Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kola su u delovima, kod majstora....skinuto staro kvačilo i proveren zamajac. Hm, glupi zamajac....ipak se desilo ono čega sam se bojao. Sinoć je utvrđeno da mora novi. :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Danas sam kupio u AP sportu....cenu sam naveo u postu iznad. Još jednom da se zahvalim momcima iz AP sporta u Vojvode Stepe za pomoć!!!!!! :thumbsup:

Kako će se auto ponašati, javljam vam nakon prve vožnje!!! pozzz :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beogradski saobraćaj je nešto najgore zbog kola...zato mi je i otišlo kvačilo (koje je bilo pri kraju)...ali razočarao sam se u saobraćaj u Novom Sadu zbog samih aktera, zbog nekulture i bezobraznosti na koju sam nailazio u tom gradu. :thumbdown:

Recimo da je za BG to "normalno", ali za NS...

Maki, potpuno si u pravu za Novi Sad, ni manjeg grada ni većeg kolapsa u saobraćaju! Semafori su totalno nesinhronizovani, na svaki moraš da staneš, nema omaške. Pet većih raskrsnica ima u gradu i na svakoj su neviđene gužve. Bahatost i nekultura na svakom koraku... O parkiranju u centru da ne pričamo - "Parking servis", bagra neopevana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I danas su kola popravljena....šta reći, a ne ureći...samo ću reći da vozim nov auto. :whistle:

Kao što sam rekao, menjao sam taj famozni plivajući zamajac. Bio je to popriličan finansijski šok za mene, ali mogu reći da je sada užitak u vožnji drugačiji od onog koji je bio do sad...tako da mi nije žao uloženih para. :thumbsup:

Svakome ko ima sličan problem, predlažem da reši čim finansije budu dozvoljavale. Koliko sam platio i gde sam našao zamajac, napisao sam. Set kvačila i zamajac su Valeo.

Planirao sam neki manji stajling, poput nekih felni i kožnih sedišta, ali sam odustao od toga. Dobar mi je i ovakav. Ipak mi je mnogo bitnije da mi je sve ispravno i funkcionalno. :thumbup:

Za sad je to sve od radova... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo me opet.... :welcome:

Na forumu sam pisao o letvi volana...međutim, ipak su majstori utvrdili da je letva ok i da može da pregura oko 100000 km. Detaljno je pregledan ceo prednji trap i nema nikakvih neispravnosti. :thumbsup:

Sredio sam prednje kočnice - diskovi i pločice, zajedno sa kočionom uljem. Potpuno druge kočnice....sad hvataju na vrhu, do sada su hvatale na pola...jbg.... :whistle:

Autom sam prezadovoljan, potrošnja je oko 6 litara ED (Mol), ne troši ulje, udoban, tih.... :thumbsup:

Evo slike, u zalasku sunca...

GM5pA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže mi majstor da nije letva...ustvari, bilo je problema oko auspuha. Malo je napukao sa prednje strane (baš na izduvu, kod motora...zavarili smo) pa je postojala opasnost da se otkine i da sa sobom povuče razvali sve vezano za auspuh....promenili smo zadnji nosač (gde se kači zadnji lonac) jer su lonac i deo cevi lupkali o karoseriju. Jako se čulo.... :wallbash:

Moguće da je to bio uzrok lupanja. Ali nije to otklonjeno skroz, pa je majstor posumnjao na balans štanglu. Za sada je ok, videću...inače, reparacija letve volana je trebala da košta oko 180 e...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Neshone
Prva, koja me muči mesecima je neko lupkanje na prednjem trapu, sa desne strane. Opisaću ukratko - kad pređem preko neravnine, kao da se čuju neka dva zvuka (tup-tup). :question: Problem je što sam proveravao par puta i sve je na svom mestu....mada, ja sumnjam na silen-blokove.

isto tako su se i meni culi silen blokovi, samo je leva strana bila u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon, ali NAPOKON rešeno glupo i ekstra dosadno lupkanje!!!!!!!!!! :unworthy: :unworthy: :unworthy:

U pitanju su bile gumice na balans štangli. Sve rešeno, zamenjeno i na mestu.

