Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fotografija

Recommended Posts

Neka je sa srećom sa Nikonom :)

A što ne sme bez objektiva da stoji? Ja uglavnom skinem objektiv da bih zapakovao aparat u torbicu.

 

On 6.4.2016. at 0:13 AM, m1hajlo said:

 

@igor0511 Kad dodje vreme i ako bude potrebe samo ce ti se reci koji ti lens dalje treba, svima je u pocetku kit lens bio full :D

 

Pa nema potrebe, ali našao sam neki 35-105mm koji je baš hvaljen za male pare i planiram da uzmem. Pa da vidimo da li je bilo potrebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sme da stoji otvoreno kucisre zato sto ulazi prasina i dospeva na senzor koji je tako izlozen, sto dalje utice na fotografiju. To je ujedno i najveca mana foto aparata sa izmenjivim objektivima. Objektiv se skida sa tela samo da bi se stavio drugi i to se obavlja sto brze.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izasao sam danas malo do grada da isprobam aparat :D

 

Krenulo je selfijem haha

 

DSC_0030.JPG

 

Milim da je kvalitet i vise nego odlican, zadovoljan sam i ostrinom.

 

Evo nekoliko slika od danas , sve slike sa 18-55mm

 

DSC_0063.JPGDSC_0069.JPGDSC_0077.JPGDSC_0042.JPG

 

DSC_0186.JPGDSC_0187.JPGDSC_0121.JPGDSC_0221.JPGDSC_0219.JPG

 

Vec vidim da mi je potreban  50mm i neki zoom objektiv :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja vidim razbacao si se po FBu sa fotkama, deluju mi oštro, tačno sam pretpostavio da si uzeo neku mašinu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravilo trecina je korisno ako tek ucis i ne umes da kadriras i treba ga znati, ali nije sveto pismo i moze se odstupati od pravila kada steknes iskustvo i kada znas kada, gde i zasto si odstupio od pravila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raketa :thumbup: ja za sve objektive na google kucam npr "canon 50mm 1.4 sample" i idem na photos i tu ima dosta primera sa tog objektiva.. Imam drugara koji stalno ima neku dobru opremu za fotoaparate džabdžabe, skoro mi je nudio Canon 60mm, macro prsten blic i Canon 450d sa 18-55 za 400€ sve skupa, a uglavnom ima tako nešto na gomili i daje na veliko, ono ja bih i uzeo da preprodam, nego ne zarobljavaju mi se pare.. Prošle godine je imao dva Canon 1100d, prodao ih po 150€ oba, a ja kad god me pita nemam para... :rolleyes: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Test 35mm panorama - ja, zadovoljan B)

Panorama b&w

 

@Dante Bg 50mm je vrh za portrete u nikon izvodbi, ne sumnjam ni da je u canon varijatni ista losiji. Cak ovaj sto sam ja imao prilike da koristim bio je 1.8.

1.4 jedino moze da bude samo bolji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 50mm f1.4 je odlican portretni objektiv i prilicno je omiljen. Ima fenomenalan odnos cene i kvaliteta. Ne ocekuj vrhunski ostrinu na f1.4, ali na f2-2.8 izuva.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam pazario ovo

 

 

20160429_185008.jpg

Ono sto mi trenutno pravi problem je sto RAW nece da mi otvori u LR 4.0 pa bih ako neko zna neki provereni link do narodne verzije da mi baci pm 

p.s. Na sajtovima ih ima milion treba mi neki provereni release

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo da te služi aparat ;)

 

Ni ja takodje nisam uspeo da skinem dobru verziju LR. Trenutno imam trial LR skinut sa adobe sajta.  Alo ne nadjem neku dibru verziju kad istekne ovaj trial mozda i platim original. 

 

Pomagajte :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ps i lr ne citaju po defaultu Raw format, bar ne te verzije koje imate. Potrazite plugin koji se instalira u ps ili lr koji ce to da omoguci, tako sam ja nekad ranije to resio.

 

Verovatno kad siftujete pretragu na pluginove iskocice nesto. Dzabe da vam dajem linkove koje nisam probao a davno sam instalirao sve to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricam za sebe

Znam da ne otvara po def ali moram naci noviju verziju PS-a da bih mogao da instaliram novi Camera RAW jer novi CR ne pije vodu u starom PS-u ili noviji LR pa sta prvo naleti. Ono sto mi treba je samo koji release "narodne verzije" da jurim po netu a da provereno radi

Edited by Tomas
typo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem u RAW-u kao formatu nego je LR i ACR mator, i zbog toga zajeb. Komsijin RAW sa D7000 otvara bez problema moj sa 5200 nikako.... jos uvek ne nadjoh funkcionalnu narodnu verziju :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja problem sa RAW formatom.Ne mogu da ih posaljem mail-om.Atacuje lepo i posiljaocu stigne prazan mail :(
Ima li nekog resenja?

I jos jedno pitanje,desava mi se da mi pojedine slike sa mem kartice same nestaju da li aparat ima neki bag ili imam virus u kompu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...