Jump to content
FAS Goran
podvarak

Punto Carputer

Recommended Posts

Pa s carputerom sam zavrsio, mislim odradio sam sve sto sam hteo i zacrtao u pocetku. Prebacio sam plocu u gepek, odradio dupli pod i to je to.

- CF ne mozes instalirati na win ce, jedino na klasican windows.

- komp moze u gepek bez problema, treba provuci monitorski kabl (vga+usb), tastere (power-reset) i eventualno usb produzni za ubacivanje flesa. Treba samo paziti na spoj konektora vga kabla i dobro ga izolovati alu folijom da ne bi upijao razne interferencije koje bi se prouzrokovale treperenjem ekrana i sl. Kod mene sve sljaka savrseno, slika je perfektna i mnogo ostrija od kad sam odaljio monitor od ploce. Takodje, usb touch kontroler bez problema radi na +3m usb kabla tako da moze slobodno da se produzi.

- ne bih prodavao, imas ga po pc shopovima opusteno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da osvezim i ovde temu. Ploca je preseljena u gepek, zajedno s ampom bleji u duplom podu. Nekako je ovde napred mnogo zguzvano sve bilo i smetala mi je ova hrpa kablova iza monitora. Jos jedan razlog selidbe ploce je i potreba za boljom zvucnom kartom a napred jednostavno nije bilo dovoljno visine za PCI varijantu.

Ukratko, pocelo je ovako:

5191751682_e35241df10.jpg

Carputer mess by pdvrk, on Flickr

5192410333_5bb54722c1.jpg

SPECIAL cable worx o_O by pdvrk, on Flickr

A zavrsilo se ovako

5193007964_0c810a7e04.jpg

20101120_005.jpg by pdvrk, on Flickr

5193009092_ebd0cfe2a9.jpg

20101120_007.jpg by pdvrk, on Flickr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, @podvarak Odlican posao! ... mada to znash :D radio bih to sa nekim laptopom obichnim, koji mogu da nabavim za 4-5ooo din. Koliko oni vishe struje vuku?

I koliko te je koshtao touch screen i da li ima kod nas to negde da se nabavi?

neko je pomenuo da moze da se stavi folija na obichan ekran da dobijesh touchscreen?! neshto ne verujem u to... sta je sa onim gasom?

dodaj me na skype: nix_ns - inbox ti je pun xD

za sad toliko :)

Hvala puno!

Srdačan pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ides na laptop, glupo je ici na vecu varijantu od 7". Ove male atom varijante od 7" su ti idealne za carputer, i to po mogucstvu EEE jer radi na 12V pa ne bi imao mnogo cimanja oko napajanja (samo dobar 12V stabilizator ili car charger sa ibeja). A vuku struju isto kao i desktop atom varijante, znaci sa svim usb dzidzabidzama jedva 100W potrosnje.

Touchscreen foliju za njih imas na ibeju, kosta nekih 30ak USD i radi super. Ima mali usb kontroler koji komp detektuje kao tablet device i to je to. Nema nikakvih gasova i slicno...

Ovaj moj ekran je izasao negde oko 150e sa carinom i porezom. Nema ih kod nas pa sam morao da ga narucim od preko.

pozz :cheers:

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce ubacih nesto sto sam cekao duze vreme. U pitanju je DSP, konkretno old skul Pioneer DEQ-7600, po svim testovima jedan od boljih uredjaja tog tipa. Naleteh na njega slucajno u oglasima i to novog u kutiji! :D Ljudima jednostavno nije zanimljiv jer nije plejer, nema tuner niti amp u sebi, samo aux-in i 3 para cinceva za out (front-rear-sub). Savrsena kontrola zvuka, podesavanje milion stvari, idealna sprava za sve carputer ownere :D

Jedan mali in-action klip

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je nesto slicno ko ovaj moj, okej je u svakom slucaju ... jbt al su pale cene, valjda ce sad masovnije da se ubacuju u kola ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao mi je Punto, sutra registracija i odmah se bacam na carputer :) tj na razvlačenje kablova prvo...

Maticnu mogu i kod nas da porucim jer nemaju na lageru..

Zanima me gde su tvoji usb gadget-i? U gepeku?

Planiram da pre razvlacenja kablova izbanjavam u BG, da se vidimo :) ...Mozda vec ovaj vikend, ako mozes 1h da odvojis i ako ja uspem da zavrsim registraciju.

Nabavio:

1x dugme za paljenje carputer-a

1x VGA (5m)

1x USB (5m) za kasetu

1x 30mm2 za napajanje pojacala i uzemljenje (6.5m)

1x 2.5mm2 kabl za zvucnike, od pojacala (12m)

1x 6mm2 kabl za woofer (2m)

1x osigurač 60A

1x kućište za osigurač

4x Y signalni razdelnici, 1 in -> 2 out (za deljenje signala za 6-o kanalno pojacalo)

1x pojacalo

1x par elipsi

------------------

Spisak šta još treba da uzmem:

-1x par zvucnika za vrata 3900rsd

-1x Woofer 3000

-1x USB (5m) za ekran

-1x kabl za napajanje carputer-a

-1x matičnu+procesor (čekam da mi jave da li mogu da poruče) 8900rsd

-1x Touchscreen 90e

-2x 1Gb RAM (od 1000rsd-2000rsd po komadu) / polovno

-1x hdd od 2000-4000 rsd / polovno

-1x napajanje

Ako sam nešto prevideo, dopunite me :)

Sve ukupno ce kostati oko 45k po mojoj nekoj proceni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što ja na prvu loptu vidim je da ti fali dugme za reset (što i nije tako obavezno, ali eto...), jedan MASTER prekidač za sve to čisto da imaš kontrolu za ''ne daj Bože''...

GPS antena

FM transmiter

Što se tiče ekrana, svaka čast kako si ga našao (ili su cene TOLIKO pale :unsure: ), ali ujkO iz Londona ti neće mnogo pomoći jer je Item Location - Hong Kong :) Takođe, ako ga budeš poručivao budi spreman i da te naši carinici ''časte'' jednom uplatnicom na 20-30€ ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Pa shiping je dzabe, a njemu mogu dzabe da dostave.. jer srbije nema u ponudi.. a on ce poslati po nekome, ko kada bude ishao sa time nece morati da carini to, ako ima samo 1... ko i za lap top kad donosis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nix2013

Ima Srbije u ponudi i isto je shipping 0 ;) A ko ti garantuje da Engleski poštari isto neće razrezati carinu? ;)

@podvarak

Zato što sam glup ko qrac. Hteo sam da napišem USB FM, ali sam se ''preformulisao'' :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^xexe :D

e pri izboru usb fm sticka, vodite racuna o podrzanim cipovima od strane centrafuse-a (ako planirate da koristite njega za frontend). Na njihovom sajtu ima spisak podrzanih uredjaja...

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je bolje da uzmeš VGA/VGA kabl pa da njime spojiš ekran, a da ti taj kabl ostane za zadnju kameru ili tako nešto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovo je kabl koji dobijas uz monitor, muski vga konektor na kraju. Na ploci imas zenski, znaci treba ti m/z kabl da bi produzio ovaj. Kabl koji si ti kupio za lap-tv konekciju je m/m. Zbog toga ti kazem da obratis paznju ako vec nisi kupio (a jesi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ To sam kupio za drugu namenu, davno jos, ali sam mislio da ce taj odgovarati, pa sam zato racunao da ga imam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...