Mogu reći da je u poslednje vreme počelo toliko da se čuje i škripi, da sam pomišljao da vozim kočije a ne kola..... :rofl:

Ostale su još felnice da se srede i to bi bilo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas odrađena još jedna manja intervencija....napuklo mi crevo od protokomera do turbine. Primetio sam da mi je turbina bučnija pa mi je to prvo palo na pamet, jer sam čitao da su još neki sa foruma imali isti problem.

Verovali ili ne, od Mitrovice, preko Šapca pa do Beograda nema nigde da se nađe to crevo....ni otpadi ni prodavnice.... :wallbash:

Kako nije bilo puklo skroz, zalepljeno je. Sve sam sredio kod gumara (ili crevara), lik sređuje apsolutno sve što je od gume....naravno uz pomoć ZoranaSM.

Zahvaljujem se Zoranu na pomoći!!!!! :thumbsup:

Inače, sijala mi je lampica od air-baga, onaj crveni debeli čika! :question:

Prikačili smo na komp i pronašli grešku na suvozačevom sedištu (bočni air.bag). Sve što je bilo potrebno uraditi, jeste otkačiti i ponovo prikačiti airbag na suvozačevom sedištu (priključak žute boje, nalazi se ispod sedišta).

Toliko od mene! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon kupljene nove "oči", a uz njih i ksenoni!!!! :thumbsup:

gZi9i.jpg

Kolima sam prezadovoljan, i ne planiram da ih menjam.....jesam se interesovao za Lanču, ali ipak mi je Marea neka sigurica. Dosta sam novca uložio da bih je prodao tek tako. Malo ima tu i emocija, da se ne lažemo.... :heart:

Sad tražim "cajgere" sa belom pozadinom i fabričku muziku sa šaržerom, pa ako neko ima neke ponude, nek javi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su ustvari "naočari" za lepoticu... Potpuno Vas razumem što se tiče promene kola (mada sma i ja bio blizu razmišljanjima o promeni, pa čak i kad bih sabrao sve što sam do sad u auto uložio i dobro ga prodao i makar ni dinar ne dodao za novo vozilo). Ovaj sam dugo upoznavao, dugo doterivao i na kraju ga zavoleo. Stekne čovek poverenje vremenom u kola, pomalo se i identifikuje, postane mu kao kućni inventar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana se navršilo prvih godinu dana druženja sa Mareom i pređenih 20000 km! :thumbsup:

Auto je registrovan, a uz put su rešene sitnice, poput creva interkulera. Gledao sam na ARCS forumu da su na JTD stavljali crevo od Pasata B4 bez problema. Tako sam i ja uradio. Motor radi odlično, odnosno povlači ko "blesav"!!!! :unworthy:

Bilo je tu solidnih ulaganja za ovih godinu dana.....termostat, set kvačila i plivajući zamajac, prednje kočnice (diskovi, pločice i ulje), dva creva, od turbine do protokomera i za interkuler, akumulator....sve ukupno oko 600 evra, ne računajući redovne promene ulja.

Od redovnih radova rađeni su jedan veliki i dva mala servisa.

Da li sam zadovoljan Mareom????????????? :question:

P R E Z A D O V O LJ A N ! ! ! ! ! ! ! ! ! :thumbsup::respect::animier:

Najviše sam zadovoljan cenom eksploatacije, ali i udobnošću auta na otvorenom putu. Brz, stabilan, ekonomičan, tih (drugar me je pitao da li je to benzinac?), izgledom.

