Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ljudi, kola su napokon sređena!!! Limarija je ekstra sređena, uopšte se ne primeti da je bilo udarca. Usput je zamenjena remenica na radilici, tako da je sada utegnut maksimalno. :thumbsup:

Ovako....kako je sve sređeno, prezadovoljan sam!!!!

Kako mi je otišlo tih 200e, žao mi je...postoji više pametnijh stvari na koje bih potrošio taj novac....

Od sada pa nadalje otvorim 4 očiju i vodim računa na rastojanje. Bila je ovo za mene dobra lekcija. Sve ze završilo super, ali bilo bi još bolje da se ovo uopšte nije ni desilo. Zato, samo polako i opušteno!!! :cheers:

Imam jednu sličicu pa ću postaviti kasnije da se vidi remek delo mojih majstora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boga hvala (mada škole nikad dosta...). Šalim se. Ja sam posle 40 godina intenzivnog vozačkog staža prošle godine tako drmnuo vozeći u rikverc - banderu, kao da sam juče seo u auto. Dešava se to i sa tim se računa. Recimo, tolerantna mera je jednom u dve godine jedno lakše čukanje do 100e. Sad si ti tvoju kvotu ispunio za 4 godine. Šalu na stranu, šalji te slike da gledamo malo tu limuzinu, da je hvalimo i da je grdimo, zbog uroka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

marea je dobra limuzina i najbitnije je da si ti zadovoljan uradjenim.znas kako se kaze svaka skola kosta,bitno da nije bilo nesto crnje,sad laganica :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slikice, čisto da se vidi kako je sređeno. Prezadovoljan sam kao je urađeno!!! :respect:

91296625.th.jpg

Čim se povratim od finansijskog šoka, prelazimo na unapređivanje izgleda...jedva čekam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da malo osvežim temu....palo je i jedno pranje i malo detaljnije sređivanje. Ugrađen je i alarm, čisto radi prevencije i mirnijih živaca.

Malo i novih slika....pozdrav!!!! :welcome:

54797552.th.jpg

40929122.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo, malo korišćeno, još pod garancijom - povoljno 10.000!! Šalim se, ovako bi glatko mogao da ide tekst, samo neko da ti istjunira kilometražu... Naravno, sad ćeš blagovremeno da koristiš i pripremu blagog kočenja ... do postupka potpunog zaustavljanja vozila. Identičan motor. Čak mu i filter za gorivo stoji na istom mestu kao kod mene. I abs, kočnice, servo tank sve isto. Još imaš i mašnu na akumulatoru - meni to fali.

Nego, kada će mo da vidimo slike sa bacanja kapa u vazduh gospodine pporučmiče!!!??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo osveženje teme....danas sam kupio dve prednje gume, Tigar Hitris. Uzeo sam dimenziju koja mi je trebala, 195/55/15.

Samo ću reći da je sada auto mnogo udobniji, stabilniji i upravljiviji!!!

Proverio sam i trap, komentar majstora je da je sve u "fabričkom" stanju!!! :thumbsup:

Ima još ulaganja oko termostata i akumulatora...možda je puno, ali opet želim da mi je auto u odličnom stanju. Ipak mi je to najbitnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam proverio i dolio malo antifriza - Paraflu, plave boje (G 11, nisam siguran). Sve je za sad u dobrom stanju. Ulje ne troši nimalo, potrošnja goriva je na zadovoljavajućem nivou (od 5 do 8 litara - jbn Bg).

Kad sam sa majstorom proveravao trap, na suspenziji zadnjeg levog točka smo našli neki gumeni apsorber (nisam siguran). Na desnom ga nije bilo. Poslednje vreme sam povremeno, prelaskom preko neravnina, uvek čuo neki tup udarac. Skinuli smo tu gumu koja je unutar opruge, jer nije bila na svom mestu zakačena za gore, nego je stalno skakala unutar nje a moguće da je zapinjala ponekad pa se otud i javljalo to lupanje. Evo i slike :

Swe59.jpg .

Kako se zove ovo, hteo bih nabaviti u skorije vreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj deo ti je sa amortizera i trebao bi da ga vratis naravno da kupis novi nije skup

vec smo o tome pisali zasta sluzi i da bi sacuvao zadnji trap moj ti je savet da to sto pre vratis jer ipak vozis po Bgd a nase ulice su kao sto znas :rant:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index....c=37979&hl=

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to menjao na mojoj marei,obe stare su mi lezale u zadnjim oprugama,imas u Ap sportu,cena je oko 10 E za oba tocka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Protekle nedelje sam kupio sijalice za farove. U pitanju su Osram Nightbreaker H1 i za sad u potpunosti opravdavaju svoje ime! :D

1UJtvS.jpg

Predstoje mi manja ulaganja oko lamele i akumulatora (ako ovaj preživi zimu, još bolje! ).

Evo još neke (starije) slike, čisto da se pohvalim kolima kojima sam jako zadovoljan....pozdrav!!!!

