Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dulefontana

Fiat Tempra 1.8 / Tipo 1.8 - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Da li bilo ko moze da mi pomogne, potrosicu sve pare na majstore koji nemaju pojma sta rade, pri tom me setaju konstantno. Problem je sledeci:

Skoro sam radio promenu zupcastog kaisa, vodene pumpe, spanera, semeringa na radilici i na bregastim. Kad sam ga uzeo od majstora motor je radio kao sat. Posle pola sata voznje odjednom se ugasio. Probao sam da ga upalim i on se upali ali se odmah i ugasi. Posle nekoliko pokusaja upalio je i radio normalno 2 dana i onda je opet nastao isti problem. Auto ima plin, na benzinu radi normalno na leru ali kada probam da dam gas krene da se gusi, a na plinu je imao knedlu ali je isao normalno. Sad uopste nece da se upali. Dizne sam nosio na ciscenje ali uopste nije pomoglo. Majstor je rekao da mu je samo „malo“ stelovao paljenje. Kad sam ponovo hteo da mu vratim auto da sredi to odbio me je. Sta moze da bude kvar, MOLIM VAS POMOZITE MI, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

proverio pritisak pumpe za gorivo. filter da nije u maleru.lici otprilike da nema dovoljan pritisak goriva

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd moguce, ali sad nece ni na plinu da upali, pri tom, plin nije povezan na gorivo, svi filteri stavljeni novi, da li postoji mogucnost da je masa losa, ali nema mi logike da je motor pre tog servisa normalno palio, provericu i pumpu za ne daj boze, eventualno ako mi ne uspe, da li neko moze da mi preporuci dobrog majstora, koji ce se posvetiti problemu, a ne da me primi preko one stvari i da mi uzme pare a da mi to ne sredi

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi kad nece da pali ima li varnicu.bar da odredimo sta da se gleda struja ili gorivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Imam problem sa paljenjem kod Tempre 1.8 16 ventila. Auto ima dobru kompresiju i lepo radi, međutim prvi start na benzin ide sledećim redom:

prvi put kad zaverglam uglavnom ne prihvata rad ni malo, potom drugi put kad zaverglam radi lepo 3 sekunde i momentalno se ugasi, potom treći put radi desetak sekundi i oped se ugasi i konačno četvrti put se prihvati rada bez problema.

Ako počnem vožnju dok ne postigne skoro punu radnu temperaturu onda cimaka i teško prima gas (kao da ima knedlu i onda odjednom pusti).

Kad se zagreje radi na benzin dobro. Ranije sam primetio da dok je hladan postoji neki lagani otpor na papučici gasa koji nestane kako se motor zagreva, a sada tog otpora nema. Motor kad prebacim na gas radi odlično. Struja je u redu, svećice, kapa i ruka su novi. T

akođe sam zamenio i davač ler gasa (neka mala sondica svetlo plave boje uronjena u antifriz kod termostata) ali mi to nije pomoglo.

Takođe sva vakum crevca su dobra. Ima li leka?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane, kad konačno iz četvrtog pokušaja prihvati rad, radi odlično i kad postigne radnu temperaturu vuče kao nov. Pretpostavljam da nisu dizne. Pored toga i kad verglam motor samo prvi put ne reaguje, a prilikom svakog narednog paljenja odmah počinje rad ali se i gasi. Imam osećaj kao da neki ventil ne dozvoljava da gorivo prođe. Kad dam kontakt lepo čujem kako pumpa nabija pritisak i u nekom trenutku karakterističan prekid CAK. Znači kad se zagreje potpuno normalno radi ali je problem sve dok se ne zagreje a posebno za prvi start.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmeri pritisak goriva za pocetak. Sve mi ukazuje da nema dovoljnu kolicinu goriva za rad na nizoj temperaturi. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat tipo 1.8 16v 90 god. poceo sam da ga sredjujem uradjena mu je generalka, ali imam problem kad je hladan upali iz prvog i cim probam ponovo da ga palim samo vergla, upali posle 15 sek verglanja i drzim ga pod punim gasom. Nije mi jasno sta to moze da bude, oseca se i benzin na aspuhu cak i izbacuje malo benzina mokar je, a ociscene su dizne, nove svecice, novi kablovi ako neko nesto vise zna neka pise...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...