Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

 

 

Ne znam da li je to,ali pretpostavljam da je u pitanju onaj box ili kako ga vec zovu. Ne vredi nicemu,tj,nije dobar...najbolje jendanodes kod nekog ko zna sta radi i da uradis cip ako hoces.

a jesi probao pa znas da ne valja ili si negde procitao pa pises...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam,po razno raznim forumima a mislim da je bilo i ovde kod nas. Nisam probao niti nameravam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to iz ličnog iskustva? Šta je loše urađeno,kako se ponaša auto,koje su posledice? Gde je rađen remap?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i mene bas interesuje zasto ne i box i pro tuning da liima neko da je probao i koristio,ili svi koji komentarisu daju komentare na osnovu sta su drugi pisali i td i tako to ide u krug?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosaraj malo po netu,siguran sam da ima ljudi koji su probali pa su izneli svoje utiske. Ja sam samo rekao ono sto sam cuo i procitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i mene bas interesuje zasto ne i box i pro tuning da liima neko da je probao i koristio,ili svi koji komentarisu daju komentare na osnovu sta su drugi pisali i td i tako to ide u krug?

Kod  "Pro tuning"-a su moja bivša dva auta (Punto i AR 156) bila odrađena,a i ovaj sadašnji Punto takođe. Imam bar 7-8 prijatelja koji su takođe kod njih odradili,a znam i da na forumu ima bar 5 kolega,i svi su zadovoljni i nemaju zamerke.

E sad, svi smo radili na Novom Bgdu (kod Joce),a znam da obučava ljude po Srbiji da rade za njega. Ne znam koliko su ti ljudi stručni,koliko iskustva imaju,da nije kod njih copy-paste mapa.

Joca prepravlja fabričku mapu,onako kako ti želiš, i možda je bolje da nazoveš i pitaš da li dolazi kod tebe,jer znam da kad se skupi nekoliko ljudi,on sedne u auto,dođe i odradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo kad se vratim u Srbiju zvacu da se informisem pa cu da javim sta je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne branim pro nitj ga hvalim. Ja sam video stila koji ostavlja liniju po putu ali ne zbog cipa...tako da to nije merilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nikako ne može bith merilo kvaliteta izrade mape. Možda je čovek baš to i tražio (kidanje 1 na 1),možda je još ko zna ša doradjivao,možda mu samo EGR nije blindiran,a na kraju,móžda ga je vlasnik uništio tim kidanjem.

Moja iskustva sa njima su jako dobra,i zato ih preporučujem,iako nemam ništa od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nikako ne može bith merilo kvaliteta izrade mape.

 

Previše dima u svim mogućim režimima jeste merilo i kvaliteta mape. Ako dimi šta god da mu uradiš, ustvari onda imaš gooomilu nafte koja nije sagorela i eto je na auspuhu kao dimčina.

Što naliva toliko nafte ako ne može da je sagori...- zato što mapa kaže da toliko treba da naliva. A, što je napravljena takva mapa da naliva toliko kada ne može da sagori...- zato što onaj koji ju je pravio ne zna da je napravi boljom.

 

Naravno, slažem se sa ovim drugim što si napisao...da je možda upropastio motor, ili je možda pravio mapu za nitro pa zato naliva više, ko zna.

Ali generalno, kada je sve ok sa mapom i autom, onda čipovan auto ne dimi. Još jednom, pričam o automobilima za svaki dan, nikakve extremne varijante, niti varijante sa nitrom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešo, ova priča se odnosi na snimak sa YT.

Naravno da dobro remapiran auto ne bi trebao da dimi značajno više od fabričke mape,osim ako vlasnik ne traži neke ekstremne performanse. Konkretno,moj sadašnji Punto je, kad sam ga kupovao dimio baaš dosta (pretpostavljam da ga zbog toga nije kupilo dvoje pre mene),remap je bio ekstrem,ali je dim nestao odmah kad sam blokirao EGR. Ta mapa je prerađena u ProT,urađeno je kako sam tražio, i mnogo lepše se ponaša nego sa prethodnom (gde je divljao).

Ne mogu da se složim sa paušalnim ocenama nečijeg rada,kao što je ova za Knauf i YT snimak ili post na prethodnoj strani "loš chip", ili pričao mi jedan čovek na pijaci "zeleni venac".