1mtki9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep auto, koliko samo svežije izgleda od Vektre (na kojoj me jedino impresionira retrovizor)... Poštuj Maki ovu banderu koja ti je sa zadnje leve strane, opasno se približila braniku, imao sam neprijatno iskustvo sa parkiranjem u rikverc prošle godine, puče branik, pade luster sa bandere... cirkus bez potrebe, ode 75e.!

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

i po meni mnogo prijatnija za voznju od pomenute

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li se uočava na slici da je bandera kriva, ali bio sam svedok kada su komšije svojim kolima dovele u to stanje.

Nažalost, od pre nekog dana, neko me je "počastio" ogrebotinom na zadnjim levim vratima. Sad sam osetio onaj gnev, kad ti neko ogrebe auto...uf...užas, al šta sad....

Probao sam je ukloniti ručnim poliranjem, ali bezuspešno. Videću na proleće nešto da uradim povodom toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pao prvi sneg, a i nov akumulator sa njim. :thumbsup:

Kupio sam u Tempu, Banner batterien (po "švapski" ili "austrijski"). Videćemo kako će se pokazati u daljoj eksploataciji. Prvi utisak je odličan, motor se pokreće bez problema i teškoća, ali pravu snagu ću videti kad krenem sutra ujutru na posao.

Plaćen je 6000 din, 66 Ah i 540 A (stari maleni Bošić ima 45Ah i 280 A), plus 3 (tri) godine garancije!!!!

Inače, ovaj sneg nije ni malo naivan. Danas se vozikam i ABS samo "štekće". :thumbup:

Jedva sam čekao da padne sneg i da vidim koliko je Marea stabilna po klizavom i mogu reći da sam zadovoljan stabilnošću na klizavom.

Za sad su ostali da se srede kvačilo i termostat. Koliko budu finansije dozvoljavale, toliko ćemo ulagati.

Za sad toliko.

Puno pozdrava!!!!! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas smo napokon rešili i taj "famozni" termostat.... :thumbsup:

Termostat je kupljen u AP Sportu, po povoljnijoj ceni nego koji sam mogao kupiti u Mitrovici. U pitanju je marka Behr, a isti je bio i fabrički koji smo skinuli. Videlo se da je stari "zakucao"... :unworthy:

Šta reći, nego proleće je stiglo već u januaru. Zadovoljan sam, nadam se da u skorijem periodu (osim kvačila) neće biti nekih opravki. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon, stiglo je i novo kvačilo...iliti set. :unworthy:

FiSCr.jpg

Ovih dana ćemo ga ugraditi. Nadam se da je zamajac u redu, nov Valeo košta 23000 RSD. Ne znam da li sam se pohvalio, nabavio sam držač za mobilni, tako da mi je sad audio ugođaj u kolima u fulu! :thumbsup:

EBRi9.jpg

Sve ovo kupujem u prodavnicama koje su partneri kluba...neću da imenujem koje su, znate i sami. :thumbsup:

Inače, Mareom sam i dalje prezadovoljan. Stalno sam na putu (SM-BG-NS-SM), i mogu reći da put uopšte ne osetim....užvam!!!!

Ima još nekih stvarčica za popravku. Prva, koja me muči mesecima je neko lupkanje na prednjem trapu, sa desne strane. Opisaću ukratko - kad pređem preko neravnine, kao da se čuju neka dva zvuka (tup-tup). :question: Problem je što sam proveravao par puta i sve je na svom mestu....mada, ja sumnjam na silen-blokove.

Sledeće što bih promenio, jeste tabla - tražim tablu sa belom podlogom. Ako neko ima neku ponudu, nek javi na PP.

Za sada je to sve...evo jedne "zimske" slike...pozdrav!!!!! :welcome:

6G0FJ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si nasao zamajac po 23000 din?..I meni se smesi skoro zamena pa da ga uzmem..Dosao sam do kraja izgleda posto kad krecem auto pocne sav da se trese i prilikom ubrzavanja se isto desava...Dosao mu je chip izgleda glave.. :crybaby::crybaby: ...A video sam te,cini mi se,par puta u NS...Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam kupovao kvačilo, pitao sam i za zamajac. Toliko košta u AP-sportu, u Temerinskoj.

Često sam privatno u Novom Sadu. Taj grad je, što se tiče saobraćaja, katastrofa....kao šlag na tortu, juče sam "dobio" doplatnu kartu, a ostao sam 10 minuta duže... :wallbash:

Jbg, shit hapens... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informaciji..Inace,ima jos jedna radnja,iza coska,u Partizanskoj ulici,VDV automarket,isto ima dosta jeftinih delova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci za saobracaj u Beogradu,ako je u Novom sadu katastrofa? :question:

Moj stilo trosi 1,5l manje goriva nego oni iz BG-a,zbog one guzve tamo :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beogradski saobraćaj je nešto najgore zbog kola...zato mi je i otišlo kvačilo (koje je bilo pri kraju)...ali razočarao sam se u saobraćaj u Novom Sadu zbog samih aktera, zbog nekulture i bezobraznosti na koju sam nailazio u tom gradu. :thumbdown:

Recimo da je za BG to "normalno", ali za NS...

Sve u svemu, ni Mitrovica nije spašena....ono "čukanje" mi se desilo u Mitrovici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...