Jump to content
FAS Goran
podvarak

Punto Carputer

Recommended Posts

Punto je sa ovom opremom otisao dve klase automobila iznad :unworthy:

Svaka cast :clap: na trudu,radu i strpljenju oko ugradnje ovog chudesa :w00t: u kola

A sad,posle toliko rada i ulozenog novca :rtfm: ,sledi ono najsladje :ice: -kalemljenje dodatnih uredjaja :evil: i koriscenje istog :pc:

uzivaj :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari! Jbg ovo je tako dobra fora da od kad ga ubacih svuda idem zaobilaznim i duzim putem, sta vise da vam kazem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno si uradio, svaka cast stvarno

Znam da sam na slovenackom forumu gledao istu stvar ali na Stilu. Ako nadjem link poslat cu ti mozda ima nekih korisnih stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au stvarno odlicno uradjeno, razmisli mislim da bi na ovome mogao lepo da zaradis... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ da da, video sam njegovu pricu jos ranije, jbg tako to ide kad ne znas sta ces s keshom :) (ima takvih slucajeva na mp3car kolkoces). Kapa dole za audio setup, ne znam samo sto je stavio HU uopste al dobro, svecki je sredio zvuk!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slovenac je kralj,gde god je stigao obesio je sveje projekte,a za carputer je imao vise izdanja :D Medjutim to je nista naspram opakih projekata sa mp3car...ono je tamo :nuke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast brate Marko, al 500 eur i još planova...slušaj ti staramajku i ženi se što pre :lol:

Na kraju kad budeš sve sabrao mogao si da kupiš novu Hondu sa svim tim već ugrađenim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Svaka čast brate Marko, al 500 eur i još planova...slušaj ti staramajku i ženi se što pre :lol:

Na kraju kad budeš sve sabrao mogao si da kupiš novu Hondu sa svim tim već ugrađenim :D

Pa nije sve u tome kupiti sredjen auto koji fabricki ima sve, fazon je da i nesto sam uradis. :) Inace ne slusaj ih, nemoj da te navrate da se ozenis. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa nije sve u tome kupiti sredjen auto koji fabricki ima sve, fazon je da i nesto sam uradis. :) Inace ne slusaj ih, nemoj da te navrate da se ozenis. :D

Upravo tako :) A sto se tice zenidbe, nek se on zeni ako mu se zuri, ja sam jos mlad, tek skoro sam poceo da brojim na 3 :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast i na znanju i na trudu :respect:

Skapirah sve samo mi nije jasno sta je usb obd2, tj cemu sluzi?

Da li bi tehnicki bilo izvodljivo da se izvuce instalacija za jos jedan monitor za decu na zadnjem sedistu? bez touchscreen/a naravno

Edited by pavaobg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skapirah sve samo mi nije jasno sta je usb obd2, tj cemu sluzi?

Objašnjenje na prvom linku u googlu:

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pavaobg: naravno da je izvodljivo, ploca ima klasican tv-out na koji moze da se poveze obican monitor sa composite/svideo/scart konektorom i da radi nezavisno od glavnog ekrana. Npr pustis klincima neki dvd/film pozadi a ti na glavnom ekranu i dalje gledas u navigaciju.

USB OBD2 adapter sluzi za konekciju sa racunarom u kolima i uglavnom se koristi za prikaz parametara i cajgera u realnom vremenu a moguce je i brisanje gresaka.

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta ti znas :respect:

Fala na iscrpnim odgovorima

Ako ikad smislim da se upustim u ovako nesto znam koga cu da pitam :unworthy::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Naravno druze, kao sto rekoh i ranije, tu sam da pomognem oko ovih stvari.

Jedan dobar klip na kom se vidi obd2 skener u akciji. Programcic se zove DashCommand i radi u okviru Centrafuse-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice jos jedan slikovni update kad stignu ostatak porucenih dzidzabidza s neta. U medjuvremenu je stigao bluetooth/mic i gps, cekam obd2 i fm tuner. Razmisljam jos cime da uradim ovu masku da sto vise lici na ostatak table. Trazim nekog plasticara a u najgorem slucaju odradicu carbon look folijom ili krupnijim spric gitom da bude hrapava.

Inace, blutut handsfree kombinacija radi savrseno! Ubacio sam mali MSI BTOES usb adapter, izvukao mikrofoncic u levi stub (iznad celije za alarm) i cuje se sasvim lepo. Jedini problem koji imam sad je 1-2sec kasnjenja zbog koriscenja stare verzije BLUESOLEIL drajvera. Nova verzija (za koju jos nema crack) eliminise lag al kosta 15eur :). Cekam krek da se pojavi i za Centrafuse 3 mada se ozbiljno razmisljam da ga ispazarim za 50eur i dobijem i BLUESOLEIL licencu ... videcemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par telefonskih slicica

Mikrofon

w17lon2uecj70idq2nrk_thumb.jpg

usb gps

rdvmvkcjhf0f88hc7v4j_thumb.jpg

igo8 sa custom car ikonicom :)

6nutf6qlmqujwgojtdm5_thumb.jpg

novi Aura BW Orange skin (da se slozi s orange tablom)

5ntslj2g2eol3az1l6h3_thumb.jpg

twes27spceg6ns12jof_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da odradis taj deo oko ekrana sa onom zastitiom za kola, nekom finijom. Dobices reljefnu povrsinu. A boju odradi u nekoj farbari koja ce biti priblizna Tvojoj tabli. U Lekleru letos je bilo 1000 dindzi za jedan sprej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako na slikama meni maska deluje sasvim OK.

A baš sam se pitao kako si došao do centrafusea, nakon što si postavio ovaj projekat ja sam skinuo baš tu novu verziju i nekoliko dana je isprobavao na kompu i mogu reći: vrlo lepo odrađeno parče softvera, nisam ni ja pronašao krek unf... Možda ima na torentima...

Znači, što se tiče izgleda to je to, sada sistem polako dobija na funkcionalnosti, kada sve ubaciš obavezno napravi nekoliko snimaka i baci ih na youtube da ima šta da gledamo :-)

Podvarak :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...