Jedina zamerka je tvrđe oslanjanje, pa oseti svaku "patološku" neravninu nastalu na putu (ovde mislim na loš asfalt, rupe, pukotine.....) kao i malo tvrđa plastika u unutrašnjosti, pa mi se čini ponekad da slušam CD Erosa Ramacotija koji kao da preskače tokom reprodukcije. :rofl:

Ko god me je pitao kakav je FIAT, svima sam rekao sve najbolje. Mislim da je idealan auto za naše uslove. Pozdrav

Edited by Maki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smorila me tišina u kolima, pa rešio da "odrešim" kesu malo da razbijem tu tišinu.... :thumbsup:

JL9cS.jpg

Kakav je radio, pisao je već Dovla. Ima isti. Za te pare, ekstra stvar. :unworthy:

Stavio biš još pjedan par zvučnika, ali ne znam gde. Idealna za to bi bila zadnja polica, ali mislim da tamo ne mogu da stanu elipse.

Ako neko ima neki predlog, nek piše. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staju i elipse 6X9. Ja sam ih ugradio u staroj marei-limuzini. Malo se ukose... Ne mogu sliku da nadjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' ti gubi memoriju kada ugasiš auto ili izvadiš pločicu? Inače, čestitam da te dobro služi :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne gubi memoriju, čak se upali kad uključim svetla ili poziciju. Ne uključi se skroz, nego svetla, dugmići....samo sija.

Inače, ekstra sam zadovoljan!!!! :thumbsup:

Zaista, vredi svaki dinar. Funkcionalan pre svega. Jedini minus je "završna obrada", maska bi i mogla biti malo kvalitetnija, ali ne smeta mi.

Šta reći, osim da toplo preporučujem!!!! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se za završnu obradu, naročito kod naših automobila je problem jer je radio ionako nepristupačan pa ponekad neko dugmence ne prihvati naredbu iz prve... a ovo za memoriju, moraćemo da ti rasklopimo instalaciju da vidim kaqko je kod tebe povezano, pošto meni gumi memoriju ako skinem pločicu, a i ne mogu da uključim radio kada je auto ugašen :wallbash:

Napokon kupljene nove "oči", a uz njih i ksenoni!!!! :thumbsup:

gZi9i.jpg

Kolima sam prezadovoljan, i ne planiram da ih menjam.....jesam se interesovao za Lanču, ali ipak mi je Marea neka sigurica. Dosta sam novca uložio da bih je prodao tek tako. Malo ima tu i emocija, da se ne lažemo.... :heart:

Sad tražim "cajgere" sa belom pozadinom i fabričku muziku sa šaržerom, pa ako neko ima neke ponude, nek javi!

Tek sad kontam da smo radili isto tj. menjali farove i stavljali xenone :D Samo što su moji lepši jer sam stavio bele pozicije ove žute odudaraju :D Našao sam za nekih 150-200rsd par belih i ukapirao da to nije neka specijalno tražena roba da je ne bi bilo po auto-kozmetikama tako da pogledaj malo sigurno ćeš naći ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa nek je sa srecom :thumbup:

da predje bar jos toliko :whistle: ,pa puta dva :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pitaj ništa, opet sr...e..... :crybaby:

HNtor.jpg HNvTA.jpg

Šta predlažete od ovlašćenih servisa, pošto smo popunili evropski obrazac?

Šteta je sledeća : oba krila, komplet branik, prednji desni pneumatik, desni far i sijalica za ksenon, i vuče u desnu stranu. Motor i ostalo radi, ništa od tečnosti ne curi.

Računam da je negde oko 500 evra.... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bulevar, znači dve trake u jednom smeru. Devojka se prestrojavala iz desne u levu traku, a ja sam se kretao desnom trakom. Ona je išla oko 25-30 km/h a ja oko 50-60 km/h - prolazio pored kolone vozila koja se kretala 30 na sat.

Ona se prestrojila, dala je žmigavac, al je sve brzo odradila, a ja sam možda prebrzo uleteo u njen mrtav ugao. Nije me primetila, zato što je sunce zaslepilo. Šteta i ne bi bila velika, da nije bilo betonskih saksija pored puta. One su izazvale najviše štete. Meni je desno krilo i far "uništeno" zbog toga, dok je leva strana, gde je došlo do kontakta sa njom, ogrebano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo ja kazem... nisu zene za volan! ima kuci da se usisa, opere, ispegla, spremi rane i tako to, mani se volana... :wallbash::wallbash: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...