bile izbusene), odslepao, dopunio aku, zaflekovao limariju na 2 mesta, oprao, ispolirao, registrovao na svoje ime (mozda zvuci ludo ali kupac obozava kada si vlasnik automobila), nove ratkapne = auto da ne prepoznas! menjao glavu za glavu za krysler vojager '96. 2,5 benz, pa vi procenite koliko on moze minimalno da zaradi na toj kompenzaciji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim menja za Wv grupu vozila, znaci da je krs totalni, Mislim ko bi zamenio dobru libru za g4????

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i ja razmišljam. Koliko li se samo razočarao u nju kad menja za gnoja.

Ali, lepa je Emblema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se sećam ovaj sa Emblemom je i član na našem forumu, znam da sam balavio kada sam gledao slike ove lybre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ona boja kože, u kombinaciji sa pojedinim crnim delovima enterijera i plavom farbom - ali TOTALNI promašaj !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...