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima neki taxi B6 2.0tdi sa PT nalepnicom. Uvek se parkira ispred moje firme. Jednom sam ga pitao kako je zadovoljan mapom i kaže da je odlična stvar, nema dima i da zaista troši 0.5l manje po gradu. E sad ako laže on lažem i ja. Takođe koliko se sećam Terza je imao lepo iskustvo sa PT-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, covek skida mape sa interneta i onda te ubacuje u auto, gde to ima? Mapiranje se radi na vec postojecoj mapi a ne "koju oces da ti stavim, ovu jacu ili ovu koja je malo manje agresivna" i mapiranje ne traje pola h kao kod njega, duze vremena treba da on ocita mapu pa da je radi ;) to je covek koji je u pravo vreme imao dobru reklamu i cenu i cepaj brate, znam min 15automobija radjenih u PT koji nemaju dobre mape i par servisa gde ljudi dovoze da im se skine chip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se lomim oko tog protuninga, da vidim sta moze da se dobije. Al majstor me ubedjuje za neki box racechip nemacki oko 100e moze da se nadje, kaze da je mnogo bezbednija varijanta. Jel zna neko o tome nesto?
Edit: Sad vidim da se pominje bas taj race chip na prosloj strani. 

Edited by miske17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, covek skida mape sa interneta i onda te ubacuje u auto, gde to ima? Mapiranje se radi na vec postojecoj mapi a ne "koju oces da ti stavim, ovu jacu ili ovu koja je malo manje agresivna" i mapiranje ne traje pola h kao kod njega, duze vremena treba da on ocita mapu pa da je radi ;) to je covek koji je u pravo vreme imao dobru reklamu i cenu i cepaj brate, znam min 15automobija radjenih u PT koji nemaju dobre mape i par servisa gde ljudi dovoze da im se skine chip

1. Tvrdim da mapu edituje, tj. prerađuje,jer sam svaki put (a bio sam bar 10 puta,što za sebe,što za drugare),gledao šta čovek radi!

2. Nikakav problem nije da ,ako nakon nekog vremena ustanoviš da ti nešto ne odgovara,Joca preradi-doradi mapu besplatno!

3. Zašto su ti ljudi išli kod drugih "majstora" da im skinu "loše mape" (i šta su im ti drugi ubacili),kad njihova fabrička stoji u ProT, i u svako doba može da se vrati,opet besplatno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miske , Procitaj moj i nesin post, i videces filozofiju PTa, ti boxovi su ok, imas i bobosport chip tuning, revochip i safe chip tuning pa se lomi oko tih bezbednijih varijanti

Vincent

Naravno da moze da se vrati mapa i da on uvek ima tvoju fabricku a ovo za mapiranje ako je od skoro poceo tako da radi, inace kao sto ti garantujes isto tako mogu i ja, a ljudi su isli samo na skidanje mape, nije im ubacivano nista od drugih mapa, izmedju ostaloh svak ima svoje misljenje i ja necu da te ubedjujem u nesto moje, al cu reci svoje jer je i moj auto bio chipovan tamo od strane prethodnog vlasnika pa znam sta govorim ;)

Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako rade mape, ali ne bi smeli tek tako da ubacuju mape sa Interneta. Ne zato što su fini i divni već zato što bi se dobar deo ecu-a zaključao jer mapa ima broj kompjutera i ne sme tek tako da se ubaci bilo koja druga mapa.

 

Ajde pitanje za vas, pogotovu Vicenta koji je imao priliku više čipovanja da gleda. Koji softver koriste tuneri? I da li pokazuje koja mapa se odnosi na koji element iil kao i ovi jeftnii samo piše ime kompjutera i adresu?

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

bobosport?  negde sam to video cini mi se u bg-u. 
Raspitacu se, posto sam definitivno resen da uradim chip, ali prvo da ispitam sve polako 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bobosport se nalazi u smederevu, ozbiljna firma, imaju svoj DYNO, ides na merenje pre i posle remapa, dobijes na papiru kolko konja imas, nM a ne da ko neki tuneri kazu , dobio si 30 konja a a ustvari ti samo nabiju malo nM sto je i vaznije od samih dobijenih ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i safe chip tuning pa se lomi oko tih bezbednijih varijanti

 

Pa, on je primer skidanja mapa sa interneta, onda malo copy, malo paste, little bit of edit...onda jurenja mapa firmi ''da ih pogleda''...  :)

Učestvovanja po stranim forumima ''specijalizovanim'' za chip, na kojima razmenjuju ''iskustva'' svi ljudi koji bi eto želeli malo da se bave tjuningom, da uzmu neke novce od toga...postavljaju pitanja jedni drugima, kače mape, pa im ostali komentarišu tipa ovo si stavio previše, ovo premalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...