Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

Fiat novi vlasnik marke Viper

Recommended Posts

i539895_dodgeviperacr1.jpg

U sklopu ulaska Fiata u posrnuli američki Chrysler potonji je u potpunosti predao upravljanje sportskom markom Viper Fiatu.

Fiat je sada, kao novi vlasnik svih prava na Viperovo ime i tehnologiju, u poziciji da odluči želi li da razvija marku, iskoristi neka tehička rešenja ili da proda Viper trećoj strani. Kao još jedna opcija postoji i mogućnost gašenja Vipera.

Od 1992. godine do danas Viper je pod Chryslerovom kapom proizveo 25.000 modela, a najnoviji je Viper SRT10 ACR.

kompletna vest - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

na taj auto sam se lozio kad sam bio veliki ;) , od prilike u doba NFS Underground i ranije... medjutim u poslednje vreme me nesto ne privlace ti poluupotrebljivi americki sirove snage...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih taj auto tako posedovao, koliko god da je besmislen. Nadam se da će Fiat da mu turi neki kamionski dizel umesto benzinca, jer ne verujem da bi iko od renomiranih plinskih nam servisa pristao da ugradi plin. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam jednog koji bi :)

Slazem se da su poluupotrebljivi, slazem se da su americki, ali ja stvarno volim americke "misicavce" :)

Kad malo bolje razmislim, to je uz harleja jedino americko sto volim

PS: mmmmmmm, Fiat Viper 3.8 M-jet W8 Twin turbo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dovoljno je da ture onaj 3.0 što turaju u Iveco. :D Mogli bi da učukaju 1000Nm u njega, a ne bi trošio četvrtinu goriva koliko sad troši.

Prema tome, ništa ne trebaju da izmišljaju, motor - imaju, i to barem duplo lakši, čime bi verovatno vozne karakteristike bile još bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS: mmmmmmm, Fiat Viper 3.8 M-jet W8 Twin turbo :lol:

Samo da prevedem ovo: 2X 1.9 M-jet ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mislis 2X1.9 M-jet u V rasporedu?A ja bi voleo i da mu Italijani malo i upristoje izgled,i unesu samo malo klasike,naravno da auto neizgubi na sportskoj ostrini,ipak nosi ime zmije otrovnice :crazy: ,ali sad izgleda bas ko da je izasao iz nekog SF filma :alien: ,ali to je stvar ukusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Američki proizvođač automobila Krajsler je saopštio da će ponovo staviti u pogon malu fabriku koja pravi sportske modele Vajper.

Fabrika u Detroitu je prva koja će proizvoditi automobile od 4. maja kada je Krajsler zatvorio sve pogone pošto je zatražio sudsku zaštitu od poverilaca.

kompletna vest - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon sklapanja sporazuma Fiata i Chryslera, odlučena je i sudbina jednog pravog američkog muscle car modela - Vipera.

Naime, nakon neuspešnog pokušaja da se za njega pronađe novi vlasnik, Chrysler Group je odlučio da se proizvodnja Dodge Vipera SRT10 ipak nastavi, iako je prvobitno bilo planirano da se ona obustavi u decembru ove godine. Za sada nije poznato koliko dugo će se Viper još proizvoditi, ali za sada Viper će još živeti i to je ono najvažnije.

kompletna vest - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam procitao u "Novostima" da ce se pojedini Dodge-ovi modeli u evropi prodavati pod imenom "Alfa Romeo", sto mi je bilo uzasno zanimljivo... :smiling::yes ... Takodje, citajuci nesto po netu... kazu da ce "Pandu" u Americi prodavati kao najmanji "Jeep" do sada, s tim sto ce promeniti ime modela jer za njihov ukus zvuci previse "evropski" (ma sta to znacilo :) ) Nadaju se i da ce Alfin povratak postici veliki uspeh... Ameri su u stvari planirali da i Fiat 500 prekrste u neko novo ime, ali kad su ukapirali da bi time oskrnavili celu istoriju tog legendarnog autica, ipak su kao odlucili da zadrze originalni naziv... iz postovanja... :) i ono sto mi je bilo vrlo interesantno... Kazu da od "Brava" ocekuju veliki uspeh, s tim sto ce on za americke uslove ipak najverovatnije morati da dobije i gepek (?!?), jer Ameri slabo kapiraju hatchback-ove... :wallbash::lol::blink: Takav "Bravo" cak ne smem ni da zamislim, onda bolje nek' im uvale "Lineu", pa ce njihove domacice bez problema imati u sta da trpaju kese kad odu u shopping mall po namirnice. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pre neki dan sam procitao u "Novostima" da ce se pojedini Dodge-ovi modeli u evropi prodavati pod imenom "Alfa Romeo", sto mi je bilo uzasno zanimljivo... :smiling::yes ...

Ma, kakve Novosti...o tome smo ovde pisali još pre 20 dana... :thumbup::whistle:

Post #6

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index....showtopic=37677

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auu da, hehe tek sad vidim... :whistle::) svaka cast na informisanosti, ovde novosti dodju pre nego na CNN. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...